Články odjinud

Americké jeptišky ukradly miliony korun ze školního fondu, peníze roztočily v Las Vegas

Dvě řádové sestry se ve Spojených státech přiznaly, že v uplynulých letech zpronevěřily ze školního fondu 500 000 dolarů (11,4 milionu Kč), které utratily v kasinech v Las Vegas. Dnes o tom informoval zpravodajský server BBC. Sestry se omluvily a uvedly, že svého činu litují.

„Nesrovnalostí jsme si všimli během finančního auditu u příležitosti změny ve vedení naší školy. Jiní zaměstnanci do toho nebyli zapleteni,“ uvedl farní úřad, pod který okradená katolická škola svatého Jakuba ve městě Torrance nedaleko Los Angeles spadá. Jedna ze sester školu 29 let řídila, druhá tam asi 20 let učila.

Sestry kradly peníze, které škola získala ze studijních poplatků a od dárců. Nepravosti kryly poukazováním šeků ve prospěch bankovního účtu, který škola nepoužívala. Předpokládá se, že peníze zpronevěřovaly déle než deset let.

Lítost nad událostí vyslovil i řád sester svatého Josefa z Carondeletu, ke které se dvojice hlásila. „Sestry se přiznaly a s vyšetřovateli spolupracují,“ uvedl řád.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud