Trump už ví, kdo bude USA zastupovat při OSN: Televizní tvář, která má blízko k jeho dceři | info.cz

Články odjinud

Trump už ví, kdo bude USA zastupovat při OSN: Televizní tvář, která má blízko k jeho dceři

Americký prezident Donald Trump se chystá jmenovat na post nové americké vyslankyně při Organizaci spojených národů mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauertovou. Informovala o tom americká média s odvoláním na zdroje obeznámené s rozhodnutím americké hlavy státu. Televizní stanice Fox News na svém webu uvedla, že Trump rozhodnutí oznámí dnes ráno místního času (odpoledne SEČ) na twitteru.

Nauertová by tak mohla nahradit ve funkci Nikki Haleyovou, která odchází na konci roku. Haleyová na post nastoupila loni v lednu a svůj odchod nečekaně oznámila na začátku října. Důvody rezignace neobjasnila.

Post mluvčí ministerstva zahraničí zastává Nauertová od dubna 2017, kdy úřad řídil předchůdce současného ministra Mika Pompea Rex Tillerson. Předtím byla mimo jiné novinářkou televizní stanice ABC News a moderátorkou televize Fox News, jejíž zpravodajství na rozdíl od jiných stanic Trump často chválí.

Agentura Bloomberg mimo jiné poznamenala, že Nauertová má blízko k prezidentově dceři Ivance Trumpové a jejímu manželovi Jaredu Kushnerovi. Oba působí jako poradci amerického prezidenta.

Případné jmenování Nauertové musí schválit americký Senát.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud