Rusko staví v Kaliningradské oblasti nové vojenské objekty, tvrdí server | info.cz

Články odjinud

Rusko staví v Kaliningradské oblasti nové vojenské objekty, tvrdí server

Ruská armáda buduje na území Kaliningradské oblasti nové vojenské objekty a obnovuje stávající vojenskou infrastrukturu. Vyplývá to z aktuálních satelitních snímků, napsal server Defense One.

Snímky podle serveru ukázaly opravené i nové bunkry ve vojenském objektu poblíž města Baltijsk, ležícího nedaleko polských hranic. Takové objekty většinou slouží pro ukládání dělostřeleckých zbraní, tvrdí analytik Matt Hall. Ten kromě toho upozorňuje na výstavbu nové železniční tratě nebo pevnostních valů v objektu i obnovu vojenské infrastruktury přímo ve městě Baltijsk.

S podobným zjištěním nedávno vystoupila Federace amerických vědců, píše server Defense One. Ta také upozornila na výstavbu nových vojenských objektů v Kaliningradu, jenž podle expertů slouží ke skladování jaderných zbraní. O zvýšené vojenské aktivitě v ruské enklávě mezi Polskem a Litvou dříve mluvil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Letos v únoru umístilo Rusko v Kaliningradské oblasti další mobilní balistické rakety Iskander. Podle šéfa ruského branného výboru ruské Státní dumy Vladimira Šamanova tak Moskva reagovala na posilování jednotek NATO bezprostředně u ruských hranic.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud