Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Británii hrozí nejhorší krize od 30. let a v Austrálii chtějí vodit džihádisty do muzea

ZAHRANIČNÍ TISK: Británii hrozí nejhorší krize od 30. let a v Austrálii chtějí vodit džihádisty do muzea
 

Britské deníky dnes na svých titulních stranách přinášejí varování Bank of England. Podle ní by brexit bez přesně ujednaných podmínek vedl k největší ekonomické recesi od třicátých let dvacátého století. Jak pomalu a nenápadně umírá svoboda tisku v Maďarsku? O tom přináší podrobnou zprávu mezinárodní vydání deníku The New York Times. Čtěte dnešní přehled zahraničního tisku na INFO.CZ. 

The Times

The Times 29.11.2018autor: The Times/Kiosko.net

Britské deníky se dnes shodují na hlavní zprávě. Je jí varování Bank of England před brexitem bez ujednaných pravidel. The Times otevírají hlavní text titulkem, že by se Británie v takovém případě propadla do nejhorší ekonomické recese od třicátých let dvacátého století.

Ceny nemovitostí by mohly spadnout až o třetinu, ekonomika by se propadla o osm procent. Situace by tak byla horší než po finanční krizi v roce 2008, ukazuje scénář počítající s nejhorším možným vývojem. Podle Bena Broadbenta z Bank of England by se jednalo o nejhorší krizi od třicátých let. V roce 2008 za dob finanční krize se britská ekonomika propadla o 6,3 procenta.


The New York Times

The New York Times 29.11.2018autor: The New York Times/Kiosko.net

Ještě v roce 2014 maďarský zpravodajský web Origo přinesl výbušnou zprávu o tom, jak jeden ze spolupracovníků premiéra Viktora Orbána utrácel během zahraničních cest velké sumy peněz bez vysvětlení. Dnes je situace jiná: Origo patří podle The New York Times mezi Orbánova nejvěrnější média a podobné story už se na něm rozhodně neobjevují. Naopak se tu čtenáři dozvědí o „špatných“ migrantech či Georgovi Sorosovi. Podle amerického deníku je případ Origa varovným příběhem toho, jak dnes média postupně podléhají politikům.

Orbán přitom Origo nezískal násilím. Jeho redaktoři nebyli nikdy zatčeni nebo zbiti. Jednalo se o postupný nátlak, až zpravodajský web skončil ve finanční skupině jednoho z bývalých ministrů Orbánovy vlády.

Maďarská provládní média v zemi navíc upevňují svoji pozici a spojila síly. Pro ostatní zbývající redakce se jedná o mimořádně nepříznivý vývoj. Více se o tom dočtete tady.


The Daily Telegraph

The Daily Telegraph 29.11.2018autor: The Daily Telegraph/Kiosko.net

Austrálie zvažuje nový způsob, jak bojovat proti radikalizaci mladých muslimů. Pomoci by měly prohlídky památek, jako je opera v Sydney, budova akvária nebo vybraná muzea. Mladé lidi, kterým hrozí radikalizace, by měly přimět k respektu k australské historii. Myšlenka padla na setkání australského premiéra Scotta Morrisona s lídry islámské komunity v zemi minulý týden. Vznáší se nad ní ale otázka bezpečnosti: památky totiž bývají zároveň cílem teroristických útoků.


The Guardian

 

The Guardian 29.11.2018autor: The Guardian/Kiosko.net

Letošní rok bude nejhorší za deset let co do počtu útoků nožem, při nichž zemřeli mladí lidé v Anglii a Walesu. Do konce listopadu se jednalo o třicet sedm dětí a mladistvých. Statistiky tak ukazují, že pokračuje trend, kdy se situace výrazně zhoršuje. Stále ovšem nedosahuje roku 2007, kdy zemřelo po útoku nožem čtyřicet osm lidí mladších devatenácti let.

Podle odborníků není současný tristní stav žádným překvapením. Labouristický poslanec Vicky Foxcroft k tomu říká: „Růst počtu útoků mě bohužel nepřekvapuje. Nemůžete omezit náklady na policii, školní služby a přístup k péči o duševní zdraví a čekat, že to nebude mít žádné následky“. A připomíná, že kromě smrtelných útoků, se odehrála i celá řada dalších, které sice neměly tak vážné následky, ale vytváří atmosféru strachu.


Le Figaro

Le Figaro 29.11.2018autor: Le Figaro/Kiosko.net

Francouzský deník Le Figaro na své dnešní titulní straně připomíná napětí, které mezi evropskými státy vzbuzuje globální kompakt o migraci. Nezávazný dokument, který vznikl na půdě OSN, měly státy finálně přijmout 10. prosince v Marrákeši. Jak popisuje Le Figaro, kompakt se ale stal klíčovým zájmem antiimigračních skupin po celém světě, které mobilizují k jeho odmítnutí.

Postupně se proti textu začaly vymezovat středoevropské státy v čele s Maďarskem. Napětí se ale přesunulo i do dalších zemí. V Německu se odpor proti globálnímu paktu snaží využít například strana Alternativa pro Německo proti kancléřce Angele Merkelové.

 

Vánoce 2018

Vánoce jsou možná jediným svátkem v roce, kdy většina Čechů dodržuje stejné tradice. Zároveň jsou obdobím, kdy se rodiny schází a vyráží na výlety na vánoční trhy po Česku i do zahraničí. A jak slaví narození Ježíše Krista v jiných kulturách? V našem vánočním speciálu najdete kromě zapomenutých tradic také rady na nákup kapra i tipy, do kdy objednat dárky, aby stihly udělat radost pod stromečkem.  

Vánoční zvyky Vánoce v historii Vánoční trhy v Česku Vánoční trhy v zahraničí Počasí na Vánoce Do kdy objednat dárky Jak vybrat ideálního kapra Kam se stromečkem Vánoce u muslimů Vánoce u Romů Vánoce u moře Vánoční tradice ve světě Hlášky z vánočních filmů

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818