Írán se otevírá turistům. Přestane dávat razítka do pasů, aby nekomplikoval cestování do USA či Izraele | info.cz

Články odjinud

Írán se otevírá turistům. Přestane dávat razítka do pasů, aby nekomplikoval cestování do USA či Izraele

Írán se rozhodl podpořit turistiku do své země. Turistům už tak nebude dávat při příjezdu razítka do cestovního pasu a víza budou pouze elektronická. Na twitteru to dnes oznámil šéf íránské Organizace pro kulturní dědictví, řemesla a cestovní ruch (ICHTO) Alí Asghar Múnesán. Někteří turisté mohli totiž mít obavy z cest do Íránu, protože s íránským razítkem v pase pro ně pak bylo obtížné vycestovat do některých jiných zemí, například do USA či do Izraele.

Po jednání s ministerstvem zahraničí mohou od dnešního dne zahraniční turisté a obchodníci vstupovat do Íránu bez obav s elektronickým vízem," citovala agentura DPA oznámení Múnesána na twitteru. Tím se ruší potřeba mít v pase razítko a lidem ze všech zemí to umožní cestovat do Íránu bez obav, dodal.

Lidé, kteří cestují do Íránu, Iráku, Sýrie, Súdánu, Libye, Somálska a Jemenu čelí od roku 2015 omezením, když žádají o víza do USA. V červnu nebyla schválena internetová žádost o vstup do USA bývalému šéfovi Severoatlantické aliance Javierovi Solanovi, protože předtím cestoval do Íránu.

Tyto problémy odradily mnoho cizinců od cest do Íránu. Teherán proto doufá, že díky vstupu bez razítka se tento problém vyřeší. Vzhledem k tomu, že země čelí novým sankcím USA a hospodářské krizi, obrací se stále více k cestovnímu ruchu jako alternativnímu zdroji příjmů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud