Vliv koronaviru na sport je devastující. Čeká nás restart a restrukturalizace, říká Hercík

Pavel Štrunc, Jan Palička

Dopady pandemie koronaviru na český i mezinárodní sport jsou devastující, říká ředitel Sport Invest Marketingu Petr Hercík. Podle něj bude záležet na solidaritě sponzorů, kteří nyní přišli o svůj produkt. Bez této solidarity jsou hlavně menší kluby a sportoviště v ohrožení. „Myslím, že zažijeme restart a restrukturalizaci celého uspořádání toho, jak sport funguje,“ říká Hercík. Lze vůbec vyčíslit škody, které koronavirus ve sportu napáchá? Kdo je nejvíc ohrožen? A co současná situace znamená třeba pro Martinu Sáblíkovou nebo Ester Ledeckou? Podívejte se na celý rozhovor v úvodu článku.

„Koronavirus má v současné době zcela devastující vliv na sport. Všechny sportovní soutěže a akce jsou pozastavené do odvolání. Některé byly zrušeny bez možnosti náhrady. Koronavirus úplně paralyzoval jak český, tak mezinárodní sport,“ říká ředitel Sport Invest Marketingu Petr Hercík.

Připomíná i fakt, že rok 2020 měl být rokem velkých sportovních akcí jako mistrovství Evropy ve fotbale nebo letní olympiáda v Tokiu. „Olympiáda není kompaktní celek, ani to nejde. Je tam bůhvíkolik sportů, ohromné množství federací, které samy o sobě mají spoustu rozplánovaných akcí. Když olympiádu posuneme o rok, všechny ty jednotlivé federace musí hýbat se svými kalendáři, a tím pádem i všichni ti sportovci,“ vysvětluje dopady posunutí her v Tokiu Hercík.

Špicar: EU na koronavirus zareagovala pozdě a nedostatečně. Jinou možnost jsme jí nedali

sinfin.digital