Tálibán obsadil část vojenské základny na severu Aghánistánu. Oblast odřízl od vody i elektřiny | info.cz

Články odjinud

Tálibán obsadil část vojenské základny na severu Aghánistánu. Oblast odřízl od vody i elektřiny

Ozbrojenci radikálního hnutí Tálibán za poslední dva dny obsadili velkou část vojenské základny Čanajíha v severoafghánské provincii Farjáb. Zabili přitom nejméně deset vojáků, 15 jich zranili a zhruba čtyři desítky dalších vzali do zajetí. Během bojů zemřelo 30 tálibů. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

Povstalci se během ofenzivy, kterou zahájili v neděli, na základně zmocnili tanků a munice, uvedl šéf provinční rady Muhammad Táhir Rahmání. "Nedokázali jsme se na místo dostat. Velké části základny má stále pod kontrolou Tálibán," řekl Rahmání.

INFOGRAFIKA DNE: Rozložení sil v Afghánistánu (červen 2018)INFOGRAFIKA DNE: Rozložení sil v Afghánistánu (červen 2018)autor: info.cz

Afghánská vláda zároveň s Tálibánem bojuje pátým dnem o město Ghazní, které leží jihovýchodně od Kábulu na hlavním tahu do Kandaháru. Střety si zde podle pondělní bilance vyžádaly přes 300 mrtvých. Pozemní operace afghánských vojáků mají leteckou podporu amerických sil.

Obyvatelé, kteří z hlavního města stejnojmenné provincie utekli, uvedli, že Tálibán tu odřízl telekomunikaci a dodávky elektřiny i vody. V místních nemocnicích dochází zdravotnický materiál; řada obchodů, domů a vládních budov byla zničena.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud