Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zahraniční tisk: Vědci snížili škodlivost cukru, Řecko na cestě z dluhů a bankroty v Anglii

Zahraniční tisk: Vědci snížili škodlivost cukru, Řecko na cestě z dluhů a bankroty v Anglii

Pokud nějaký vědecký objev změní náš současný život, je to ten, o němž dnes informují britské deníky. Jižní Amerikou zmítá uprchlická krize, která má společné rysy s krizí v Evropě, píší světové deníky. Čemu dalšímu dnes na svých titulních stránkách věnují pozornost? 

The Times

The Times 20.8.2018The Times 20.8.2018autor: Archiv

Britský deník informuje o svatém grálu, který nalezli izraelští vědci. Tentokrát ovšem nejde o onen pověstný pohár nesmrtelnosti, ale o způsob, který vám dovolí se cpát dorty a zákusky, aniž byste museli mít výčitky svědomí. Izraelská firma DouxMatok vyvinula způsob, jak upravit cukr, aby snáze dosáhl chuťových receptorů v ústech člověka.

V praxi by to znamenalo, že pro sladkou chuť by bylo potřeba mnohem méně cukru než v současnosti. Deník The Times odhaduje, že by se konzumace cukru v Británii snížila zhruba o 40 procent, což by samozřejmě mělo značně pozitivní vliv na zdraví populace. 

The New York Times

The New York Times 20.8.2018The New York Times 20.8.2018autor: Archiv

Americký deník se ve velké reportáži věnuje úpadku a protestům v anglickém okrese Northamptonshire. Tamními konzervativci vedená radnice vytvářela tak velké deficity veřejného hospodaření, že jí nezbylo než vyhlásit bankrot. Zajišťuje tak pouze minimální služby, které jí ukládá zákon.

Celý případ je o to zajímavější, že jde vůbec o první zbankrotovaný okres za posledních 20 let. Navíc okres, který je oblíbeným sídlem anglické honorace, jak dokazují místní rozlehlá panství. V tomto případě ovšem bankrot nepřišel kvůli rozhazovačné politice místní politické reprezentace. Na vině jsou úsporná opatření centrální vlády, prudký nárůst poptávky po veřejných službách v okrese a zákon, který radnici neumožnuje hospodařit s deficitem. Všechny tři faktory vytváří smrtící mix i pro další okresy.

Frankfurter Allgemeine

Frankfurter Allgemeine 20.8.2018Frankfurter Allgemeine 20.8.2018autor: Archiv

Německý deník se ve svém hlavním komentáři věnuje pomoci Řecku, které dnes končí s posledním záchranným programem. Autor ovšem upozorňuje, že takzvané záchranné balíčky jsou sice u konce, ale Řekové ponesou důsledky špatného vládnutí ještě několik desítek let. Mnozí mluví o tom, že se dluhy země stanou udržitelné až v další generaci obyvatel. 

To zní sice děsivě, ale Frankfurter Allgemeine upozorňuje, že si Řecko během pádu udrželo velmi slušný standard a nedošlo k divokému bankrotu. Problémem ovšem zůstává, že veřejná správa se moc nemění, jak ukazují například nedávné katastrofální požáry. Na jejich šíření se do značné míry podepsala ilegální řecká výstavba. Premiér Tsipras slíbil, že na černo postavené budovy nechá srovnat se zemí, ale stal se v podstatě pravý opak. Dokud se vláda nedokáže s takovými problémy vyrovnat, země nemá šanci čekat výrazné zlepšení.

El País

El País 20.8.2018El País 20.8.2018autor: Archiv

S uprchlickou krizí se nepotýká jen Evropa. Vášně kolem migrace v současnosti cloumají především Jižní Amerikou. Na cestu se totiž vydaly až stovky tisíc lidí ze zbědované Venezuely a problémy stíhané Nikaragui. Brazílie již oznámila, že na hranice pošle armádu. Stalo se tak krátce poté, co násilím vyhnala z hraničního města venezuelské uprchlíky. 

Hranice aktuálně uzavřel i Ekvádor a opatření chystá i Peru, kde o azyl jen minulý týden požádalo zhruba 20.000 upchlíků z Venezuely. Ze země zlikvidované socialismem odešlo podle odhadů OSN zhruba 2,3 milionu lidí. Jen Kolumbie vydala dočasné povolení zhruba 800.000 Venezuelanů. 

Z Nikaraguy zatím tolik lidé neodešlo, ale i tak tamní uprchlíci vyvolávají protesty v okolních zemích. Do ulic několika měst v Kostarice vyšli demonstranti s hesly namířenými proti imigrantům.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1