Protesty proti migračnímu paktu OSN provázelo v Bruselu násilí. Policie použila slzný plyn | info.cz

Články odjinud

Protesty proti migračnímu paktu OSN provázelo v Bruselu násilí. Policie použila slzný plyn

Tisíce lidí protestovaly v Bruselu před budovami evropských institucí proti paktu OSN o migraci, který státníci podepsali minulý týdne v marockém Marrákéši. Protestující házeli na policisty plechovky, lahve a kovové zábrany. Policisté rozhnaly dav slzným plynem a vodním dělem.

Dnešního "Pochodu proti Marrákeši", který byl namířen proti paktu OSN uzavřeném minulé pondělí v marockém městě, se podle policie zúčastnilo kolem 5500 lidí. Požadovali upřednostňování "vlastního národa", uzavření hranic a odstoupení belgického premiéra Charlese Michela. Jeho vláda se přes spory uvnitř koalice rozhodla k migračnímu paktu OSN přistoupit.

Organizátory dnešního protestu bylo několik pravicových a krajně pravicových vlámských skupin. Místní úřady původně demonstraci zakázaly kvůli obavám z násilí, ale belgický nejvyšší soud zákaz zrušil s poukazem na právo na pokojný protest. Demonstranté tvrdí, že pakt OSN usnadňuje migraci do Evropy a ohrožuje suverenitu jednolitvých zemí, ačkoliv jde jen o nezávazný dokument.

V reakci na jejich akci se dnes v Bruselu konala také levicová demonstrace, jíž se zúčastnily přibližně dvě tisícovky lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud