Slovenskou diplomacii znepokojuje odstoupení USA od jaderné dohody s Íránem | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Slovenskou diplomacii znepokojuje odstoupení USA od jaderné dohody s Íránem

Slovenskou diplomacii znepokojuje odstoupení USA od jaderné dohody s Íránem

Slovenské ministerstvo zahraničí vyjádřilo znepokojení nad rozhodnutím Spojených států odstoupit od mezinárodní jaderné dohody s Íránem (JCPOA) a opětovně zavést sankce proti této islámské republice.

„Jsme nadále přesvědčeni, že JCPOA je potvrzením efektivity mezinárodní diplomacie při řešení bezpečnostních výzev v oblasti nešíření zbraní hromadného ničení, a že dohoda nadále splňuje svůj účel zaručit výlučně mírový charakter íránského jaderného programu,“ uvedla slovenská diplomacie.

Slovensko podle ministerstva zahraničí dlouhodobě podporuje zmiňovanou dohodu a spolupracuje s partnery v Evropské unii s cílem, aby tento dokument byl zachován.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.