Policie v Německu zadržela jedenáct údajných džihádistů. Plánovali teroristický útok | info.cz

Články odjinud

Policie v Německu zadržela jedenáct údajných džihádistů. Plánovali teroristický útok

Islamisté plánovali podle serveru Deutsche Welle útok v Düsseldorf. Policie vyšetřuje jejich možné napojení na teroristickou organizaci Islámský stát.

Podezřelí byli zadrženi během rozsáhlé razie v Severním Porýní-Vestfálsku a Bádensku-Württembersku. Vyšetřovatelé zkoumají jejich možné vazby na teroristickou organizaci Islámský stát. "Domníváme se, že jde o odštěpeneckou skupinu Islámského státu nebo o jeho sympatizanty," řekl mluvčí státního zastupitelství.

Policie provedla od pátečního do dnešního rána prohlídky v Essenu, Wuppertalu či Düsseldorfu. Mezi zadrženými je jeden Tádžik, jakého původu je ostatních deset lidí, zatím není jasné. Zbraně ani výbušniny policie nenalezla, i když jejich existenci u zadržených původně předpokládala.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud