Polský premiér: Agresivita Ruska se nezměnila. NATO by mělo posílit východní křídlo | info.cz

Články odjinud

Polský premiér: Agresivita Ruska se nezměnila. NATO by mělo posílit východní křídlo

Severoatlantická aliance musí posílit své východní křídlo v reakci na agresivní politiku Ruska. Podle agentury Reuters to dnes ve Varšavě řekl polský premiér Mateusz Morawiecki v reakci na pondělní vrcholnou schůzku prezidentů USA Donalda Trumpa a Ruska Vladimira Putina v Helsinkách.

„Východní křídlo NATO potřebuje posílit, protože agresivní politika Ruska bohužel neskončila,“ prohlásil na tiskové konferenci předseda polské vlády. „Tato agresivita se v žádném případě nezmenšila. Prezident Trump musel dospět ke stejnému závěru,“ dodal Morawiecki.

Podle názoru polského premiéra šéf Bílého domu při setkání s Putinem ve finské metropoli žádné zásadní ústupky neudělal. „Je možné, že jeden prezident, náš východní soused, tlačil na prezidenta Spojených států, aby udělal ústupky,“ řekl podle agentury TASS Morawiecki. Jak ale hned dodal, osobně žádné takové ústupky nezaznamenal - ani v souvislosti s ruskou anexí Krymského poloostrova, ani v souvislosti s „válkou na Ukrajině“.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud