Zdanění paliva by lety zdražilo jen o stokoruny. Za létání se stydět nemusíme, říká Osúch

Pavel Štrunc, Jan Palička

Zhruba dva a půl milionu Čechů každoročně vycestuje za hranice. „Stále více lidí si dovolenou v zahraničí může dovolit. Cestování rozšiřuje obzory, jeho větší dostupnost je cestou, jak si lépe porozumět a lépe vnímat svět, ve kterém žijeme,“ říká PR manažer v oblasti cestovního ruchu ze společnosti Travel Advance Jan Osúch. Měli bychom se stydět létat? Jak ovlivní případné zdanění leteckého paliva cenu cestování? A jak se cestovní kanceláře nebo hotely mají vyrovnávat s výzvami ekologické udržitelnosti? Podívejte se na celý rozhovor v úvodu článku.

„Létat se nestydím, k mé práci to patří,“ říká PR manažer v oblasti cestovního ruchu ze společnosti Travel Advance Jan Osúch. „Létání k cestování patří, ne všude můžeme dojet jen auty nebo vlakem. Stydění se za létání nebo volání po jeho úplném stopnutí není rozhodně nic, co bych podporoval,“ dodává.

K časté otázce, zda by zvažované zdanění leteckého paliva výrazně cestování zdražilo, Osúch říká, že do ceny letenek by se tento krok promítl v řádu stokorun, ale je nutno si uvědomit, že letenky jsou jen jedním z parametrů výsledné ceny dovolené. „Musíme uvažovat i nad tím, jak na zdražení letenek budou reagovat cestovní kanceláře a agentury, ale i samotné hotely, které zjistí, že je složitější se k nim dostat, tak podle toho mohou cenu upravit,“ vysvětluje Osúch.

Už od pěti let ztrácíme základní pohybové vzory. Inspirujme se u malých dětí, říká Antmann

sinfin.digital