Melania Trumpová je v nemocnici. Manželka amerického prezidenta musela na operaci ledviny | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Melania Trumpová je v nemocnici. Manželka amerického prezidenta musela na operaci ledviny

Melania Trumpová je v nemocnici. Manželka amerického prezidenta musela na operaci ledviny

Manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa Melania musela podstoupit operaci ledviny. Informovala o tom její mluvčí Stephanie Grishamová s tím, že první dáma bude hospitalizovaná do konce týdne. „Zákrok byl úspěšný a nenastaly během něho žádné komplikace,“ ujistila Grishamová.

Grishamová uvedla, že první dáma dnes ráno podstoupila ve vojenské nemocnici Waltera Reeda zákrok, při němž jí lékaři odstranili nezhoubný výrůstek na ledvině. 

Operace proběhla bez komplikací a Melania je dle její mluvčí v pořádku. V nemocnici ale zůstane do konce týdne na pozorování. 

Agentura Reuters s odkazem na nejmenované představitele Bílého domu uvedla, že by měl svoji manželku navštívit prezident Donald Trump. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.