Zdrogovaný řidič zastavil provoz letiště v Hannoveru | info.cz

Články odjinud

Zdrogovaný řidič zastavil provoz letiště v Hannoveru

Letiště v severoněmeckém Hannoveru dnes přerušilo provoz kvůli vozu, který vjel na vzletovou plochu. Řidič automobilu byl pod vlivem drog, informovala s odvoláním na spolkovou policii agentura DPA. Policisté se nedomnívají, že by měl čin teroristický motiv.

Letadla na letišti severně od metropole spolkové země Dolní Sasko nepřistávají, ani z něj nevzlétají zhruba od 16 hodin. Na letištní plochu krátce před přerušením provozu vjel automobil, který před tím prorazil bránu. Řidič, kterého se policistům podařilo zadržet, byl pod vlivem omamných látek, kokainu a amfetaminů.

Podle agentury DPA je řidiči mezi 20 a 30 lety. Vůz měl polskou státní poznávací značku, totožnost samotného řidiče ale policisté zatím zjišťují. Zhruba od 19:00 začalo letiště opět odbavovat cestující, obnovení provozu zatím ale ohlášeno nebylo. Podle letiště zatím není jasné, kdy budou moci letadla opět vzlétat a přistávat.

Většina letištního terminálu zůstala po celou dobu otevřená, cestující policie neevakuovala. Přerušení provozu se dotklo 13 vzletů a 21 přistání.Hannoverské letiště nepatří k největším v Německu. Ročně jím projde kolem šesti milionů cestujících. V Praze je to 16 milionů cestujících.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud