ZAHRANIČNÍ TISK: Britové chtějí zrušit investorská víza a v Austrálii řeší 37 let staré záhadné zmizení | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Britové chtějí zrušit investorská víza a v Austrálii řeší 37 let staré záhadné zmizení

ZAHRANIČNÍ TISK: Britové chtějí zrušit investorská víza a v Austrálii řeší 37 let staré záhadné zmizení
 

V Kanadě zadrželi dceru zakladatele a zároveň finanční ředitelku firmy Huawei. Může to být způsob, jak vystupňovat napětí před dalším vyjednáváním o protičínských sankcích, protože o dědičku impéria mají zájem USA. Peking už v reakci žádá protistranu o zdůvodnění. A v Německu se schyluje ke sjezdu CDU a deníky sledují, čím budou chtít kandidáti na uvolněnou předsednickou pozici na své straníky zapůsobit. O čem dalším dnes informují světové deníky?

The New York Times

The New York Timesautor: Kiosko.net

Napětí mezi Spojenými státy a Čínou po prozatímním příměří zřejmě znovu poroste. Americký list informuje, že v sobotu byla v Kanadě na příkaz americké vlády zadržena dcera zakladatele čínské firmy Huawei a zároveň finanční ředitelka společnosti Meng Wan-čou. Stalo se tak ve stejný den, kdy Donald Trump večeřel s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a domluvili se na 90denním odkladu sankcí. Ačkoli oficiálně je zadržená žena obviněna z porušování protiíránských sankcí, podle novinářů jde především o krok, jak vystupňovat napětí před dalším vyjednáváním s Čínou. Ta už se dožaduje odpovědí.


The Times

The Timesautor: Kiosko.net

Britský deník informuje o záměru vlády pozastavit vydávání takzvaných zlatých víz. Jde o speciální investorská víza, která zajistí povolení k pobytu těm, kteří v zemi investují, nebo koupili větší majetek. Víza mají dlouhodobě své zastánce i odpůrce. Ti první tvrdí, že lidem umožňují plně realizovat jejich práva a svobody. Odpůrci oponují, že zlatá víza napomáhají korupčnímu prostředí a jsou nespravedlivá. Vláda se k omezení těchto povolení odhodlala právě ve snaze omezit korupci a bojovat s organizovaným zločinem a praním špinavých peněz.


Die Welt

Die Weltautor: Kiosko.net

Německý list sleduje situaci před pátečním sjezdem strany CDU, která si do svého čela vybere nástupce po Angele Merkelové. Mezi favority, kteří by mohli stranu v následujících letech vést, patří advokát Friedrich Merz, generální tajemnice strany Annegret Krampová-Karrenbauerová a ministr zdravotnictví Jens Spahn. Die Welt odhaduje, že na pátečním jednání se kandidáti budou snažít získávat body spíše odlišením se od dosavadní politiky Merkelové a zdůrazňováním rozdílů, než sliby pokračování v její rozdělané práci.


Financial Times

Financial Timesautor: Kiosko.net

Britští zákonodárci viní firmu Facebook, že prodávala soukromá data uživatelů dalším firmám. Vyplývá to z dokumentu, který vyšetřovatelé získali od nyní již nefungující firmy, která provozovala aplikaci na vyhledávání plavek. Facebook měl údajně umožnit získávat citlivá data společnostem jako Netflix a Airbnb i přes změnu pravidel soukromí v roce 2015, kdy už to nemělo být umožněno. Facebook reaguje, že objevené dokumenty tvoří pouze část skutečnosti, která bez kontextu vyznívá nepřesně.


The Daily Telegraph

Daily Telegraphautor: Kiosko.net

V Austrálii ožívá kriminální případ starý 37 let. Podle zdejšího deníku byl včera zatčen Chris Dawson, který měl údajně zabít na počátku 80. let svoji ženu Lynette. Ta zmizela nedlouho potom, co se dozvěděla o Dawsonově pletkách se studentkami. Právě jedna z nich, Joanne Curtisová, která chodila dokonce Dawsonovým hlídat děti, nyní poskytla důležité svědectví, že tělo Lynette by mělo být zakopané někde v lesích v blízkosti domu. Dawson, který byl od počátku zmizení podezřelým číslo jedna, ale pro nedostatek důkazů - a především chybějící tělo - nebyl nikdy souzen, by dnes měl stanout před soudem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud