ZAHRANIČNÍ TISK: OSN odsoudila agresi v Azovském moři, Britky mají problémy s prsními implantáty | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: OSN odsoudila agresi v Azovském moři, Britky mají problémy s prsními implantáty

Světové deníky v úterý řeší především eskalaci konfliktu na Ukrajině. K situaci se vyjádřila i Rada bezpečnosti OSN, která ji odsoudila jako akt ruské agrese. Na pozadí vyhrocené atmosféry na východě Evropy ale Velká Británie řeší dál svoji dohodu o vystoupení z EU, kterou nyní znovu kritizoval americký prezident Donald Trump. Čtěte pravidelný výběr ze zahraničního tisku.

Frankfurter Allgemeine

Frankfurter Allgemeineautor: Kiosko.net

Také německý deník se na titulní straně zabývá napětím mezi Ruskem a Ukrajinou. Rada bezpečnosti OSN ostře odsoudila konflikt v Azovském moři, kde ruské lodě ohrožovaly ukrajinská plavidla. Rusové oponují, že Ukrajinci vpluli do jejich vod. Rada bezpečnosti nicméně dává za pravdu Ukrajině. Americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová hovořila o "arogantním aktu, který musí mezinárodní společenství odsoudit". Incident byl podle ní skandálním porušením ukrajinské svrchovanosti. Ukrajinský prezident Petr Porošenko v zemi vyhlásil na dobu třiceti dní válečný stav.


The Times

The Timesautor: Kiosko.net

Britský deník informuje o vývoji vyjednávání brexitu. Dohodu dosaženou v posledních dnech kritizoval americký prezident Donald Trump, podle kterého je sice dobrá pro státy Evropské unie, ale může ohrozit obchod mezi Velkou Británií a Spojenými státy. Podle Trumpa dohoda sice ujasňuje obchodování se starým kontinentem, ale takřka znemožňuje spolupráci s USA. "Nemyslím si, že si to premiérka uvědomuje, ale snad s tím bude schopná něco udělat. Současná podoba dohody znemožňuje obchod s USA a nemyslím si, že to tak bylo zamýšleno, bylo by to velké negativum smlouvy," uvedl Trump. Mluvčí Mayové nicméně uvedl, že podle premiérky uzavírání paktů s dalšími zeměmi nic nebrání.


The New York Times

The New York Timesautor: Kiosko.net

Americký list přináší zprávy z hranic s Mexikem, kde se nashromáždily tisíce lidí, kteří chtějí do USA imigrovat. Pohraniční hlídky ale místo pečlivě střeží, o čemž vypovídá i nedělní použití slzného plynu, kterým odháněly migranty od hraniční linie. Krize se podle reportérů nedotýká jen přistěhovalců, ale také nového mexického prezidenta Manuela Lopéze Obradora, který svoji politickou kariéru postavil na obraně chudých. Mexické ministerstvo zahraničí již zaslalo Spojeným státům diplomatickou nótu, ve které žádá pečlivé vyšetření zákroků vůči migrantům na hranicích.


Iran Daily

Iran Dailyautor: Kiosko.net

Jaderná dohoda z roku 2015 bude i nadále pokračovat. Na společném jednání se na tom podle deníku Iran Daily shodli zástupci Íránu a Evropské unie. Evropský komisař pro energetiku Arias Canete ubezpečil íránského ministra zahraničí Ali Akbara Salehiho, že EU chce v paktu nadále setrvat i přes námitky a vystoupení Spojených států. Canete uvedl, že dohoda je klíčová pro bezpečnost regionu, Evropy i celého světa a že zatím není na obzoru žádný alternativní a podobně silný pakt, který by ji mohl nahradit.


The Guardian

The Guardianautor: Kiosko.net

Britský deník informuje o nebezpečí silikonových implantátů, na jehož odhalení se podíleli i reportéři listu. Od roku 2015 se údajně začal objevovat zvýšený počet zdravotních problémů u žen, které podstoupily operaci poprsí. Mohlo by to souviset s nekvalitním materiálem implantátů, který může v těle vyvolávat dokonce i vzácný druh rakoviny, ale i alergické reakce a bolesti. Na podobné problémy si za poslední tři roky stěžovalo už 1 200 Britek. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud