Překvapivá posila veřejnoprávního rozhlasu. Z Frekvence 1 míří do ČRo Luboš Xaver Veselý | info.cz

Články odjinud

Překvapivá posila veřejnoprávního rozhlasu. Z Frekvence 1 míří do ČRo Luboš Xaver Veselý

Český rozhlas získal nečekanou personální posilu. V červnu všechny regionální stanice veřejnoprávního rozhlasu odstartují pořad „Xaver a host“, který bude moderovat dlouholetá tvář soukromé stanice Frekvence 1 Luboš Xaver Veselý. Informace INFO.CZ z důvěryhodných zdrojů potvrdila šéfka oddělení komunikace rozhlasu Blanka Bumbálková.

„Luboš Xaver Veselý bude mít od 3. června svůj pořad „Xaver a host“, který bude vysílán na všech regionálních stanicích každý všední den mezi 13. a 14. hodinou,“ uvedla Bumbálková pro INFO.CZ.

Veselý INFO.CZ nastínil, že jeho nový pořad bude hodina s hostem ze šoubyznysu či společnosti proložená jen několika málo písničkami. „Lákalo mě, že tam bude hlavně mluvené slovo,“ říká Veselý.

Podle informací INFO.CZ Veselý skončil před několika dny na Frekvenci 1, kde uváděl několik let takzvaný Pressklub. „Byl jsem tam 17 let a už jsem chtěl změnu,“ dodal sám moderátor.

Byl také jedním z mála novinářů, k němuž do pořadu pravidelně chodil prezident Miloš Zeman. Ten jej v minulosti dokonce označil za svého oblíbeného novináře. Veselý je rovněž hlavní tváří internetové televize XTV, kde i nadále zůstane. „To byla jedna z hlavních podmínek, abych nabídku přijal,“ dodal.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud