ZAHRANIČNÍ TISK: Mračna nad Trumpem a Merkelová varuje před vojenským řešením konfliktu v Černomoří | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Mračna nad Trumpem a Merkelová varuje před vojenským řešením konfliktu v Černomoří

ZAHRANIČNÍ TISK: Mračna nad Trumpem a Merkelová varuje před vojenským řešením konfliktu v Černomoří
 

Německá kancléřka varuje před vojenským řešením rusko-ukrajinských konfliktů, zároveň ale za jejich původce označuje Putin. Trumpův bývalý právník se u soudu přiznal, že v roce 2017 Kongresu lhal ve prospěch současného amerického prezidenta. Co dalšího přináší titulní strany světových deníků?

New York Times

Trump kdysi označil ruského prezidenta za „nového nejlepšího přítele“, podle New York Times se ale napětí mezi bývalými rivaly z dob studené války opět jitří, zejména kvůli nedávnému ruskému incidentu mezi Ruskem a Ukrajinou. To dokládá i fakt, že Trump oficiálně zrušil jejich společné setkání, které mělo proběhnout na summitu G20 v Argentině, do doby, než se ukrajinsko-ruský konflikt vyřeší.

New York TimesNew York Timesautor: en.kiosko.net/New York Times

The Guardian

Britská vláda se podle Guardianu dohodla, že zmírní imigrační pravidla. Zmírnění se má týkat až 3000 mladých lékařů pocházejících ze zemí mimo Evropskou unii. Ti by se měli zapojit do speciálního vzdělávacího programu a následně doplnit řady britských lékařů, kterých je podle vlády nedostatek.

The GuardianThe Guardianautor: en.kiosko.net/The Guardian

Frankfurter Allgemeine

Německý deník přináší slova Angely Merkelové ke sporu mezi Ruskem a Ukrajinou. Neměcká kancléřka míní, že vojenské řešení mír nepřinese. Právě proto Merkelová naopak vyzvala ke klidnému přístupu, přesto ale za původce zhoršení i tak napjatých vztahů označila ruského prezidenta Vladimira Putina.

Frankfurter AllgemeineFrankfurter Allgemeineautor: en.kiosko.net/Frankfurter Allgemeine

The Times

Podle britského deníku The Times požádala prestižní dívčí škola v severozápadním Londýně rodiče dětí, aby podepsali poměrně neobvyklou smlouvu. Vedení školy totiž chce, aby rodiče omezili používání smartphonů. A to například během společného jídla nebo hodinu před spaním. Chtějí totiž dosáhnout toho, aby studentky místo neustálého sledování obrazovky četly nebo konverzovaly.

The TimesThe Timesautor: en.kiosko.net/The Times

The New York Times

Prestižní americký deník se vrací ke kauze bývalého právníka amerického prezidenta Donalda Trumpa. Michael Cohen se totiž přiznal, že v roce 2017 lhal v Kongresu. Tehdy písemně potvrdil, že Trumpův plán – postavit mrakodrap Trump Tower v Moskevě – skončil ještě před začátkem prezidentských primárek. Americký prezident ale tvrdí, že si nepamatuje, kdy od realitního projektu ustoupil a označil Cohena za lháře.

The New York TimesThe New York Timesautor: en.kiosko.net/The New York Times

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud