ZAHRANIČNÍ TISK: Spojené státy nezvládají boj proti drogám a Británie varuje před antibiotiky v mase | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Spojené státy nezvládají boj proti drogám a Británie varuje před antibiotiky v mase

ZAHRANIČNÍ TISK: Spojené státy nezvládají boj proti drogám a Británie varuje před antibiotiky v mase
 

Podle deníku New York Times svědčí proces se známým narkobaronem Joaquínem Guzmánem o naprosto nezvládnutém boji proti drogám. A britští lékaři dle tamního tisku vyzývají, aby lidé nekonzumovali maso z velkochovů a bránili se tak proti rezistenci na antibiotika. Jaká další témata přináší dnešní světový tisk?

New York Times

Soud s narkobaronem Joaquínem Guzmánem přezdívaným El Chapo (Prcek) podle deníků New York Times jen znovu poukáže na neschopnost vlády USA bojovat proti nelegálnímu obchodu s drogami. Podle organizace zabývající se protidrogovou politikou stojí boj proti obchodu s narkotiky americké daňové poplatníky 58 miliard dolarů ročně. Přesto v roce 2017 úřady zaznamenaly téměř 16 tisíc úmrtí na předávkování heroinem.

New York Timesautor: kiosko.net/New York Times


Financial Times

Dnešní Financial Times přinášejí zprávu o summitu zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC), který skončil kvůli neshodě Spojených států a Číny bez běžného závěrečného komuniké. Čína obvinila Spojené státy z "protekcionismu", který podle ní brání v kýžené spolupráci. Spojené státy na druhé straně nařkly Čínu z vykořisťování rozvojových států a porušování duševního vlastnictví.

Financial Timesautor: kiosko.net/Financial Times


The Guardian

V Británii se stále bojuje o Brexit. Premiérka Theresa Mayová podle Guardianu odolává oponentům, kteří jí vytýkají údajně špatné dohody s EU, a stále si stojí za svým. I podle samotné premiérky bude nadcházející týden pro Británii klíčový. Mayová bude dojednávat podobu vztahů s Evropskou unií po Brexitu, právě tyto dohody by měly být pro další vyjednávání uvnitř britského parlamentu zásadní.

The Guardianautor: kiosko.net/The Guardian


The Times

Nedávná zpráva varovala před nadměrnou konzumací masa. Právě nadprodukce živočišné výroby podle ní vede k vyšší produkci skleníkových plynů a tím přispívá ke klimatickým změnám. Britský deník The Times k tomu teď přidává varování před konzumací masa z velkochovů, které se pojí s používáním antibiotik. Podle lékařů si konzumací masa, které z těchto chovů pochází, lidstvo zadělává na pořádný problém spojený s rezistencí právě vůči antibiotikům. Infekce, které nereagují na jakoukoli léčbu, se stávají v posledních letech čím dál větším strašákem.

The Timesautor: kiosko.net/The Times


The Wall Street Journal

Prestižní deník se vrací k ničivému požáru přezdívanému Camp Fire na území Kalifornie. Ten zničil nejen deset tisíc domů a přes 600 kilometrů čtverečních půdy, ale také po sobě zanechal nejméně 76 obětí. Po další více než tisícovce lidí se stále pátrá. V oblasti meteorologové nyní předpokládají déšť, který sice může pomoci hasičům požár uhasit, na druhou stranu jim ale může zkomplikovat pátrání po dalších obětech.

The Wall Street Journalautor: kiosko.net/The Wall Street Journal

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud