Volby 2018: Drahoš a uprchlíci. Migranty dle kvót přijímat nechce, vybízí ale k solidaritě | info.cz

Články odjinud

Kvóty odsuzuje, vybízí ale k solidaritě. Jaký je postoj Jiřího Drahoše k přijímání migrantů?

Sotva se sečetly hlasy po prvním kole prezidentských voleb, už se začaly vynořovat dezinformace, které mají kandidáty poškodit. Sociální sítě například zaplavila fotografie Jiřího Drahoše s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, která má údajně dokazovat Drahošovy sympatie k přijímání migrantů. Web Manipulátoři.cz hoax vyvrátil potvrzením, že Drahoš se s Merkelovou setkal na chemickém sympoziu v listopadu 2013, kde byl ještě jako předseda Akademie věd ČR. Jaký je ale skutečný postoj Drahoše k přijímání migrantů a uprchlickým kvótám?

„Stále sem proudí spousta ekonomických migrantů, zejména ekonomických migrantů. Nepovažuji je za ty, kteří by v Evropě měli dostávat azyl,“ prohlásil Drahoš v dubnovém rozhovoru pro pořad Štrunc!. „My nemůžeme jako Evropa řešit ekonomickou migraci z Afriky nebo z dalších lidnatých zemí. Evropa prostě nemůže být útočištěm těchto lidí. Tyto migranty bych nepřijímal, vracel bych je, obratem,“ dodal kandidát na prezidenta.

Kdo tak Drahoše označuje za „vítače“, ten se plete. Jeho postoj je spíše rezervovaný, humanitární pomoc ale neodmítá. „Tam, kde se válčí, by měla Evropa spolu s mezinárodním společenstvím usilovat o nalezení mírového řešení. Pokud lidé utíkají před bídou, může Evropa v jejich domovských zemích pomoci zlepšovat životní podmínky,“ uvádí na své oficiální webové stránce.

Při rozhodování o přijímání migrantů by zároveň chtěl dbát na posuzování na základě individuálních vlastností. Přestože Drahoš ekonomické migranty odmítá jako skupinu, výjimkou pro případné přijetí do ČR by dle něj mohli být lidé z profesí, které Česko naléhavě potřebuje.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

O Drahošovi se také na sociálních sítích a dezinformačních webech objevuje, že je „eurohujerem“. Tomu ale odporuje Drahošův postoj k uprchlickým kvótám, které dlouhodobě odmítá. „Málokdo věří, že by do budoucna zůstalo jen u těch 2 600 nyní „oficiálně přidělených“ uprchlíků. Naše kvóta by rostla s tím, jak by narůstal základ, od něhož je odvozena. Zároveň je dnes již zřejmé, že nemá smysl rozvážet utečence po osmadvaceti zemích. EU umožňuje volný pohyb osob, proto se nakonec utečenci stejně mohou vydat tam, kam původně chtěli,“ uvádí Drahoš v rozsáhlé rubrice Problém s utečenci na svých stránkách.

Přestože odmítá kvóty, proti Evropské unii jako celku se ale nestaví, jak potvrzuje i jeho žena. „Manžel není žádný eurohujer, ale myslím si, že velmi rozumně posuzuje, co nám EU dává dobrého. Samozřejmě má spoustu záporů. Ale myslím si, jako on, že do EU patříme,“ potvrdila v rozhovoru pro Blesk.cz Eva Drahošová.

Pomluvy ohledně údajného „vítačství“ se objevují také v souvislosti s tím, že Drahoš v roce 2015 podepsal výzvu „Vědci proti strachu a lhostejnosti“. Ta ovšem nevyzývá k hromadnému přijímání imigrantů, jak některé dezinformační weby uvádějí, ale apeluje na politiky, média i veřejnost a varuje před narůstající vlnou extremismu a nenávisti ve společnosti ve spojitosti s uprchlictvím.

Drahoš se údajně tolik nebojí případného terorismu spojeného s přílivem uprchlíků, ten lze prý potírat. Spíše se obává nesouladu kulturních hodnot Čechů a imigrantů. „Větší hrozbou je postupná proměna našich sociálních a kulturních hodnot a vznik stavu, kdy ve stejném veřejném prostoru pro různé pospolitosti občanů platí různé normy. To nesmíme připustit,“ uvádí na svém webu Drahoš.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Durčák: Zničující kyberšikana Emmy Smetany

KOMENTÁŘ MICHAELA DURČÁKA | Moderátorka DVTV Emma Smetana se díky své selfie před hořícím chrámem Notre-Dame stala během několika málo hodin virálním obsahem, který zaměstnal český internet. Lidé napříč sociálními sítěmi si její grimasu dávají jako rámeček na profilové fotky na facebooku a přidávají ji do humorných koláží. Vážně míněná fotka si tak žije svým vlastním životem. Ačkoli neškodná senzace brzy odezní, někteří se zcela vážně ptají, zda se jedná o kyberšikanu. Pokud ano, usvědčují mnozí z nich sami sebe z uplatňování dvojího metru.

Pro čtenáře neznalé věci připomeňme, jak celá situace vznikla. Reportérka DVTV Emma Smetana byla v Paříži a stala se svědkyní pondělního požáru katedrály Notre-Dame. DVTV na svém oficiálním Instagramu zveřejnila fotku, kde moderátorka pózuje s viditelně smutným výrazem a s hořící katedrálou v pozadí.

I když tento postoj nesdílím, někteří novináři se ohradili, že taková fotka sama o sobě je nevhodná. To teď ale ponechme stranou. O den později si obrázku všiml publicista Matěj Schneider, který ze snímku Emmu Smetanu vystřihl, přidal v humorném kontextu do pár koláží a „vzor“ dal volně k dispozici na svém facebooku.

„Tohle selfie jsem si upravil, protože na mě vykouklo z internetu podobně, jako mě zaujme několik fotek každý den – i když musím uznat, že tahle konkrétní fotka mi přišla už sama o sobě v dost krystalicky 'memové podobě'. Tak jsem si s tím selfie pohrál, nahrál pár variant na Facebook a myslel jsem si, že všechno skončí několika 'lajkama' od pár kamarádů. Ale cesty internetu jsou nevyzpytatelné,“ říká pro INFO.CZ Schneider, který celou lavinu spustil. Pokud se ptáte, proč se něco takového děje, tak vězte, že nejen že jsou Češi dodnes pověstné „smějící se bestie“, ale v dnešní době se na internetu karikuje sebevětší tragédie.

Link

Moderátorka měla také tu „smůlu“, že její fotka připomněla jedno zaprášené meme známé pod názvem disaster girl, na němž pózuje malá holčička s démonickým úsměvem před hořícím domem.

Příspěvek disaster girl 2019 se stal na internetovém fóru Reddit dokonce tak populární, že se protlačil až na hlavní stránku. Byť nutno dodat, že tato koláž upravila výraz moderátorky do jakési pobavené podoby – přesně v duchu staršího snímku. Na druhou stranu velmi pochybuji o tom, že drtivá většina uživatelů globální sítě Reddit tuší, kdo Emma Smetana je. Tím spíš si nemyslím, že by jí chtěl kdokoliv z nich touto koláží ublížit.

5666442:article:false:false:true

S tím, jak se popularity fotky šířila, se někteří uživatelé začali ptát, zda celá „akce“ není náhodou tak trochu kyberšikanou. Za všechny doporučuji vlákno pod tweetem Jána Simkaniče z Deníku N a investigativního novináře týdeníku Respekt Ondřeje Kundry, který je vzdáleným kolegou Smetany.

Link

Je nutné uznat, že existuje nemálo lidí, kterým Emma Smetana leží v žaludku. Ať už kvůli tomu, kde pracuje, jakým stylem vede rozhovory nebo pro způsob jakým vystupuje na veřejnosti. Zřejmě ani nelze pochybovat o tom, že někteří obecně využijí každou příležitost, aby si do moderátorky „kopli“. To však s aktuálními humornými kolážemi nemá nic moc společného.

„Pokud je tohle šikana, tak se navzájem na denní bázi šikanuje půlka mojí sociální bubliny, nebo aspoň ta část, která umí s Photoshopem. Tady bych jednak řekl, že pro velkou část lidí, která se nad tím smála, je úplně irelevantní, kdo na fotce je. Zároveň pro jiné (přiznávám, že včetně mě) asi byl komický kontext toho, jak se DVTV občas prezentuje. Znám ten pocit a chápu, že to třeba je chvíli nepříjemné, když někdo takhle zkarikuje nějakou vaši vlastnost, ale opravdu na tom nevidím nic škodlivého. Naopak si myslím, že občas takhle nonverbálně něco ventilovat je jenom prospěšné. Příště se zase budeme my všechny smějící se bestie zase smát třeba nějakému Rokytkovi,“ říká o nařčení z šikany tvůrce memu Schneider.

Link

Cílem tu není ublížit, ale pobavit. Za každou cenu, v každé situaci, jak už to u humoru na síti bývá. Kde jsou hranice v podobných případech? Zcela bezelstně odpovídám, že netuším a nemyslím si, že bychom je měli nějak stanovovat. DVTV umístila fotku na svůj oficiální profil na Instagramu (v době publikace tohoto textu není smazaná), lidé si jí všimli a žije si svým vlastním životem. Nutno podotknout, že to bude jepičí život a že je to do velké míry jen bouře ve sklenici vody. Do konce týdne už si na smutnou Emmu Smetanu nikdo ani nevzpomene.

S podobnou chvilkovou slávou se dá pracovat v pozitivním slova smyslu. Je to pro Emmu Smetanu a DVTV reklama zdarma a tvář moderátorky se dostane k lidem, k nimž jinak obsah redakce zřejmě nedoputuje.

A jinak se stačí podívat za hranice. Uveďme kupříkladu maďarského důchodce, který byl hitem už několik let zpátky. Internet ho překřtil na Harolda a Harold se loni v březnu vydal do Anglie a pomohl tamnímu Manchester City. Celé video je pro diváky znalé věci skvělá legrace.

Nebo skvělý příběh za emoji jebaited, která je velice populární na streamovací platformě Twitch. Alex Jebailey, který je na ikonce zobrazen, si dokonce svoji tvář natiskl na tričko.

V neposlední řadě nezapomeňme, že postavy z obrázku známého jako distracted boyfriend meme použila vláda Viktora Orbána v Maďarsku na billboardy pro kampaň podporující rodinu.

Na celé „kauze“ je ve výsledku nejpozoruhodnější bezděčné přiznání některých uživatelů (viz výše), že právě tahle si představují kyberšikanu. Doporučil bych jim, aby si sáhli do svědomí. Pokud někomu tohle přijde přes čáru, bylo potom v pořádku opakovaně se strefovat do zabrušování poslance Miloslava Roznera? Vtipy na vzhled Václava Klause mladšího? Posměch nad opileckou etudou Milana Rokytky? Každý týden se opakující dehonestace Jaromíra Soukupa? Stírání hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka? Jestli to náhodou není onen dvojí metr zmíněný v úvodu. Jak se musí cítit oběti skutečné on-line šikany, která se děje mimo zraky nás všech, ani nechci domýšlet...

Link

„Pamatuji si, že když jsem vyrůstal v Jugoslávii a potkával mladé Srby, Chorvaty, Bosňáky a příslušníky dalších národů, tak pokaždé, když jsme sešli, začali jsme si navzájem říkat neslušné vtipy. Ne až tak často namířené proti ostatním národům, ale vůči nám samým. Vždycky jsme soutěžili v tom, kdo řekne nejsprostší vtip o vlastním národu ze všech. Když vypukla občanská válka v Jugoslávii na začátku 90. let, ale ještě předtím v 80. letech, když celou zemí zmítalo etnické napětí, tak první obětí byly právě nejapné vtipy,“ říká o humoru slovinský filozof Slavoj Žižek. Mějme na paměti, že s humorem mizí ze společnosti i schopnost sebereflexe.

V neposlední řadě člověk – tím spíš novinář, stejně jako třeba politik – dnes musí sám vstupovat do veřejného prostoru s tím, že jeho slova nebo fotografie se mohou stát na den či dva virálním materiálem, který pobaví internet. U veřejně známých osobností se očekává, že to dokážou přejít a vyrovnají se s tím. Možná se i samy zasmějí. Když ne, beztak daná sranda brzy odezní. Falešný soucit a rady od „morálně vyspělejších“, kteří ví, čemu se smíme smát, na tom nic nezmění.

HTML box

41365

', image: 'https://img.cncenter.cz/img/12/normal1050/5664006-img-insider-podcast-jirsa-pur-v0.jpg?v=0', views: 1101, title: 'Insider podcast: V mé práci mi někdy více škodí eurohujeři než odpůrci EU, říká Radek Špicar', imgCount: 13, type: 'wide gallery', url: 'https://www.info.cz/cesko/insider-podcast-v-me-praci-mi-nekdy-vice-skodi-eurohujeri-nez-odpurci-eu-rika-radek-spicar-41345.html' }, { id: 41344, date: '2019-04-17 14:23:00', body: '%3Cp%3E%E2%80%9EJestli%20n%C3%A1m%20sou%C4%8Dasn%C3%A1%20uprchlick%C3%A1%20krize%20n%C4%9Bco%20uk%C3%A1zala%2C%20je%20to%20to%2C%20%C5%BEe%20nyn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20podoba%20spole%C4%8Dn%C3%A9ho%20evropsk%C3%A9ho%20azylov%C3%A9ho%20syst%C3%A9mu%20nen%C3%AD%20mo%C5%BEn%C3%A1.%20Nade%C5%A1el%20%C4%8Das%20na%20reformovan%C3%BD%20a%20spravedliv%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20syst%C3%A9m%2C%20kter%C3%BD%20bude%20zalo%C5%BEen%20na%20spole%C4%8Dn%C3%BDch%20pravidlech%20a%20sd%C3%ADlen%C3%A9%20odpov%C4%9Bdnosti%2C%E2%80%9C%20%3Cstrong%3E%3Ca%20href%3D%22http%3A%2F%2Feuropa.eu%2Frapid%2Fpress-release_IP-16-1620_en.htm%22%20target%3D%22_blank%22%3E%3Cspan%20style%3D%22text-decoration%3A%20underline%3B%22%3Eprohl%C3%A1sil%20prvn%C3%AD%20m%C3%ADstop%C5%99edseda%20Komise%20Frans%20Timmerman%3C%2Fspan%3Es%3C%2Fa%3E%3C%2Fstrong%3E%2C%20kdy%C5%BE%20v%C2%A0kv%C4%9Btnu%20roku%202016%20p%C5%99edstavoval%20n%C3%A1vrhy%20na%20reformu%20evropsk%C3%A9ho%20azylov%C3%A9ho%20syst%C3%A9mu.%20%E2%80%9EMus%C3%ADme%20n%C3%A1vrhy%20prom%C4%9Bnit%20v%C2%A0realitu%2C%20co%20nejd%C5%99%C3%ADve%20to%20bude%20mo%C5%BEn%C3%A9%2C%E2%80%9C%20dodal%20tehdy%20Timmermans.%20T%C5%99i%20roky%20pot%C3%A9%20je%20ale%20jasn%C3%A9%2C%20%C5%BEe%20se%20jeho%20slova%20naplnit%20nepoda%C5%99ilo%20a%20ani%20nepoda%C5%99%C3%AD.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120164%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120164%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EEvropsk%C3%A1%20komise%20tehdy%20reagovala%20na%20migra%C4%8Dn%C3%AD%20krizi%2C%20kter%C3%A1%20Evropu%20zachv%C3%A1tila%20o%20rok%20d%C5%99%C3%ADve.%20P%C5%99edstavila%20celkem%20sedm%20legislativn%C3%ADch%20n%C3%A1vrh%C5%AF%20o%20%C5%99%C3%ADzen%C3%AD%20migrace%20a%20azylu%2C%20dva%20z%20nich%20se%20v%C5%A1ak%20u%20n%C4%9Bkter%C3%BDch%20%C4%8Dlensk%C3%BDch%20zem%C3%AD%20setkaly%20s%20velk%C3%BDm%20odporem.%20Nejv%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD%20rozpory%20panuj%C3%AD%20ohledn%C4%9B%20reformy%20dublinsk%C3%A9ho%20syst%C3%A9mu%2C%20kter%C3%BD%20ur%C4%8Duje%2C%20jak%C3%A1%20zem%C4%9B%20EU%20je%20odpov%C4%9Bdn%C3%A1%20za%20vy%C5%99%C3%ADzen%C3%AD%20azylov%C3%A9%20%C5%BE%C3%A1dosti.%20Druhou%20je%20pak%20n%C3%A1vrh%20nahradit%20st%C3%A1vaj%C3%ADc%C3%AD%20sm%C4%9Brnici%20o%20ud%C4%9Blov%C3%A1n%C3%AD%20azylu%20na%C5%99%C3%ADzen%C3%ADm%2C%20kter%C3%A9%20m%C3%A1%20harmonizovat%20postupy%20v%20jednotliv%C3%BDch%20unijn%C3%ADch%20zem%C3%ADch.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3ENejdiskutovan%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20sou%C4%8D%C3%A1st%C3%AD%20bal%C3%AD%C4%8Dku%20se%20ale%20stala%20zejm%C3%A9na%20nov%C3%A1%20pravidla%20pro%20rozlo%C5%BEen%C3%AD%20z%C3%A1t%C4%9B%C5%BEe%20nap%C5%99%C3%AD%C4%8D%20unijn%C3%ADmi%20zem%C4%9Bmi%20%E2%80%93%20tedy%20takzvan%C3%BD%20p%C5%99erozd%C4%9Blovac%C3%AD%20mechanismus.%20Po%20n%C4%9Bm%20dlouhodob%C4%9B%20volaj%C3%AD%20st%C3%A1ty%20na%20jihu%20Evropy%2C%20kter%C3%A9%20maj%C3%AD%20jako%20prvn%C3%AD%20zem%C4%9B%2C%20kam%20vstoup%C3%AD%20migranti%2C%20odpov%C4%9Bdnost%20za%20jejich%20azylov%C3%A9%20%C5%99%C3%ADzen%C3%AD.%20Na%20opa%C4%8Dn%C3%A9%20stran%C4%9B%20barik%C3%A1dy%20stoj%C3%AD%20naopak%20st%C3%A1ty%2C%20kter%C3%A9%20se%20p%C5%99%C3%ADchodu%20migrant%C5%AF%20usilovn%C4%9B%20br%C3%A1n%C3%AD.%20T%C5%99%C3%ADlet%C3%A9%20hled%C3%A1n%C3%AD%20rovnov%C3%A1hy%20mezi%20%E2%80%9Esolidaritou%E2%80%9C%20a%20%E2%80%9Eodpov%C4%9Bdnost%C3%AD%E2%80%9C%20uvnit%C5%99%20Evropsk%C3%A9%20unie%20vykopalo%20p%C5%99%C3%ADkopy%2C%20kter%C3%A9%20se%20dodnes%20jen%20t%C4%9B%C5%BEko%20p%C5%99ekon%C3%A1vaj%C3%AD%20a%20kter%C3%A9%20tak%C3%A9%20znemo%C5%BEnily%20p%C5%99ijet%C3%AD%20dal%C5%A1%C3%ADch%20opat%C5%99en%C3%AD%20pro%20zvl%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD%20migrace.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EVedle%20dvou%20kontroverzn%C3%ADch%20dokument%C5%AF%20toti%C5%BE%20stoj%C3%AD%20p%C4%9Bt%20dal%C5%A1%C3%ADch%20n%C3%A1vrh%C5%AF%2C%20kter%C3%A9%20maj%C3%AD%20migra%C4%8Dn%C3%AD%20politiku%20unie%20zefektivnit%2C%20a%20d%C3%A1%20se%20%C5%99%C3%ADct%2C%20%C5%BEe%20na%20nich%20uvnit%C5%99%20Evropsk%C3%A9%20unie%20panuje%20shoda%2C%20p%C5%99esto%20z%C5%99ejm%C4%9B%20spadnou%20pod%20st%C5%AFl.%20Pat%C5%99%C3%AD%20mezi%20n%C4%9B%20nap%C5%99%C3%ADklad%20na%C5%99%C3%ADzen%C3%AD%20o%20Eurodacu%2C%20kter%C3%A9%20m%C3%A1%20vylep%C5%A1it%20datab%C3%A1zi%20otisk%C5%AF%20prst%C5%AF%20%C5%BEadatel%C5%AF%20o%20azyl%2C%20nebo%20n%C3%A1vrh%20na%20vznik%20plnohodnotn%C3%A9%20azylov%C3%A9%20agentury%20EU.%20N%C4%9Bkter%C3%A9%20st%C3%A1ty%20v%C4%8Detn%C4%9B%20%C4%8Ceska%20v%C5%A1ak%20za%C4%8Daly%20upozor%C5%88ovat%20na%20to%2C%20%C5%BEe%20jednotliv%C3%A9%20dokumenty%20na%20sebe%20vz%C3%A1jemn%C4%9B%20navazuj%C3%AD%20a%20nen%C3%AD%20mo%C5%BEn%C3%A9%20jeden%20bez%20druh%C3%A9ho%20p%C5%99ijmout.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120165%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120165%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%E2%80%9EJe%20to%20slo%C5%BEit%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20v%20tom%2C%20%C5%BEe%20legislativn%C3%AD%20texty%20zab%C3%BDvaj%C3%ADc%C3%AD%20se%20azylovou%20reformou%2C%20kter%C3%A9%20p%C5%99edlo%C5%BEila%20Evropsk%C3%A1%20komise%2C%20jsou%20vz%C3%A1jemn%C4%9B%20prov%C3%A1zan%C3%A9.%20To%20znamen%C3%A1%2C%20%C5%BEe%20sm%C4%9Brnice%20a%20na%C5%99%C3%ADzen%C3%AD%2C%20kter%C3%A9%20jsou%20projedn%C3%A1v%C3%A1ny%20v%20r%C3%A1mci%20migra%C4%8Dn%C3%ADho%20bal%C3%AD%C4%8Dku%20spolu%20s%20Dublinem%2C%20se%20p%C5%99%C3%ADmo%20k%20textu%20o%20zm%C4%9Bn%C4%9B%20dublinsk%C3%A9ho%20na%C5%99%C3%ADzen%C3%AD%20vztahuj%C3%AD%2C%E2%80%9C%20%3Cspan%20style%3D%22text-decoration%3A%20underline%3B%22%3E%3Cstrong%3E%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fwww.info.cz%2Fevropska-unie%2Fmigracni-kvoty-ztraci-v-eu-podporu-co-cekat-ted-staty-se-snazi-zachovat-status-quo-rikaji-experti-31993.html%22%20target%3D%22_blank%22%3Eupozornil%20pro%20INFO.CZ%20u%C5%BE%20loni%20v%C2%A0%C4%8Dervnu%20odborn%C3%ADk%20na%20migraci%20s%C2%A0Asociace%20pro%20mezin%C3%A1rodn%C3%AD%20ot%C3%A1zky%20Tom%C3%A1%C5%A1%20Jungwirth%3C%2Fa%3E%20%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fspan%3Es%C2%A0t%C3%ADm%2C%20%C5%BEe%20spolu%20s%C2%A0Dublinem%20poho%C5%99%C3%AD%20v%C5%A1echny%20ostatn%C3%AD%20%C4%8D%C3%A1sti%20reformy.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EProbl%C3%A9m%20je%20podle%20n%C4%9Bj%20ale%20i%20nev%C5%AFle%20n%C4%9Bkter%C3%BDch%20zem%C3%AD%20a%20politick%C3%BDch%20sil%20v%C2%A0Evropsk%C3%A9m%20parlamentu.%20%E2%80%9EJe%20tu%20velk%C3%A1%20%C4%8D%C3%A1st%20st%C3%A1t%C5%AF%20i%20politick%C3%BDch%20stran%20v%C2%A0Evropsk%C3%A9m%20parlamentu%2C%20kter%C3%A9%20tvrd%C3%AD%2C%20%C5%BEe%20je%20to%20bal%C3%AD%C4%8Dek%20a%20m%C3%A1%20se%20o%20jeho%20budoucnosti%20rozhodnout%20jako%20o%20celku%2C%20a%20ne%20p%C5%99ijmout%20jen%20n%C4%9Bjak%C3%A9%20%C4%8D%C3%A1sti%20a%20jin%C3%A9%20nechat%20takzvan%C4%9B%20vyhn%C3%ADt%2C%E2%80%9C%20%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fwww.info.cz%2Fevropska-unie%2Fdohoda-eu-turecko-selhava-migrace-do-recka-opet-roste-vaznou-i-dalsi-reseni-migracni-krize-39928.html%22%20target%3D%22_blank%22%3E%3Cstrong%3Epopsal%20pro%20INFO.CZ%20patovou%20situaci%20kolem%20migra%C4%8Dn%C3%ADho%20bal%C3%AD%C4%8Dku%20Jungwirth%3C%2Fstrong%3E.%3C%2Fa%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cstrong%3ECo%20bude%20s%20reformou%20po%20eurovolb%C3%A1ch%3F%C2%A0%C2%A0%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EJednou%20z%C2%A0posledn%C3%ADch%20%C5%A1anc%C3%AD%2C%20kterou%20Evropsk%C3%A1%20komise%20vyu%C5%BEila%20k%C2%A0prosazen%C3%AD%20sv%C3%A9ho%20migra%C4%8Dn%C3%ADho%20bal%C3%AD%C4%8Dku%2C%20se%20stal%20%C4%8Dervnov%C3%BD%20summitu%20unijn%C3%ADch%20l%C3%ADdr%C5%AF%2C%20jeho%C5%BE%20hlavn%C3%ADm%20t%C3%A9matem%20se%20stala%20pr%C3%A1v%C4%9B%20migrace.%20P%C5%99ed%20zased%C3%A1n%C3%ADm%20Komise%20vyz%C3%BDvala%20%C4%8Dlensk%C3%A9%20zem%C4%9B%2C%20aby%20v%C2%A0reform%C4%9B%20azylov%C3%A9ho%20pr%C3%A1va%20pokro%C4%8Dily%2C%20to%20se%20ale%20nestalo.%20L%C3%ADd%C5%99i%20naopak%20p%C5%99i%C5%A1li%20s%C2%A0n%C3%A1vrhem%20na%20z%C5%99%C3%ADzen%C3%AD%20vylo%C4%8Fovac%C3%ADch%20platforem%20na%20severu%20Afriky%2C%20ale%20ani%20tento%20pl%C3%A1n%20nebyl%20%C3%BAsp%C4%9B%C5%A1n%C3%BD.%20Mezit%C3%ADm%20za%C4%8Dal%20v%C2%A0Bruselu%20r%C5%AFst%20tlak%20na%20%C4%8Dlensk%C3%A9%20st%C3%A1ty%2C%20aby%20s%C2%A0reformou%20azylov%C3%A9ho%20syst%C3%A9mu%20pohnuly%20a%20poda%C5%99ilo%20se%20zm%C4%9Bny%20p%C5%99ijmout%20je%C5%A1t%C4%9B%20p%C5%99ed%20volbami%20do%20Evropsk%C3%A9ho%20parlamentu%2C%20kter%C3%A9%20se%20odehraj%C3%AD%20v%C2%A0druh%C3%A9%20polovin%C4%9B%20kv%C4%9Btna.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120166%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120166%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EDnes%20%E2%80%93%20tedy%20p%C4%9Bt%20t%C3%BDdn%C5%AF%20p%C5%99ed%20volbami%20%E2%80%93%20u%C5%BE%20jsou%20ale%20%C5%A1ance%20na%20p%C5%99ijet%C3%AD%20reformy%20azylov%C3%A9%20a%20migra%C4%8Dn%C3%AD%20politiky%20nulov%C3%A9.%20%E2%80%9ESou%C4%8Dasn%C3%A1%20Evropsk%C3%A1%20komise%20nem%C4%9Bla%C2%A0dostate%C4%8Dn%C3%BD%20diplomatick%C3%BD%20potenci%C3%A1l%2C%20aby%20dok%C3%A1zala%20reformu%20prosadit%20ve%C2%A0shod%C4%9B%20%C4%8Dlensk%C3%BDch%20st%C3%A1t%C5%AF%20a%20to%20bez%20ohledu%20na%20to%2C%20do%20jak%C3%A9%20m%C3%ADry%20se%20zd%C5%AFraz%C5%88ovalo%20t%C3%A9ma%C2%A0kv%C3%B3t.%20Podle%20m%C3%A9ho%20n%C3%A1zoru%20Evropsk%C3%A1%20komise%20ani%20necht%C4%9Bla%20investovat%20obrovsk%C3%A9%20mno%C5%BEstv%C3%AD%C2%A0energie%20do%20tak%20problematick%C3%A9%20politiky%2C%20proto%C5%BEe%20zku%C5%A1enosti%20z%20let%202015%20a%C2%A02016%20jsou%20z%20hlediska%20reformy%20syst%C3%A9mu%20bohu%C5%BEel%20fat%C3%A1ln%C3%AD%2C%E2%80%9C%20%C5%99%C3%ADk%C3%A1%20pro%20INFO.CZ%20odborn%C3%ADk%20na%20EU%20Michal%20V%C3%ADt.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%E2%80%9EZ%C3%A1rove%C5%88%20se%20p%C5%99%C3%ADli%C5%A1%20rozch%C3%A1zej%C3%AD%20z%C3%A1jmy%C2%A0%C4%8Dlensk%C3%BDch%20st%C3%A1t%C5%AF%20a%20paradoxn%C4%9B%20nejv%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD%20spor%20se%20vede%20mezi%C2%A0Rakouskem%20a%20N%C4%9Bmeckem%2C%20a%C4%8Dkoli%20je%20medi%C3%A1ln%C4%9B%20r%C3%A1mov%C3%A1n%20jako%20spor%20mezi%20V4%20a%20%E2%80%9Azbytkem%20EU%E2%80%98.%20P%C5%99%C3%ADpadn%C3%A1%20reforma%20ohro%C5%BEuje%20politick%C3%BD%20status%20quo%C2%A0jednotliv%C3%BDch%20%C4%8Dlensk%C3%BDch%20st%C3%A1t%C5%AF%2C%20tak%C5%BEe%20v%20sou%C4%8Dasn%C3%A9%20dob%C4%9B%20je%20minim%C3%A1ln%C3%AD%C2%A0mo%C5%BEnost%2C%20%C5%BEe%20by%20do%C5%A1lo%20k%C2%A0dohod%C4%9B%2C%E2%80%9C%20dod%C3%A1v%C3%A1%20expert%20z%20Metropolitn%C3%AD%20univerzity%20Praha%20(MUP).%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EOt%C3%A1zkou%20v%C5%A1ak%20z%C5%AFst%C3%A1v%C3%A1%2C%20co%20bude%20s%C2%A0reformou%20azylov%C3%A9ho%20pr%C3%A1va%20a%20migra%C4%8Dn%C3%AD%20politiky%20po%20evropsk%C3%BDch%20volb%C3%A1ch.%20O%20n%C3%A1vrz%C3%ADch%20se%20bude%20z%C5%99ejm%C4%9B%20znovu%20vyjedn%C3%A1vat%20pot%C3%A9%2C%20co%20bude%20zvolen%C3%BD%20nov%C3%BD%20Evropsk%C3%BD%20parlament%20a%20bude%20slo%C5%BEen%C3%A1%20nov%C3%A1%20Evropsk%C3%A1%20komise%2C%20kter%C3%A1%20sou%C4%8Dasn%C3%BD%20kabinet%20Jeana-Clauda%20Junckera%20ofici%C3%A1ln%C4%9B%20nahrad%C3%AD%20a%C5%BE%20v%C2%A0listopadu.%20%3Cspan%20style%3D%22text-decoration%3A%20underline%3B%22%3E%3Cstrong%3E%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Feuobserver.com%2Fmigration%2F144621%22%20target%3D%22_blank%22%3EPodle%20listu%20EUobserver%C2%A0reform%C4%9B%20za%C4%8D%C3%ADn%C3%A1%20zvonit%20um%C3%ADr%C3%A1%C4%8Dek.%3C%2Fa%3E%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120167%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120167%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%E2%80%9EJe%20mo%C5%BEn%C3%A9%2C%20%C5%BEe%20dal%C5%A1%C3%AD%20Evropsk%C3%A1%20Komise%20m%C5%AF%C5%BEe%20n%C3%A1vrhy%20z%C2%A0roku%202016%2C%20kter%C3%A9%20m%C4%9Bly%20revidovat%20azylov%C3%A9%20pr%C3%A1vo%2C%20st%C3%A1hnout.%20Ale%20i%20kdyby%20se%20tak%20nestalo%2C%20budouc%C3%AD%20Evropsk%C3%BD%20parlament%20nebude%20nucen%20dr%C5%BEet%20se%20pozic%20formulovan%C3%BDch%20za%20sou%C4%8Dasn%C3%A9%20sestavy%20Evropsk%C3%A9ho%20parlamentu%2C%E2%80%9C%20p%C3%AD%C5%A1e%20server%20s%C2%A0t%C3%ADm%2C%20%C5%BEe%20sou%C4%8Dasn%C3%A9%20rumunsk%C3%A9%20p%C5%99edsednictv%C3%AD%20se%20sice%20sna%C5%BEilo%20protla%C4%8Dit%20alespo%C5%88%20n%C3%A1vrhy%20t%C3%BDkaj%C3%ADc%C3%AD%20se%20identifikace%20migrant%C5%AF%20prost%C5%99ednictv%C3%ADm%20otisk%C5%AF%20prst%C5%AF%20nebo%20z%C5%99%C3%ADzen%C3%AD%20azylov%C3%A9%20agentury%20EASO%2C%20v%C2%A0%C3%BAnoru%20v%C5%A1ak%20Rumunsko%20p%C5%99iznalo%2C%20%C5%BEe%20p%C5%99ijet%C3%AD%20zm%C4%9Bn%20nen%C3%AD%20v%C2%A0tak%20kr%C3%A1tk%C3%A9m%20%C4%8Dasov%C3%A9m%20%C3%BAsek%C5%AF%20re%C3%A1ln%C3%A9.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EM%C3%AD%C4%8D%20tak%20po%20volb%C3%A1ch%20z%C5%AFstane%20na%20stran%C4%9B%C2%A0Evropsk%C3%A9ho%20parlamentu%20a%20migra%C4%8Dn%C3%AD%20bal%C3%AD%C4%8Dek%20skon%C4%8D%C3%AD%20ve%20slo%C5%BEce%20takzvan%C3%BDch%20%E2%80%9Enevy%C5%99%C3%ADzen%C3%BDch%20z%C3%A1le%C5%BEitost%C3%AD%E2%80%9C.%20To%20znamen%C3%A1%2C%20%C5%BEe%20nov%C3%BD%20%C5%A1%C3%A9f%20Evropsk%C3%A9ho%20parlamentu%20spole%C4%8Dn%C4%9B%20s%20p%C5%99edstaviteli%20politick%C3%BDch%20skupin%20v%C2%A0europarlamentu%20%E2%80%93%20takzvan%C3%A1%20Konference%20p%C5%99edsed%C5%AF%20v%C3%BDbor%C5%AF%20%E2%80%93%20ur%C4%8D%C3%AD%2C%20co%20s%C2%A0legislativn%C3%ADm%20bal%C3%ADkem%20d%C3%A1l.%20Vyhl%C3%ADdky%20v%C5%A1ak%20nejsou%20zrovna%20optimistick%C3%A9.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EPodle%20p%C5%99edvolebn%C3%ADch%20pr%C5%AFzkum%C5%AF%20a%20obav%20%C5%99ady%20odborn%C3%ADk%C5%AF%20po%20volb%C3%A1ch%20pos%C3%ADl%C3%AD%20populistick%C3%A9%2C%20euroskeptick%C3%A9%20a%20tak%C3%A9%20krajn%C4%9B%20pravicov%C3%A9%20strany%2C%20kter%C3%A9%20raz%C3%AD%20ost%C5%99e%20protiimigra%C4%8Dn%C3%AD%20n%C3%A1zory%2C%20osud%20bal%C3%AD%C4%8Dku%20je%20tak%20u%C5%BE%20z%C5%99ejm%C4%9B%20dop%C5%99edu%20zpe%C4%8Det%C4%9Bn.%20%E2%80%9EUkon%C4%8Den%C3%AD%20legislativn%C3%ADho%20procesu%20p%C5%99itom%20bude%20%C4%8Deskou%20diplomaci%C3%AD%20%E2%80%93%20i%20dal%C5%A1%C3%ADmi%20%C4%8Dlensk%C3%BDmi%20st%C3%A1ty%2C%20kter%C3%A9%20vystupuj%C3%AD%20proti%20p%C5%99erozd%C4%9Blovac%C3%ADmu%20mechanismu%20%E2%80%93%20pod%C3%A1v%C3%A1no%20jako%20v%C3%BDhra%2C%E2%80%9C%20%C5%99%C3%ADk%C3%A1%20pro%20INFO.CZ%20V%C3%ADt.%20Z%C3%A1rove%C5%88%20ale%20dod%C3%A1v%C3%A1%2C%20%C5%BEe%20navzdory%20medi%C3%A1ln%C3%ADmu%20obrazu%20se%20%C4%8Cesko%20po%20celou%20dobu%20dr%C5%BEelo%20sp%C3%AD%C5%A1%20pozice%20%E2%80%9Ezainteresovan%C3%A9ho%20pozorovatele%2C%20kter%C3%BD%C2%A0p%C5%99%C3%ADli%C5%A1%20nezasahoval%20do%20hlavn%C3%ADch%20spor%C5%AF%2C%20proto%C5%BEe%20nemusel%E2%80%9C.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20class%3D%22custom%20mGallery%22%20title%3D%22galleryObj%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22-1%22%20width%3D%22435%22%20height%3D%22335%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E', perex: '

Reforma evropského azylového práva a migrační politiky, která byla Evropskou komisí představena na jaře roku 2016 v reakci na tehdejší migrační krizi, měla mimo jiné pomoct řídit migraci do Evropy, v řadě unijních zemí však především posílila hysterii kolem takzvaných „migračních kvót“. Postupem času se tak přijetí změn začalo ukazovat jako nedosažitelný cíl a dnes už je jasné, že je plánovaná reforma azylové a migrační politiky mrtvá. Do květnových voleb se totiž nová pravidla nestihnou přijmout a po sestavení nového europarlamentu a Komise půjde reforma k ledu.

', image: 'https://img.cncenter.cz/img/12/normal1050/5135152-img-ceuta-migrace-spanelsko-v0.jpg?v=0', views: 1058, title: 'Reformě azylového práva EU zvoní umíráček. Migračním opatřením zasadí poslední ránu eurovolby ', imgCount: 21, type: 'wide gallery', url: 'https://www.info.cz/evropska-unie/reforme-azyloveho-prava-eu-zvoni-umiracek-migracnim-opatrenim-zasadi-posledni-ranu-eurovolby-41344.html' }, { id: 41353, date: '2019-04-17 12:30:00', body: '%3Ch2%3E%3Cstrong%3EZ%C2%A0Moravy%20do%20Prahy%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fh2%3E%0A%3Cp%3EAnna%20Honov%C3%A1%20se%20narodila%208.%20srpna%201926%20ve%20Slavi%C4%8D%C3%ADn%C4%9B%20na%20v%C3%BDchodn%C3%AD%20Morav%C4%9B%20jako%20Anna%20Krmen%C4%8D%C3%ADkov%C3%A1.%20Vyr%C5%AFstala%20v%20Uhersk%C3%A9m%20Brod%C4%9B%20v%20nez%C3%A1mo%C5%BEn%C3%A9%20rodin%C4%9B%2C%20ale%20nepoci%C5%A5ovala%20pr%C3%BD%20%C5%BE%C3%A1dnou%20nouzi.%20Absolvovala%20obchodn%C3%AD%20%C5%A1kolu%20(studovali%20i%20jej%C3%AD%20sourozenci)%20a%20roku%201943%20ode%C5%A1la%20pracovat%20do%20Prahy%20jako%20administrativn%C3%AD%20s%C3%ADla%20v%20l%C3%A9ka%C5%99sk%C3%A9%20ordinaci.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EBydlela%20u%20R%C5%AF%C5%BEeny%20Pokorn%C3%A9-Purky%C5%88ov%C3%A9%2C%20bezd%C4%9Btn%C3%A9%20vdovy%2C%20dcery%20mal%C3%AD%C5%99e%20Karla%20a%20vnu%C4%8Dky%20Jana%20Evangelisty%20Purkyn%C4%9B%3A%20%E2%80%9EByla%20to%20pro%20m%C4%9B%20opravdu%20univerzita%2C%20proto%C5%BEe%20jeden%20den%20v%20t%C3%BDdnu%20byl%20vyhrazen%20n%C3%A1v%C5%A1t%C4%9Bv%C3%A1m%20a%20v%20jej%C3%ADm%20byt%C4%9B%20se%20pravideln%C4%9B%20sch%C3%A1zela%20pra%C5%BEsk%C3%A1%20inteligence%2C%20nap%C5%99%C3%ADklad%20Anna%20Masarykov%C3%A1%2C%20%C5%99editel%20Akademie%20v%C4%9Bd%20a%20um%C4%9Bn%C3%AD%20%C5%A0eplav%C3%BD%2C%20akademick%C3%BD%20mal%C3%AD%C5%99%20D%C4%9Bdina%20a%20cel%C3%A1%20%C5%99ada%20dal%C5%A1%C3%ADch.%20J%C3%A1%20jsem%20mohla%20sed%C4%9Bt%20u%20stolu%20a%20nejen%20pod%C3%A1vat%20%C4%8Daj%2C%20su%C5%A1enky%20a%20k%C3%A1vu%2C%20ale%20taky%20leccos%20vyslechnout%2C%20zapojit%20se%20do%20debaty%2C%20kl%C3%A1st%20ot%C3%A1zky.%E2%80%9C%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120194%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120194%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Ch2%3E%3Cstrong%3ELet%C3%A1ky%20z%20Racioly%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fh2%3E%0A%3Cp%3ENedlouho%20po%20komunistick%C3%A9m%20p%C5%99evratu%20v%20%C3%BAnoru%201948%20se%20Anna%20Krmen%C4%8D%C3%ADkov%C3%A1%20vr%C3%A1tila%20do%20Uhersk%C3%A9ho%20Brodu%20a%20za%C4%8Dala%20pracovat%20pro%20tamn%C3%ADho%20podnikatele%20Bru%C5%A1t%C3%ADka%2C%20majitele%20potravin%C3%A1%C5%99sk%C3%A9%20firmy%20(dne%C5%A1n%C3%AD%20Raciola)%2C%20kter%C3%A1%20dod%C3%A1vala%20zbo%C5%BE%C3%AD%20do%20ciziny%20%E2%80%93%20do%20Belgie%2C%20%C5%A0v%C3%BDcarska%2C%20Spojen%C3%BDch%20st%C3%A1t%C5%AF%20americk%C3%BDch.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EBru%C5%A1t%C3%ADk%20nem%C4%9Bl%20%C5%BE%C3%A1dn%C3%A9%20sympatie%20ke%20KS%C4%8C%20a%20jej%C3%ADm%20n%C3%A1siln%C3%BDm%20praktik%C3%A1m%2C%20byl%20zapojen%20do%20protikomunistick%C3%A9ho%20odboje%2C%20sb%C3%ADral%20let%C3%A1ky%2C%20dokumenty%20a%20informace%2C%20vztahuj%C3%ADc%C3%AD%20se%20k%20d%C4%9Bn%C3%AD%20v%20%C4%8Ceskoslovensku%20(n%C4%9Bkter%C3%A9%20z%20nich%20Anna%20p%C5%99episovala%20na%20stroji)%20a%20pos%C3%ADlal%20je%20na%20Z%C3%A1pad%20spolu%20se%20zbo%C5%BE%C3%ADm.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%E2%80%9EV%C5%A1ichni%20kolem%20m%C4%9B%20tehdy%20byli%20nalad%C4%9Bn%C3%AD%20proti%20re%C5%BEimu.%20Mysleli%20jsme%20si%2C%20%C5%BEe%20se%20to%20p%C5%99evr%C3%A1t%C3%AD%2C%20%C5%BEe%20to%20nem%C5%AF%C5%BEe%20dlouho%20trvat%2C%E2%80%9C%20vzpom%C3%ADnala%20Anna%20a%20dod%C3%A1v%C3%A1%3A%20%E2%80%9EDo%20z%C3%A1silek%20se%20vkl%C3%A1daly%20takov%C3%A9%20let%C3%A1ky%20a%20zpr%C3%A1vy.%20V%C4%9Bd%C4%9Bla%20jsem%20to%2C%20ale%20nepod%C3%ADlela%20jsem%20se%20na%20tom.