Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Soukup už netáhne. Televizi Barrandov padla v prvním pololetí sledovanost téměř o 20 procent

Soukup už netáhne. Televizi Barrandov padla v prvním pololetí sledovanost téměř o 20 procent

Televizní skupině Barrandov se během prvních šesti měsíců letošního roku propadl podíl na sledovanosti (share) téměř o dvacet procent. Vyplývá to z dat, která pro INFO.CZ poskytla Asociace televizních organizací (ATO). Mediální odborník Milan Šmíd míní, že pokud Soukup nezmění svůj styl, k lepším číslům se už nedostane. 

Vlastníkovi a hlavní tváři televizní skupiny Barrandov se v první polovině letošního roku vskutku nedařilo. Kromě toho, že se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání musela často zabývat stížnostmi kvůli skryté reklamě či neobjektivitě, tak televizi Jaromíra Soukupa také razantně ubyli diváci. 

Podle statistik společnosti ATO – Nielsen Admosphere se totiž podíl televize na sledovanosti (share) u diváků starších 15 let snížil v první polovině letošního roku o 18.6 procenta na 7,03 procent. To je nejvýznamnější pokles ze všech českých stanic.

Podle statistik byly v prvním pololetí nejsledovanější stanice České televize, jejichž share se zvýšil o necelých pět procent na 30,89 procenta. Rostl i podíl sledovanosti FTV Prima, který dosáhnul 22,22 procenta, naopak skupině stanic Nova Group share klesnul téměř o procentní bod na 29,23 procenta a v žebříčku nejsledovanějších stanic přepustila České televizi první místo.

Důvod Soukupova propadu je podle mediálního odborníka Milana Šmída přechod do stereotypu. „On svými tématy zprvu zaujal, přinesl některé inovace, ale profesionálně to již nezvládl,“ míní pro INFO.CZ Šmíd. „Lidé jsou už nyní unavení a on nepřináší nic nového. Vrchol už má za sebou, pokud chce v tomto stylu pokračovat, tak už se k lepším číslům nedostane.“

Na dotaz serveru INFO.CZ, zda televize plánuje vzhledem k poklesu sledovanosti nějaké změny, tiskový odbor TV Barrandov nereagoval.

Server Hlídací pes nicméně v minulých dnech informoval, že Soukupova mediální společnost Empresa Media, která mimo jiné dodává pro TV Barrandov zpravodajský obsah, propustila asi pětinu svých zaměstnanců, především novinářů.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744