Články odjinud

Laviny v Rakousku zabíjely. Mezi mrtvými je i jeden Čech

Laviny v Rakousku zabíjely. Mezi mrtvými je i jeden Čech

Nejméně dva lidské životy si dnes vyžádaly laviny, které spadly v rakouském Tyrolsku. Jednou z obětí je 27letý Čech, kterého v oblasti lyžařského střediska Kühtai strhl sněhový zával při pěší túře, na kterou se vydal s 28letým krajanem. S odvoláním na rakouskou policii to uvedla agentura APA, informaci o úmrtí českého občana následně ČTK potvrdil mluvčí českého ministerstva zahraničí (MZV) Robert Řehák.

Lavina se kolem půl čtvrté uvolnila z dosud nejasných příčin, mladšího Čecha zachytila a strhla ho s sebou asi 50 metrů. Jeho krajan okamžitě informoval záchranáře. Zavaleného muže našel pes vycvičený k hledání lidí pod lavinou, záchranáři už ho ale ze sněhu vyprostili mrtvého.

„Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje, že během tohoto víkendu se jedná už o několikátou lavinu. Čeští občané by měli v oblastech s lavinovým nebezpečím dbát zvýšené opatrnosti a pohybovat se po vyznačených trasách,“ řekl ČTK Řehák.

Předtím si vyžádaly nejméně jednu oběť tři laviny, které spadly v oblasti městečka Reutte nedaleko německých hranic. Tyrolská policie v této souvislosti uvedla, že další čtyři osoby se podařilo ze sněhového závalu vyprostit živé. Kolik lidí laviny celkem zavalily, se zatím neví, pátrání pokračuje.

Agentura APA uvedla, že záchranáři vyhrabali pět zasypaných lidí, přičemž jeden člověk už nejevil známky života. Jeden zachráněný utrpěl zranění, zatímco zbylí tři vyvázli bez újmy. V tomto případě jde podle mluvčího MZV Řeháka o pět německých občanů.

Doposud není jasné, kolik osob tři lavinové jazyky u Reutte pod sebou celkem pohřbily. Záchranáři pokračují v prohledávání dvou z nich - mají totiž další signály ze zařízení, jež u sebe lidé nosí pro případ zavalení lavinou.

Místo této události se nachází asi 100 metrů od hotelu Ammerwald. Samotný hotel ale lavina nezasáhla, poznamenala APA.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud