Psí peklo. Zvířata se v množírně u Štětína navzájem požírala a topila v hnoji, některá úplně zdivočela | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Psí peklo. Zvířata se v množírně u Štětína navzájem požírala a topila v hnoji, některá úplně zdivočela

Psí peklo. Zvířata se v množírně u Štětína navzájem požírala a topila v hnoji, některá úplně zdivočela

Absolutně šokující podmínky panují v polské množírně na severozápadě země. Ochránci zvířat odsud zachránili více než sto dvacet psů, našli také několik prasat, krav, koní i koček v absolutně šíleném stavu. Vyhladovělí psi požírali mrtvoly svých zemřelých druhů, z nichž někteří zemřeli hlady, jiní po nemoci a mnozí se vysílení utopili ve všudypřítomném bahně…

Více než 120 zvířat zachránili polští ochránci z farmy u obce Gryfino kousek od Štětína. Mezi nimi byli zejména psi, které zdejší majitelé zjevně množili na kšeft. Našli zde ale i koně, krávy, prasata a kočky. V jedné z budov byly i kostry koz. Hrůzy, které se v objektech zvířatům děly, vyděsily i otrlé.

Zvířata žila ve špíně několik dlouhých let – dvůr, ale i zemědělské objekty na pozemku byly pokryté několik centimetrů vysokou vrstvou bahna, exkrementů a zbytků těl uhynulých zvířat. Hnůj v částech dvora dosahuje až do výše jednoho metru…

Noční můru dokreslují děsivé fotky, které ochránci zvířat během třídenní záchranné akce pořídili. Psi požírající těla svých mrtvých druhů, zranění koně, štěňata uzavřená v klecích, zjevně nemocní psi, odpad a špína všude.

Hasiči popsali šokující praktiky majitelů farmy. Čtěte pokračování článku a podívejte se na fotky >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.