„Lidská práva nekončí ve Středomoří.“ Tisíce lidí v Německu demonstrovaly za neziskovky, které pomáhají migrantům | info.cz

Články odjinud

„Lidská práva nekončí ve Středomoří.“ Tisíce lidí v Německu demonstrovaly za neziskovky, které pomáhají migrantům

„Lidská práva nekončí ve Středomoří.“ Tisíce lidí v Německu demonstrovaly za neziskovky, které pomáhají migrantům
 

Tisíce lidí dnes demonstrovaly v Německu na podporu nevládních humanitárních organizací, které se snaží bezpečně převážet do Evropy migranty z Afriky, kteří se ocitají ve Středozemním moři v ohrožení života.

Podle organizátorů akce namířené také proti údajné snaze vytvořit z Evropy nepropustnou pevnost pro migranty šlo v průvodu ulicemi Berlína asi 12 000 lidí. Podle policie citované místní rozhlasovou stanicí rbb šlo jen o "několik tisíc osob". Další podobné demonstrace se konaly také v Mnichově či v Lipsku.

Někteří demonstranti měli na sobě oranžové záchranné vesty. Někteří nesli transparenty s nápisy: "Nelidskost není politický názor" a "Lidská práva nekončí ve Středomoří".

Účastníci akce také kritizovali německého ministra vnitra Horsta Seehofera, který obhajuje tvrdý přístup vůči imigrantům, že "využívá utrpení lidí na moři" ke svým politickým zájmům podobně jako rakouský kancléř Sebastian Kurz či italský ministr vnitra Matteo Salvini.

"Porušují lidská práva, to je nesnesitelné a odporné," uvedli organizátoři.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud