Spoluzakladatel Facebooku volá po jeho rozdělení. Zuckerberg prý všechno obětoval pro pár kliků | info.cz

Články odjinud

Spoluzakladatel Facebooku volá po jeho rozdělení. Zuckerberg prý všechno obětoval pro pár kliků

Zastánci rozdělení velkých technologických firem získali nečekaného spojence. Spoluzakladatel Facebooku Chris Hughes vyzval k rozštěpení největší sociální sítě světa, protože moc jeho šéfa Marka Zuckerberga je neomezená a velmi „neamerická“. Informuje o tom agentura Reuters.

Hughes je bývalý Zuckerbergův spolubydlící. Spolu s nimi Facebook založil ještě Dustin Moskovitz. Sám Hughes firmu opustil už v roce 2007, ale i tak si přišel na zhruba půl miliardy dolarů. Facebook se od té doby zásadně rozrostl. Jen služby stejnojmenné sociální sítě využívají zhruba dvě miliardy lidí, do impéria patří i aplikace Whatsapp či další sociální síť Instagram.

„Je to 15 let od doby, co jsme na Harvardu založili Facebook, kde už poslední dekádu nepracuji. Ale i tak cítím zlost a odpovědnost,“ uvedl Hughes, který v minulosti působil i jako šéf on-line strategie v kampani bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy.

Hudges se podle svých slov potkal se Zuckerbergem naposledy v roce 2017, tedy ještě několik měsíců před vypuknutím skandálu se společností Cambridge Analytica. „Mark je dobrý a milý člověk. Ale štve mě, že jeho soustředění na růst vedlo k honbě za kliky na úkor bezpečnosti a zdvořilosti,“ řekl podle Reuters Hughes. Podle něj se Zuckerberg obklopil lidmi, kteří jeho pojetí jen podporují a nesnaží se mu ho vyvrátit.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud