Články odjinud

Albrightová o Trumpovi: Jeho vystoupení s Putinem bylo neamerické, příšerné, směšné a hloupé

Albrightová o Trumpovi: Jeho vystoupení s Putinem bylo neamerické, příšerné, směšné a hloupé

Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová dnes prohlásila, že vystoupení prezidenta Donalda Trumpa na pondělní tiskové konferenci v Helsinkách s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem bylo "neamerické, příšerné, směšné a hloupé". V pořadu televize MSNBC dodala, že Trump je darem, který Putinovi opakovaně dělá radost.

Američtí politici neskrývají rozčarování z toho, že se Trump podle nich nedokázal šéfovi Kremlu postavit pokud jde o údajné ruské vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Trumpa kritizují nejen demokraté, ale i někteří republikáni. Americké tajné služby přitom na svých zjištěních o ruském ovlivňování voleb trvají.

Putin je podle Albrightové jako bývalý agent sovětské tajné služby KGB lepší v propagandě a lhaní komukoli. Exministryně dodala, že si nedovede představit, jak asi vypadala schůzka Trumpa s jeho poradci po summitu.

Albrigtová zastávala funkci šéfky americké diplomacie v letech 1997 až 2001 a svého času byla považována za nejvlivnější ženu na světě. Jednaosmdesátiletá pražská rodačka stále žije aktivním životem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud