USA ukázaly na nové terče sankcí v Sýrii. Pomáhaly s výrobou chemických zbraní, tvrdí Washington | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

USA ukázaly na nové terče sankcí v Sýrii. Pomáhaly s výrobou chemických zbraní, tvrdí Washington

USA ukázaly na nové terče sankcí v Sýrii. Pomáhaly s výrobou chemických zbraní, tvrdí Washington

Spojené státy vyhlásily sankce proti skupině osob a firem napojených údajně na výrobu chemických zbraní v Sýrii. Ve Washingtonu to oznámilo ministerstvo financí. Postiženými je osm osob a pět podniků a ústavů.

"Máme hluboce v paměti hrozivé užití chemických zbraní v Sýrii včetně útoků na ženy a děti," komentovala rozhodnutí náměstkyně ministra financí USA Sigal Mandelkerová. Sankce jsou podle ní pokračováním snahy USA zastavit útoky režimu Bašára Asada. Míří na firmy a osoby, které program výroby chemických zbraní podporují.

Mezi společnostmi, na které byly sankce uvaleny, jsou syrské Středisko pro vědecký výzkum a společnost Electronics Katrangi Trading (EKT), která sídlí v Libanonu a působí v Sýrii, Egyptě, Číně a Francii. S francouzskými úřady podle agentury Reuters americké ministerstvo financí při vyhlašování sankcí spolupracovalo.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.