Články odjinud

Britský ministr navrhl zákaz mobilů ve školách. Podle statistik přispívá ke zlepšení výsledků

Britský ministr navrhl zákaz mobilů ve školách. Podle statistik přispívá ke zlepšení výsledků

Britské školy by měly úplně zakázat dětem používání mobilních telefonů, neboť neprospívá rozvoji jejich osobností ani školním výsledkům. Navrhl to ministr kultury Matt Hancock, podle něhož by vláda měla rovněž přijít s právními úpravami zvyšujícími bezpečí on-line komunikace dětí a mládeže. Navrhovaný zákaz mobilů podpořila v deníku The Daily Telegraph skupina poslanců vládních konzervativců.

Podle Hancocka jsou zvláště u mladších školních dětí mobilní telefony ve školách nadbytečné a pokud si je děti do škol přinesou, měly by je před vyučováním odevzdat. „Existují důkazy, že zákaz mobilů ve školách zabírá,“ napsal ministr v dnešním vydání zmíněného deníku, kde dal za příklad některé školy, kde mobily dětem před vyučováním odebírají.

„Jsou to přeci jen ještě děti. Měly by své sociální návyky rozvíjet především v reálném světě,“ uvedl Hancock. Dodal, že vláda by měla přijít s návrhy zákonů, které by z Británie učinily „nejbezpečnější místo na světě, kde lze být on-line“.

Britské školy nemají ze strany úřadů žádné instrukce týkající se používání mobilů. Zatímco některé z nich je zakazují zcela, jiné omezují zákaz pouze na vyučovací hodiny a další nechávají žákům volnost.

Hancockův nápad podpořila v deníku skupina sedmi konzervativních poslanců, která vyzvala ministerstvo školství, aby vydalo směrnici zakazující mobily ve školách. Poslanci doložili svůj požadavek studií London School of Economics, podle níž přispívá zákaz mobilů ke zlepšení studijních výsledků. „Zlepšení je ještě výraznější u dětí se slabším prospěchem. Výsledky dětí z nejslabší čtvrtiny se zlepšily dvojnásobně proti průměru,“ uvádí poslanci v otevřeném dopise ministerstvu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud