Teenager se nechal naočkovat proti vůli své matky. Teď ho čeká slyšení v americkém Kongresu | info.cz

Články odjinud

Teenager se nechal naočkovat proti vůli své matky. Teď ho čeká slyšení v americkém Kongresu

Ethan Lindenberger z amerického Norwalku vyvolal na sociálních sítích poprask. Vzepřel se vůli své matky a ve svých 18 letech se nechal naočkovat. Teď má díky svému radikálnímu postupu dokonce vystoupit v Kongresu, kde se podělí o své zkušenosti.

Ethan má v úmyslu mluvit v Kongresu o nemocích, kterým lze očkováním lehce předejít, a také o dezinformacích, které se o vakcínách šíří stále častěji šíří internetem a jsou  příčinou klesající proočkovanosti populace, což představuje vážné riziko. 

Lindenbergerův příběh zahltil sociální sítě poté, co se uživatelů sítě Reddit zeptal, jestli je možné, aby se nechal očkovat až jako dospělý. „Moji rodiče jsou přesvědčení, že očkování je součástí jakéhosi vládního programu. Nikdy mě nenechali proti ničemu očkovat, divím se, že jsem stále ještě naživu,“ svěřil se Ethan.

„Maminka nevěří, je očkování má nějaké přínosy. Věří, že způsobuje autismus a poškození mozku. A přesto, že podobné fámy vědci vyvrátili, nemám žádnou ze standardně podávaných vakcín,“ řekl mladík pro NBC News.

Ethan od té doby podstoupil vakcinaci proti hepatitidě typu A a B, proti chřipce a HPV. Jeho matka, která má v péči další neočkované děti, se médiím svěřila, že ji rozhodnutí jejího syna šokovalo. A to navzdory tomu, že například Světová zdravotnická organizace zastává názor, že lidé, kteří se rozhodli nepodstoupit vakcinaci nebo ji odepírají sým dětem, představují globální zdravotní hrozbu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud