Zpráva vlády USA varuje před útoky hackerů z Ruska, Číny a Íránu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zpráva vlády USA varuje před útoky hackerů z Ruska, Číny a Íránu

Zpráva vlády USA varuje před útoky hackerů z Ruska, Číny a Íránu

Íránští hackeři útočí na americké zbrojní firmy, ruští loni pronikli do desítek amerických energetických firem a čínští se snaží proniknout do podniků amerického strojírenského, telekomunikačního a kosmického průmyslu. Uvádí to americká vládní zpráva o kybernetické špionáži, která byla ve čtvrtek zveřejněna ve Washingtonu.

Zatímco pozornost americké veřejnosti se soustřeďuje na vyšetřování údajného ruského vměšování do amerických prezidentských voleb, problémy ekonomické špionáže zůstávají stranou, přestože jsou „výrazným ohrožením americké prosperity, bezpečnosti a konkurenceschopnosti,“ uvádí se ve zprávě. Nejnebezpečnějšími, nejaktivnějšími a zároveň nejschopnějšími útočníky jsou hackeři z Ruska, Číny a Íránu.

Zpráva upozorňuje, že zorganizovat hackerský útok je poměrně levná možnost, jak se dostat k citlivým informacím v zahraničí. Cizí státy tyto informace v USA získávají s pomocí zkušených hackerů, špionů nebo zahraničních studentů na amerických univerzitách.

Vládní zpráva vypočítává na pětadvacet odvětví, na která se hackeři soustřeďují. Patří k nim energetika, farmacie, průzkum kosmu, vzácné kovy, počítačové technologie nebo bezdrátové telekomunikační sítě.

Čína ke špionáži zneužívá společné čínsko-americké podniky a laboratoře. Rusko se s pomocí informací získaných od hackerů snaží podpořit svůj ekonomický rozvoj a Írán útočí s cílem modernizovat svůj zbrojní arzenál, píše se ve zprávě americké vlády.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.