Umíme si říct dost. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Alice Hejzlarová, Daniela Anderson a Lucie Radkovičová

Notářka, advokátka a byznys mentorka právníků. Trojici dam, které přijaly pozvání do nového dílu podcastu PRÁVNIČKY, spojuje neotřelý pohled na svou práci i snaha nejít za každou cenu hlavou proti zdi.

Alice Hejzlarová již od základní školy věděla, že chce být advokátka. Nikdy nezalitovala ani nezapochybovala, že by to bylo špatné rozhodnutí. „Žiji svojí prací. Nejsem typická advokátka, snažím se byznysově myslet za klienta,“ říká v podcastu PRÁVNIČKY. Vlastní advokátní kancelář si založila poté, co se ne zrovna v nejlepším rozloučila se svým posledním zaměstnavatelem. „V současné době postrádám v byznysu férovost. Můžu být tvrdá, ale je nutné být férová,“ popisuje s tím, že vše dělá na 100 procent. „Tak si člověk postupně vybuduje disciplínu. V pracovním nasazení jsem si navíc našla vyrovnanost. Moje krédo je – musíš být nasycena ty, abys mohla dávat ostatním,“ říká Alice Hejzlarová.

Alice v podcastu PRÁVNIČKY přiznává, že v minulosti klient zpochybňoval její znalosti proto, že je žena. „Žena advokátka je ale současně jiná než muž advokát. Je dobré zachovat si ženskost,“ dodává. Jako svůj vzor Alice zmiňuje dědečka, jehož životními moudry se sama řídí. „Kdo je připraven, není překvapen, podaná ruka platí a slib zavazuje,“ vyjmenovává Alice.

Notářka Daniela Anderson má pocit, že si ji notariát sám našel. „Baví mě pomáhat lidem, chci jim pomáhat vyřešit jejich situaci,“ říká v podcastu PRÁVNIČKY. Na práci notářky Danielu baví férovost. „Notář je služba. Jsme nestranní, nehájíme práva jen jedné strany,“ popisuje s tím, že v notářství je dnes cítit generační rozdíl. „Po revoluci byla notářům přidělena kancelář, dnes si musí každý projít konkurzem a o místo usilovat,“ říká s tím, že se například při pohovorech nevyptává na znalosti, ale vede ho spíše pocitově. „Zajímá mě, jestli to může vzájemně fungovat,“ dodává.

Advokátka s obchodním myšlením a byznysmentorka Lucie Radkovičová miluje obchod a v advokacii vždy hledala obchodní příležitosti. „Baví mě kombinace mezi různými věcmi a vždy jsem chtěla být spíše podnikatelka, nechtěla jsem se se škatulkovat,“ říká s tím, že vyhledává spíše holistický pohled na práci. Považuje se za věčnou optimistku. „Každý průšvih mě posune dál. Někdy si házíme klacky pod nohy sami, než zjistíme, co vlastně chceme. Postupně jsem si došla k tomu, jak si nenavalit práci, jít do sebe a umět žít,“ říká s tím, že dnes si již umí říct dost a umí se poslouchat.

Upřednostňují Alice Hejzlarová, Daniela Anderson a Lucie Radkovičová mužské nebo ženské prostředí? A kdo je inspiruje? Odpovídají v podcastu PRÁVNIČKY.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Alice Hejzlarová, Daniela Anderson a Lucie Radkovičová přijaly pozvání do podcastu PRÁVNIČKY
  • V čem se advokátky liší od advokátů?
  • Proč nemá cenu jít hlavou proti zdi?
  • Jaká je dnes práce notářky?
sinfin.digital