ZAHRANIČNÍ TISK: Turecko stále víc opouštějí elity a Muskova Tesla zaostává | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Turecko stále víc opouštějí elity a Muskova Tesla zaostává

ZAHRANIČNÍ TISK: Turecko stále víc opouštějí elity a Muskova Tesla zaostává
 

Turecko opouští talentovaní a úspěšní lidé a podle statistik je jich čím dál víc. Německo se na druhé straně chlubí rekordně nízkou nezaměstnaností, která je nejnižší od znovusjednocení země. Co dalšího nabízí titulní strany světových deníků?

Frankfurter Allgemeine

V Německu je nejnižší nezaměstnanost od znovusjednocení. Navzdory stárnoucí populaci vzrostl podle statistického úřadu počet výdělečných osob o 1,3 %. Podle zprávy německého deníku za rekordními čísly stojí nejen příliv pracovníků ze zahraničí, ale také větší zapojení domácí populace. Většina těchto lidí vyplnila pracovní místa v oblasti služeb.

Frankfurter Allgemeineautor: en.kiosko.net/ Frankfurter Allgemeine

The New York Times

Turecko opouští čím dám víc lidí, tvrdí New York Times. V roce 2017 emigrovalo podle tureckého statistického úřady na čtvrt milionu Turku, což je o 42 % víc, než tomu bylo v roce 2016. Zemi, která je pod taktovkou prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, ale neopouštějí jen studenti a akademičtí pracovníci, ale také úspěšní podnikatelé, kteří stěhují nejen své rodiny, ale také majetky. Mnohdy mají důvodné obavy o vlastní bezpečnost, jak ukazuje masové zatýkání, které probíhá od zmařeného puče.

New York Timesautor: en.kiosko.net/New York Times

Financial Times

Světoznámý výrobce elektrických aut Tesla je podle titulky deníku Financial Times v problémech. Značka Elona Muska sice ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila odbyt ve srovnání s tím předchozím o osm procent, přesto ale tato čísla nenaplnila očekávání analytiků. Tesla navíc své vozy zlevňuje o 2000 dolarů, rozhodla se tak v návaznosti na snížení daňového zvýhodnění pro elektrické vozy.

Financial Timesautor: en.kiosko.net/Financial Times

The Guardian

Náhražky cukru, které se přidávají do nápojů nebo potravin, vůbec nemusejí pomáhat se snižováním váhy, píše dnešní Guardian. Ze zprávy, kterou má deník k dispozici, vyplývá, že neexistují žádné důkazy o tom, že by umělá sladidla měla nějaký přínos pro zdraví. U sladidel jako je například aspartam je tomu právě naopak. Podle odborníků na výživu je tak stále nejlepší variantou vyřazení slazených nápojů a potravin z jídelníčku.

The Guardianautor: en.kiosko.net/ The Guardian

The New York Times

Světová verze prestižního deníku na titulní straně řeší problematiku takzvaných "smart cities" – tedy "chytrých" měst. Technologie, které na jedné straně usnadňují život nejen obyvatelům měst, ale také bezpečnostním složkám, se sice rozšiřují, ale málokdo si uvědomuje jejich rizika. Podle expertů postrádá plánování jakýkoli cit pro soukromí a bezpečnost. Deník na to upozorňuje s ohledem na fakt, že se takto shromažďuje masivní objem dat o občanech.

The New York Timesautor: en.kiosko.net/The New York Times

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud