Obchodoval bratr honduraského prezidenta s drogami? Hernández přitom bojuje proti kartelům a gangům | info.cz

Články odjinud

Obchodoval bratr honduraského prezidenta s drogami? Hernández přitom bojuje proti kartelům a gangům

Bratr honduraského prezidenta Juana Orlanda Hernándeze byl v pátek zatčen v USA. Čelí obvinění z obchodování s drogami. Podle agentury Reuters to oznámila honduraská vláda.

Čtyřicetiletý právník a bývalý poslanec vládní strany Juan Antonio Hernández byl zadržen americkými úřady v Miami, upřesnila prezidentská kancelář v prohlášení. Čelí obvinění ze „spiknutí s cílem dovozu kokainu do USA".

„Je to těžká rána pro celou rodinu," řekl honduraský prezident novinářům ve svém rodném městě Gracias v západním Hondurasu.

Proti „Tonymu" Hernándezovi svědčil již během soudního procesu v březnu 2017 v New Yorku vůdce gangu Cachiros. Bratr honduraského prezidenta nařčení ze spojení s překupnickou skupinou Cachiros popřel.

Honduraský prezident Juan Orlando Hernández, který vládne od roku 2014, nekompromisním tažením proti drogovým kartelům a pouličním gangům snížil v zemi množství vražd. Jeho politika má podporu Spojených států, naopak organizacemi pro lidská práva je kritizována.

Se zločineckou organizací Cachiros byl spojen i předchozí prezident Porfirio Lobo, který stál v čele Hondurasu v letech 2010 až 2014. Také on tato obvinění odmítl.

Minulý rok byl ale jeden z Lobových synů odsouzen ve Spojených státech za obchodování s drogami k 24 rokům vězení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud