Hlasování o nedůvěře čeká i Polsko. Zmítá jím korupční skandál | info.cz

Články odjinud

Hlasování o nedůvěře čeká i Polsko. Zmítá jím korupční skandál

Největší polská opoziční strana Občanská platforma (PO) dnes v parlamentu předložila návrh na vyslovení nedůvěry vládě premiéra Mateusze Morawieckého. Uvedl to šéf poslanců PO Slawomir Neumann. Agentura Reuters připomněla, že vláda národně-konzervativního Práva a spravedlnosti (PiS) se v parlamentu opírá o pohodlnou většinu, a tak jde ze strany PO o pouhé politické gesto.

Zástupci centristické PO uvedli, že jejich rozhodnutí souvisí se skandálem kolem úřadu pro regulaci finančního sektoru (KNF). Jeho šéf Marek Chrzanowski nedávno rezignoval kvůli zprávám, že od banky Getin Noble Bank požadoval úplatek za vstřícný přístup k této firmě. Getin Noble Bank je podle objemu aktiv devátou největší bankou v Polsku.

„Podle našeho názoru premiér Morawiecki nemá absolutně žádné morální právo na to, aby vedl vládu... protože poznávacím znamením tohoto kabinetu se stala korupce," řekl Neumann na tiskové konferenci v Sejmu.

Premiér Morawiecki dnes novým šéfem KNF jmenoval ekonoma a právníka Jacka Jastrzembského.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud