Články odjinud

USA ukázaly na nové terče sankcí v Sýrii. Pomáhaly s výrobou chemických zbraní, tvrdí Washington

USA ukázaly na nové terče sankcí v Sýrii. Pomáhaly s výrobou chemických zbraní, tvrdí Washington

Spojené státy vyhlásily sankce proti skupině osob a firem napojených údajně na výrobu chemických zbraní v Sýrii. Ve Washingtonu to oznámilo ministerstvo financí. Postiženými je osm osob a pět podniků a ústavů.

"Máme hluboce v paměti hrozivé užití chemických zbraní v Sýrii včetně útoků na ženy a děti," komentovala rozhodnutí náměstkyně ministra financí USA Sigal Mandelkerová. Sankce jsou podle ní pokračováním snahy USA zastavit útoky režimu Bašára Asada. Míří na firmy a osoby, které program výroby chemických zbraní podporují.

Mezi společnostmi, na které byly sankce uvaleny, jsou syrské Středisko pro vědecký výzkum a společnost Electronics Katrangi Trading (EKT), která sídlí v Libanonu a působí v Sýrii, Egyptě, Číně a Francii. S francouzskými úřady podle agentury Reuters americké ministerstvo financí při vyhlašování sankcí spolupracovalo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud