Otočka o 180 stupňů. Trump po jednání s britskou premiérkou mírní kritiku, kterou pustil do tisku | info.cz

Články odjinud

Otočka o 180 stupňů. Trump po jednání s britskou premiérkou mírní kritiku, kterou pustil do tisku

Rozhodnutí o podobě odchodu Spojeného království z Evropské unie je věcí Británie. Po dnešním jednání s britskou premiérkou Theresou Mayovou to prohlásil americký prezident Donald Trump, který zároveň Londýnu slíbil, že bude moci s USA po brexitu obchodovat. Trump ve čtvrtečním rozhovoru s bulvárním listem The Sun kritizoval plán Mayové na budoucí vztahy s EU.

„Cokoli uděláte, bude to v pořádku,“ řekl Trump na dnešní společné tiskové konferenci s Mayovou. Dodal, že americká vláda plně respektuje vůli Britů vládnout si sami.

Trump listu The Sun řekl, že brexitový plán je špatný a že neumožní uzavřít budoucí obchodní dohodu mezi USA a Británií. Na tiskové konferenci s Mayovou ale prohlásil, že po debatě s premiérkou a jejími experty si je jistý, že nebude problém obchodní dohodu mezi Washingtonem a Londýnem uzavřít.

Mayová v této souvislosti doplnila, že Británie po vystoupení EU bude moci uzavírat obchodní smlouvy se všemi zeměmi.

Trump v kontroverzním rozhovoru rovněž prohlásil, že by někdejší ministr zahraničí Boris Johnson byl výborným premiérem. Dnes vysvětlil, že odpovídal na dotaz, jaký by byl Johnson ministerský předseda, takže to nebyl žádný výpad vůči premiérce. Na její adresu dodal, že by ji za nepřítele nechtěl, neboť je tvrdou vyjednavačkou.

Americký prezident v souvislosti s rozhovorem, který otiskl The Sun, odmítl hodnocení, že by v něm Mayovou kritizoval. Řekl, že v interview ji naopak opakovaně chválil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud