Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Strach Čechů z imigrantů polevuje, ukázal průzkum. Většinu lidí naopak štve politická situace v zemi

Strach Čechů z imigrantů polevuje, ukázal průzkum. Většinu lidí naopak štve politická situace v zemi

Politická situace se podle většiny Čechů loni zhoršila, řada lidí negativně hodnotí i náladu ve společnosti. Vyplývá to z lednového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Proti průzkumům z předchozích let ale klesají obavy z imigrantů. Zlepšení lidé vidí v ekonomice, na trhu práce i u vlastí životní úrovně.

Politická situace v Česku se v roce 2017 zhoršila podle 52 procent dotázaných, zatímco za lepší ji označilo osm procent lidí. V předchozím průzkumu za rok 2016 považovalo změny v politické situaci za zhoršení méně Čechů, 42 procent. Loni se také podle aktuálního průzkumu podle téměř poloviny lidí zhoršila nálada ve společnosti.

Zatímco v průzkumu k roku 2017 hodnotil největší podíl lidí negativně situaci v politice, v roce 2016 měli lidé největší obavy z přistěhovalectví a bezpečnostní situace v Česku. Zhoršení vidělo předloni v přistěhovalectví 65 procent lidí a v bezpečnosti státu 54 procent. Za loňský rok o zhoršení imigrace mluvilo 42 procent dotázaných a o zhoršení bezpečnosti v Česku 32 procent lidí.

Naopak zlepšení zaznamenalo loni 60 procent lidí na trhu práce. Nezaměstnanost se zhoršila jen podle osmi procent Čechů. U nezaměstnanosti převažují kladná hodnocení nad zápornými poslední tři roky a podobná situace je v otázce fungování hospodářství. Poprvé od roku 2002 ale také převážily kladné odpovědi v hodnocení životní úrovně, která se loni zlepšila podle 25 procent Čechů, kdežto zhoršila podle 23 procent.

Průzkum provádělo CVVM od 15. do 24. ledna. Zúčastnilo se ho 1086 obyvatel České republiky starších 15 let.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867