Kimův emisar přiletěl do Washingtonu, pro Trumpa má prý dopis od vůdce KLDR | info.cz

Články odjinud

Kimův emisar přiletěl do Washingtonu, pro Trumpa má prý dopis od vůdce KLDR

Vysoce postavený severokorejský vyjednavač Kim Jong-čchol přiletěl do Washingtonu, kde se má dnes sejít s šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. Jednat by měli o možném druhém summitu mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. Podle zpravodajského serveru BBC předá Kim Trumpovi další dopis od vůdce KLDR.

Média spekulují, že další schůzka vrcholných představitelů obou zemí by se mohla konat ve Vietnamu. Severokorejský vůdce má přitom podle agentury Reuters v únoru přijet do Vietnamu na oficiální státní návštěvu.

Vůdci USA a KLDR se sešli poprvé na historické schůzce loni v červnu v Singapuru. Termín jednání byl oznámen právě poté, co se Kim Jong-čchol vydal do USA a sešel se v Bílém domě s americkým prezidentem.

Podle jihokorejské agentury Jonhap přiletěl Kim Jong-čchol do Washingtonu komerčním letem z Pekingu. Severokorejci plánované jednání s USA zřejmě konzultují s Čínou, která je hlavním diplomatickým spojencem Pchjongjangu. Podporu čínského vedení pro plánovaný druhý summit s Trumpem již v Pekingu počátkem ledna vyjednal sám vůdce KLDR Kim Čong-un.

Sankce vůči KLDR Sankce vůči KLDRautor: Info.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud