Pellegrini jako Gross. Slovenský premiér si koupil luxusní byt, z platu si na něj ale našetřit nemohl | info.cz

Články odjinud

Pellegrini jako Gross. Slovenský premiér si koupil luxusní byt, z platu si na něj ale našetřit nemohl

Nový slovenský premiér Peter Pellegrini si nedávno koupil byt v luxusním rezidenčním komplexu na břehu Dunaje za 10,4 milionů korun. Není však schopen jednoznačně prokázat, kde na něj vzal peníze. V hotovosti dal zhruba 6 a půl milionu korun, zbytek ceny bude platit přes hypotéku ve výši 20 tisíc měsíčně. Podle listu Denník N mu ovšem na podobné výdaje nedostačují oficiálně přiznané příjmy.


Nesoulad v Pellegriniho financích objevili slovenští novináři. Ti prověřili všechny jeho dostupné příjmy a majetková přiznání, následně se s premiérem sešli, aby jim objasnil některé nesrovnalosti. Pellegrinimu se ale nepodařilo rozptýlit jejich podezření, že došlo k finančnímu podvodu.

 

Od roku 2006 měl Pellegrini postupně příjem poslance, státního tajemníka, ministra, předsedy parlamentu a nyní premiéra. V letech 2002-2006 byl asistentem poslance Ľubomíra Vážneho, jako asistent neměl povinnost přiznávat svoje příjmy.

Po sečtení veškerých položek si v letech 2005 až 2016 přišel podle Denníku N v čistém na 460 až 480 tisíc eur (cca 12 milionů korun). Výdaje (kam nejsou započítané dovolené nebo značkové oblečení a doplňky) ovšem činily 8 milionů korun. Pokud za byt zaplatil 6 milionů, je tu nevysvětlitelný rozdíl ve výši téměř 2 miliony korun.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud