Články odjinud

Trumpovi přišel z KLDR „smířlivý dopis“. Kim v něm píše o jaderných zbraních

Trumpovi přišel z KLDR „smířlivý dopis“. Kim v něm píše o jaderných zbraních

Severokorejský vůdce Kim Čong-un poslal „smířlivý vzkaz“ americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi týkající se stagnujících jaderných rozhovorů. Dnes o tom informoval jihokorejský list Čoson ilbo, z nějž citovala agentura Reuters.

Kimův „vzkaz v podobě dopisu“ byl Trumpovi doručen v pátek prostřednictvím neupřesněného kanálu, napsal list s odvoláním na nejmenovaný diplomatický zdroj. Ten neuvedl žádné podrobnosti o obsahu vzkazu, jen to, že se týkal americko-severokorejských rozhovorů a jeho tón byl smířlivý.

V neděli informoval úřad jihokorejského prezidenta Mun Če-ina, že mu Kim poslal dopis, v němž vyjádřil přání v příštím roce uspořádat více korejsko-korejských summitů s cílem dosáhnout jaderného odzbrojení na Korejském poloostrově.

Ani americké ministerstvo zahraničí ani americké velvyslanectví v Soulu zatím dnešní zprávu listu Čoson ilbo nechtěly komentovat, uvedla agentura Reuters.

Sankce vůči KLDRSankce vůči KLDRautor: Info.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud