V síti vyšetřovatelů ruského vlivu uvízl další Trumpův muž. Poradce Stone čelí sedmi obviněním | info.cz

Články odjinud

V síti vyšetřovatelů ruského vlivu uvízl další Trumpův muž. Poradce Stone čelí sedmi obviněním

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dnes na Floridě zadržel někdejšího volebního poradce nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa Rogera Stonea. Oznámil to podle agentury Reuters úřad zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který objasňuje ruskou roli v amerických prezidentských volbách.

Stone podle Muellerova úřadu čelí sedmi obviněním, a to z maření vyšetřování, ovlivňování svědka a z opakovaného lhaní výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb.

Stone v minulosti opakovaně odmítl, že by během voleb byl ve spojení s Rusy. Uznal ale, že během kampaně zacházel do krajnosti, vždy ale v mezích zákona.

Média o Stoneovi, který během voleb patřil k Trumpovým neformálním poradcům, spekulovala, že tajně spolupracoval se zakladatelem serveru WikiLeaks Julianem Assangem a že předem věděl o ukradení a zveřejnění e-mailů Johna Podesty, někdejšího volebního manažera neúspěšné demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové.

Elektronickou poštu, která patřila Podestovi a dalším činitelům Demokratické strany, zveřejnil hacker či hackerské uskupení pod názvem Guccifer 2.0. S Gucciferem 2.0 si Stone na twitteru vyměnil několik vzkazů, v nichž mu hacker nabídl, že by mu mohl být nápomocný. Tento návrh ale Trumpův důvěrník očividně nepřijal.

Americké tajné služby podle CNN předpokládají, že Guccifer 2.0 je jeden z kanálů, které Rusko k ovlivnění voleb ve Spojených státech využilo. Sama Moskva důrazně odmítá, že by do kampaně v USA jakkoli zasahovala.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud