Učíme se být nahraditelné. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Jitka Linhartová, Silvie Felix Koubíková a Barbora Dubanská

Advokacii už nejde vykonávat bez toho, aby právníci dobře porozuměli byznysu svých klientů. Advokacie v Česku se modernizuje, dlouho byla zkostnatělá a neflexibilní a v posledních letech je vidět pokrok, shodují se Jitka Linhartová, Silvie Felix Koubíková a Barbora Dubanská. Dodávají ale, že nastupující generace advokátů někdy v rámci svého boje za work-life balance přestřelí.

„Když jsem začínala jako koncipientka, pracovali jsme přes víkendy a práce končila ve tři ráno. Nyní koncipienti takto pracovat nechtějí. Často jim chybí pokora a motivace,“ říká v podcastu PRÁVNIČKY Jitka Linhartová s tím, že v advokátní kanceláři Nedelka Kubáč, kde působí, to tématem naštěstí není.

Podobné zkušenosti má ale také advokátka Silvie Felix Koubíková. „V některých případech jim chybí přirozená pokora a respekt, touha se učit. Někteří mají pocit, že když absolvují, tak jim v kanceláři rozvineme červený koberec,“ popisuje Silvie.

V rámci své kanceláře se věnuje zejména přeshraničním případům. „Narážíme na těžkosti, kterým čelí cizinci v soudním řízení. Přála bych si, aby moje zásadní stopa byla, když se cizinec bude soudit v Česku, aby nepociťoval tolik negativ, kterým musí čelit a která ho znevýhodňují mezi českými účastníky,“ říká v podcastu PRÁVNIČKY.

V advokátním životě je podle Silvie stěžejní vymezit si hranice vůči klientům nebo vůči sobě samotnému, kolegům, týmu. „Každý z nás si projde cestou, že na začátku hranice nemá. Nepřemýšlí nad tím. Je to ale cesta do pekel a je důležité brzy si to uvědomit,“ říká s tím, že je pro dlouhodobou kariéru v oboru skvělé najít hranice a s nimi spojený work-life balance. „Jak roste kancelář, roste agenda. Je nezbytné, abych byla nahraditelná,“ vysvětluje to Silvie Felix Koubíková.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Proč mladé generaci advokátů chybí pokora a v čem se přepočítali?
  • Proč je důležité pochopit, že každý je zastupitelný?
  • Jaké soft skills chybí advokátům?
  • Považují se naše dnššní hostky za feministky?
sinfin.digital