Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pellegrini jako Gross. Slovenský premiér si koupil luxusní byt, z platu si na něj ale našetřit nemohl

Pellegrini jako Gross. Slovenský premiér si koupil luxusní byt, z platu si na něj ale našetřit nemohl

Nový slovenský premiér Peter Pellegrini si nedávno koupil byt v luxusním rezidenčním komplexu na břehu Dunaje za 10,4 milionů korun. Není však schopen jednoznačně prokázat, kde na něj vzal peníze. V hotovosti dal zhruba 6 a půl milionu korun, zbytek ceny bude platit přes hypotéku ve výši 20 tisíc měsíčně. Podle listu Denník N mu ovšem na podobné výdaje nedostačují oficiálně přiznané příjmy.


Nesoulad v Pellegriniho financích objevili slovenští novináři. Ti prověřili všechny jeho dostupné příjmy a majetková přiznání, následně se s premiérem sešli, aby jim objasnil některé nesrovnalosti. Pellegrinimu se ale nepodařilo rozptýlit jejich podezření, že došlo k finančnímu podvodu.

 

Od roku 2006 měl Pellegrini postupně příjem poslance, státního tajemníka, ministra, předsedy parlamentu a nyní premiéra. V letech 2002-2006 byl asistentem poslance Ľubomíra Vážneho, jako asistent neměl povinnost přiznávat svoje příjmy.

Po sečtení veškerých položek si v letech 2005 až 2016 přišel podle Denníku N v čistém na 460 až 480 tisíc eur (cca 12 milionů korun). Výdaje (kam nejsou započítané dovolené nebo značkové oblečení a doplňky) ovšem činily 8 milionů korun. Pokud za byt zaplatil 6 milionů, je tu nevysvětlitelný rozdíl ve výši téměř 2 miliony korun.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1