Další muž v boji o Hrad: Hudebníka a věčného kandidáta do sněmovny Hanniga podpoří krajní pravice | info.cz

Články odjinud

Další muž v boji o Hrad: Hudebníka a věčného kandidáta do sněmovny Hanniga podpoří krajní pravice

Hudebník, producent a předseda strany Rozumní Petr Hannig se bude příští rok ucházet o funkci prezidenta. Dnes to oznámil v Praze na tiskové konferenci. Uvedl, že chce navazovat na politiku současného prezidenta Miloše Zemana, voličům ale chce nabídnout jinou formu chování. Hannigovu kandidaturu podpořila také krajně pravicová strana Národní demokracie Adama B. Bartoše.

„Můj souhlas s kandidaturou byl dán tím, že další oficiální kandidáti jsou zcela odlišné politické orientace než současný prezident. A kdyby prezident Zeman z jakéhokoli důvodu nekandidoval, současná politika hlavy státu by nebyla zachována," řekl Hannig o motivaci svého rozhodnutí ucházet se o funkci hlavy státu.

Jednasedmdesátiletý Hannig se o vstup do politiky pokoušel několikrát. Založil Stranu zdravého rozumu, která dnes působí pod názvem Rozumní, a od roku 2002 pravidelně kandiduje ve volbách do Sněmovny či Senátu. Loni při kandidatuře do Senátu v Praze 11 získal 2,3 procenta hlasů, jeho strana ve sněmovních volbách v roce 2013 získala 0,3 procenta hlasů. Před pěti lety Hannig na prezidenta nekandidoval.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Zeman chce příští rok prezidentskou funkci obhajovat. Jeho vyzyvateli jsou například textař a podnikatel Michal Horáček, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, bývalý šéf automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek, lékař Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek nebo bývalý šéf kabinetu Jiřího Rusnoka Karel Štogl.

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Režisér Marhoul: Jsem na černé listině. Klus to za Babiše strašně schytal, lidi jsou pokrytci

Se znepokojivou zprávou o stavu české kinematografie přichází režisér, producent a jedna z legend pražského divadla Sklep Václav Marhoul. V rozhovoru s Pavlem Štruncem tvrdí, že kvalita na stříbrném plátně se u nás už nějakých 15 let vůbec nenosí. A lidi, kteří by ji ocenili, prostě přestali chodit do kina. Se svým novým filmem Nabarvené ptáče tak Marhoul jde proti proudu. Očekává, že v Česku se na něj davy nepohrnou, o divácký úspěch se tak pokusí v zahraničí. S pomocí zahraničních hvězd, které si mnohdy nedovolí ani násobně dražší hollywoodská produkce. Režisér dále mluví o svém vztahu k současným českým politickým špičkám, a vysvětluje, proč by nikdy nevzal peníze od předsedy vlády Andreje Babiše a vyznamenání od prezidenta Miloše Zeman. V čem se hlava státu chová zrádně? Proč bude Nabarvené ptáče výjimečným filmovým zážitkem? O čem si dodnes píše s Harveym Keitelem? A v čem nám Američani můžou závidět? Podívejte se na rozhovor. KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ si můžete přehrát další interview Pavla Štrunce.

Link

Link

Link