Rusko následuje Spojené státy a už také nechce dohodu o raketách, která platila od roku 1987 | info.cz

Články odjinud

Rusko následuje Spojené státy a už také nechce dohodu o raketách, která platila od roku 1987

Rusko rovněž odstupuje od smlouvy s USA o likvidaci raket středního a krátkého z roku 1987. Na setkání s ministry zahraničí Sergejem Lavrovem a obrany Sergejem Šohguem to dnes řekl prezident Vladimir Putin. Moskva tak reaguje na páteční vyhlášení USA, které také nejsou s dohodou známou i pod zkratkou INF spokojené.

Washington v pátek odstpupil od INF s tvrzením, že ji Moskva porušuje. Toto tvrzení Rusko odmítá. Americkým krokem se včera každopádně spustila půlroční výpovědní lhůta, během níž je ještě možné o osudu dohody jednat.

Prezident Putin dnes také nařídil, aby ruští diplomaté přestali iniciovat další jednání o smlouvě se Spojenými státy. Rozhovory podle něj nicméně Rusko nadále vítá. „Všechny naše návrhy, stejně jako předtím, zůstávají v této oblasti na stole. A dveře pro rozhovory jsou otevřené,“ řekl kremelský šéf.

INFOGRAFIKA: Smlouva INSINFOGRAFIKA: Smlouva INSautor: INFO.CZ

Moskva podle prezidenta bude po odstoupení od smlouvy INF vyrábět nové zbraně, nenechá se ale zatáhnout do nových nákladných závodů ve zbrojení. Putin rovněž slíbil, že Rusko nerozmístí zbraně středního a krátkého doletu v Evropě ani jiných částech světa, dokud tak neučiní Spojené státy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud