Putin a Netanjahu se ve středu sejdou v Kremlu, vyříkají si spory o Sýrii | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Putin a Netanjahu se ve středu sejdou v Kremlu, vyříkají si spory o Sýrii

Putin a Netanjahu se ve středu sejdou v Kremlu, vyříkají si spory o Sýrii

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a ruský prezident Vladimir Putin budou ve středu 9. května jednat v Moskvě. Putin podle dnešní zprávy izraelského tisku Netanjahua pozval na vojenskou přehlídku pořádanou k výročí vítězství ve druhé světové válce. Potom se oba sejdou v Kremlu k bilaterálním jednáním. Půjde o jejich osmé setkání za poslední dva roky.

Před cestou do Moskvy se Netanjahu zastaví na Kypru ke třístranné schůzce s kyperským prezidentem Nikosem Anastasiadisem a řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem.

Podle dnešního prohlášení Netanjahuova úřadu bude hlavním bodem rozhovoru s Putinem „vývoj v regionu“. Rusko v dubnu připsalo Izraeli nálet na základnu u Homsu. Ruské ministerstvo zahraničí si kvůli tomu povolalo izraelského velvyslance v Moskvě.

Podle izraelského tisku si Rusko nepřeje, aby Izrael přispíval k destabilizaci Sýrie. Izrael na druhé straně vyjadřuje znepokojení nad prodejem ruského protivzdušného raketového systému Sýrii.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.