ZAHRANIČNÍ TISK: Trump se opět trefuje do novinářů a Británie slaví na sté výročí konce Velké války | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Trump se opět trefuje do novinářů a Británie slaví na sté výročí konce Velké války

ZAHRANIČNÍ TISK: Trump se opět trefuje do novinářů a Británie slaví na sté výročí konce Velké války
 

Americký prezident se znovu trefuje do novinářů a jednomu z nich dokonce Bílý dům odebral akreditaci, černošskou novinářku zase Tump nařkl z rasismu. Nejen Británie se připravuje na sté výroční konce první světové války. Čemu dalšímu se věnují dnešní světové deníky?

The Guardian

Trump se znovu trefuje do novinářů. Deník Guardian si tentokrát všiml roztržky mezi americkým prezidentem a černoškou novinářkou, kterou Trump nařkl z toho, že mu pokládá rasistický dotaz. Za důležitější konflikt ale považuje odejmutí akreditace zkušeného reportéra CNN Jimiho Acosta. Ten se na tiskové konferenci zeptal, proč prezident karavanu migrantů před volbami označil za invazi. Trump na dotaz odmítl odpovědět a asistentka z Bílého domu se s novinářem začala přetahovat o mikrofon. Reportérovi byla posléze odebrána "bezpečnostní akreditace", bez které se nemůže zúčastnit žádných akcí pořádaných v Bílém domě.

The GuardianThe Guardianautor: en.kiosko.net/The Guardian

Daily Telegraph

Britský deník připomíná sté výročí konce první světové války. Tedy války, ve které bojovalo na 70 milionů mužů a 18 milionů lidí kvůli konfliktu zahynulo. Právě 11. listopadu, kdy boje takzvané Velké války skončily díky podepsání příměří mezi Spojenci a Německem, v současnosti svět slaví Den válečných veteránů.

Daily TelegraphDaily Telegraphautor: en.kiosko.net/Daily Telegraph

The Australian

Australskou politickou scénou otřásá sexuální skandál. Vrcholný politik Luke Foley se dostal do hledáčku médií, ale hlavně pod tlak svých oponentů po té, co novinářka ABC Ashleigh Raperová veřejně sdělila, že ji v opilosti na vánočním večírku v roce 2016 sahal pod šaty.

The AustralianThe Australianautor: en.kiosko.net/The Australian

Financial Times

Čtvrteční střelbě v baru nedaleko Los Angeles se věnuje i dnešní americký deník Financial Times. Osmadvacetiletý Ian Long zastřelil 12 lidí včetně zástupce tamního šerifa legálně drženou zbraní. Policie už zveřejnila, že pachatel, který zřejmě na místě spáchal sebevraždu, už má v evidenci kvůli agresivnímu chování. V minulosti ale sloužil v armádě, nejdříve jako kulometčík na základně v Havaji a poté sloužil několik měsíců v Afghánistánu.

Financial TimesFinancial Timesautor: en.kiosko.net/Financial Times

The Star

V Jihoafrické republice se opět řeší vražda manželky. Na rozdíl od případu, kvůli kterému skončil slavný handicapovaný sportovec Oscar Pistorius ve vězení, se Jason Rohde rozhodl manželčino mrtvé tělo pověsit v hotelové koupelně tak, aby celé neštěstí vypadalo jako sebevražda. To ale manželovi Susan a zároveň známému magnátovi zřejmě neprojde.

 

The StarThe Starautor: en.kiosko.net/The Star

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud