Nezávislá analýza ukazuje, jak INFO.CZ psalo o Číně | info.cz

Články odjinud

Nezávislá analýza ukazuje, jak INFO.CZ psalo o Číně

Server INFO.CZ si nechal u nezávislé třetí strany zpracovat analýzu vyznění textů o Číně publikovaných od začátku tohoto roku. „V příspěvcích, jejichž vyznění vůči Číně bylo hodnotově zabarvené, jasně převažovaly kritické tóny,“ konstatují analytici renomované společnosti Newton Media. Výstupy jejich šetření zveřejňujeme, seznámit se s nimi můžete níže. 

Společnost Newton Media zanalyzovala celkem téměř 480 příspěvků, které na portálu INFO.CZ od 1. ledna do 10. prosince letošního roku vyšly. V dokumentu konstatuje, že celkem 312 z nich (66 %) vyznívalo vůči Číně neutrálně.

Dle Newtonu v průměru každý šestý příspěvek vyzníval vůči Číně negativně. Celkem tři procenta příspěvků měla dle analýzy pozitivní vyznění. V těchto případech se tematicky jednalo „o ekonomiku, kosmický výzkum a potenciál čínského trhu pro zahraniční firmy,“ konstatuje analýza.

„V příspěvcích, jejichž vyznění vůči Číně bylo hodnotově zabarvené, jasně převažovaly kritické tóny,“ komentuje výsledky mediální analytik Newtonu Daniel Weidenhoffer.

Analýza INFO.CZ Čína Newton MediaAnalýza INFO.CZ Čína Newton Mediaautor: INFO.CZ

Analýza pokrývá všechny příspěvky, které se v daném období věnovaly dění v Číně, mezinárodním vztahům a její ekonomice, přístupu k lidským právům a dalším aspektům. Podrobně si o metodice přečtěte zde:

Analýza Newton MediaAnalýza Newton Mediaautor: Info.cz

 
 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud