Agresor ze Zemanova štábu: Pěsti byly nutné, stahovala se na nás smečka, hyenismus

Tomáš Belica

28. 01. 2018 • 09:20

Závěr volebního dne ve štábu Miloše Zemana poznamenaly incidenty. Dvojice hostů – podporovatelů prezidenta napadala přítomné novináře, kteří natáčeli jiného hosta v opilosti. Vedla Jana Šolty na reportéry útočil také Karel Slezák. Jak zjistil Blesk.cz, je to bývalý novinář a boxer. Slezák popisuje incident tak, že byl sám napaden.

Proč jste tak prudce vystartoval na ty novináře?

„Prosím vás, to nebylo prudce. Já jsem také novinář. Tam se položil člověk, měl kolaps. Shodou okolností toho pana Rokytku znám, a to nebylo jen tím, že byl napitý, měl srdeční kolaps. Ještě jsem mu zkusil puls, ten člověk téměř nedýchal.

A teď se tam stahovala ta smečka, já jsem jim říkal: „Prosím vás, tohle už není záležitost pro vás.“ Ne, hledali pikantní záběr. Já to chápu jako novinář, ale lidsky to přece takhle nejde. Tam nemluvím o tom, že mě napadl ten s fousem. Tak jsem musel reagovat.“

Incident u Zemana

K potyčkám došlo v závěru dne, už po odjezdu hlavy státu. Bylo to u zástěny oddělující část pro hosty od novinářské sekce. Muži, kteří neměli žádnou pozici v organizačním týmu, začali s reportéry okamžitě jednat za hranou slušnosti, byli vulgární, slovně a fyzicky je napadali a poškozovali jim vybavení. Slezák byl jedním z těch, kteří potyčky přímo vyvolávali.

To chápu, ale byly ty pěsti fakt nutné?

„Pěsti byly nutné. Toho nebylo tolik, to byl jeden dva údery. On udělal pohyb… Prostě to je reakce.“

Já to video viděl. Vždyť on celou tu dobu držel v jedné ruce mobil…

„V jedné ruce jo, ale druhou mě chtěl uhodit. A to už nemluvím o tom, co mi řekl. Prosil jsem je, říkal jsem jim několikrát, mám na to řadu svědků, když jsem odcházel, lidi mi říkali, že mi to dosvědčí. Prostě byl to hyenismus.“

V TOP Hotelu jste byl pracovně, nebo jako fanoušek pana Zemana?

„Já tam byl pracovně. Jinak jsem novinář...“

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

3911046:article:true:true:true

SDÍLET