%E2%80%9C%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EBru%C5%A1t%C3%ADk%C5%AFv%20podnik%20byl%20zn%C3%A1rodn%C4%9Bn%20brzy%20po%20%C3%BAnoru%201948%2C%20ale%20Bru%C5%A1t%C3%ADk%20ve%20firm%C4%9B%20p%C5%AFsobil%20a%C5%BE%20do%20roku%201950%2C%20kdy%20ho%20St%C3%A1tn%C3%AD%20bezpe%C4%8Dnost%20zatkla.%20Jeho%20dcera%20tehdy%20Annu%20Krmen%C4%8D%C3%ADkovou%20(Honovou)%20po%C5%BE%C3%A1dala%2C%20aby%20j%C3%AD%20p%C5%99inesla%20z%20kancel%C3%A1%C5%99e%20dva%20po%C5%99ada%C4%8De%20s%20Bru%C5%A1t%C3%ADkovou%20soukromou%20korespondenc%C3%AD%20(psal%20si%20mj.%20se%20synem%2C%20kter%C3%BD%20ileg%C3%A1ln%C4%9B%20utekl%20za%20hranice).%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EAnn%C4%9B%20pom%C3%A1hal%20zn%C3%A1m%C3%BD%2C%20kter%C3%BD%20si%20v%C5%A1iml%2C%20%C5%BEe%20jsou%20pravd%C4%9Bpodobn%C4%9B%20sledov%C3%A1ni%20%E2%80%93%20a%20Anna%20odnesla%20korespondenci%20nejd%C5%99%C3%ADv%20k%20sob%C4%9B%20dom%C5%AF%20a%20pak%20ji%20schovala%20u%20p%C5%99%C3%ADbuzn%C3%BDch.%20Zanedlouho%20ji%20v%20pr%C3%A1ci%20zatkla%20policie%20a%20po%20ne%C3%BAsp%C4%9B%C5%A1n%C3%A9%20domovn%C3%AD%20prohl%C3%ADdce%20skon%C4%8Dila%20ve%20v%C4%9Bzen%C3%AD%20v%20Uhersk%C3%A9m%20Brod%C4%9B.%20Dva%20t%C3%BDdny%20str%C3%A1vila%20na%20samotce%20%E2%80%93%20a%20nev%C4%9Bd%C4%9Bla%2C%20pro%C4%8D%20je%20zav%C5%99en%C3%A1.%3C%2Fp%3E%0A%3Chr%20%2F%3E%0A%3Cp%3EP%C5%99%C3%ADb%C4%9Bh%20Anny%20Honov%C3%A9%20poch%C3%A1z%C3%AD%20sb%C3%ADrky%20Pam%C4%9B%C5%A5%20n%C3%A1roda.%20Tento%20jedine%C4%8Dn%C3%BD%20archiv%20dostupn%C3%BD%20ka%C5%BEd%C3%A9mu%20na%20internetu%20vznik%C3%A1%20p%C5%99edev%C5%A1%C3%ADm%20d%C3%ADky%20soukrom%C3%BDm%20d%C3%A1rc%C5%AFm%20a%20podporovatel%C5%AFm%20z%20%3Cspan%20style%3D%22text-decoration%3A%20underline%3B%22%3E%3Cstrong%3E%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fwww.postbellum.cz%2Fklub%2F%22%3EKlubu%20p%C5%99%C3%A1tel%20Pam%C4%9Bti%20n%C3%A1roda%3C%2Fa%3E%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fspan%3E.%20Ten%20tvo%C5%99%C3%AD%20v%C3%ADce%20ne%C5%BE%20dva%20tis%C3%ADce%20lid%C3%AD%2C%20kte%C5%99%C3%AD%20pom%C3%A1haj%C3%AD%20pravideln%C3%BDmi%20drobn%C3%BDmi%20dary.%20P%C5%99ipojit%20se%20m%C5%AF%C5%BEete%20i%20Vy.%20D%C4%9Bkujeme.%3C%2Fp%3E%0A%3Chr%20%2F%3E%0A%3Ch2%3E%3Cstrong%3EVe%20vazb%C4%9B%20v%20Uhersk%C3%A9m%20Hradi%C5%A1ti%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fh2%3E%0A%3Cp%3EPo%20%C4%8Dtrn%C3%A1cti%20dnech%20p%C5%99evezli%20Annu%20Krmen%C4%8D%C3%ADkovou%20(Honovou)%20do%20vazby%20do%20Uhersk%C3%A9ho%20Hradi%C5%A1t%C4%9B%2C%20kde%20prod%C4%9Blala%20v%C3%BDslech%2C%20jeho%C5%BE%20se%20podle%20jej%C3%ADch%20vzpom%C3%ADnek%20%C3%BA%C4%8Dastnilo%20asi%20%C5%A1est%20vy%C5%A1et%C5%99ovatel%C5%AF.%20Ptali%20se%20na%20Bru%C5%A1t%C3%ADka%2C%20ale%20Anna%20o%20jeho%20po%C4%8D%C3%ADn%C3%A1n%C3%AD%20t%C3%A9m%C4%9B%C5%99%20nic%20nev%C4%9Bd%C4%9Bla.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EVr%C3%A1tili%20ji%20na%20celu%2C%20vz%C3%A1p%C4%9Bt%C3%AD%20v%C5%A1ak%20byla%20p%C5%99edvol%C3%A1na%20znovu%20a%20tentokr%C3%A1t%20m%C4%9Bli%20vy%C5%A1et%C5%99ovatel%C3%A9%20v%20ruce%20d%C5%AFkaz%20proti%20n%C3%AD%20%E2%80%93%20z%C3%ADskali%20%E2%80%9Emot%C3%A1k%E2%80%9C%2C%20kus%20pap%C3%ADru%2C%20kter%C3%BD%20dcera%20podnikatele%20Bru%C5%A1t%C3%ADka%20poslala%20do%20v%C4%9Bzen%C3%AD%20a%20v%20n%C4%9Bm%C5%BE%20st%C3%A1lo%3A%20%E2%80%9EAnyno%2C%20kam%20dalas%20ty%20doklady%3F%20J%C3%A1%20jsem%20je%20nedostala.%E2%80%9C%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EN%C3%A1sledovalo%20dlouh%C3%A9%20a%20komplikovan%C3%A9%20vy%C5%A1et%C5%99ov%C3%A1n%C3%AD%2C%20p%C5%99i%20n%C4%9Bm%C5%BE%20StB%20nasazovala%20na%20Annu%20konfidenty%20a%20pou%C5%BE%C3%ADvala%20v%C5%A1emo%C5%BEn%C3%A9%20provokace.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EPo%20des%C3%ADtk%C3%A1ch%20let%20Anna%20Honov%C3%A1%20v%20rozhovoru%20vzpom%C3%ADnala%3A%20%E2%80%9EJ%C3%A1%20sama%20jsem%20nezkusila%20n%C4%9Bjak%C3%A9ho%20bit%C3%AD%2C%20asi%20i%20z%20toho%20d%C5%AFvodu%2C%20%C5%BEe%20p%C5%99i%20v%C3%BDslechu%2C%20kdy%20za%C4%8Dali%20s%20t%C3%ADm%2C%20%C5%BEe%20m%C4%9B%20tady%20z%C5%99e%C5%BEou%2C%20jsem%20se%20ohradila%20proti%20jist%C3%A9mu%20Holubovi%2C%20kter%C3%BD%20byl%20po%20Aloisi%20Greben%C3%AD%C4%8Dkovi%20nejhor%C5%A1%C3%AD%20vy%C5%A1et%C5%99ovatel.%20%C5%98ekl%20mi%3A%20%2CJak%20v%C3%A1m%20tu%20jednu%20st%C5%99el%C3%ADm%2C%20tak%20se%20ani%20nezmo%C5%BEete!%E2%80%98%20A%20j%C3%A1%20jsem%20mu%20odpov%C4%9Bd%C4%9Bla%3A%20%2CPoslouchejte%2C%20vy%20jste%20mu%C5%BE%2C%20j%C3%A1%20jsem%20%C5%BEena.%20To%20by%20bylo%20hrdinstv%C3%AD%2C%20kdyby%20mu%C5%BE%20bil%20%C5%BEenu.%20Vy%20jste%20z%C5%99ejm%C4%9B%20z%20d%C4%9Blnick%C3%A9%20rodiny%2C%20j%C3%A1%20taky.%20A%20nakonec%2C%20toto%20d%C4%9Blalo%20gestapo%2C%20pokud%20v%C3%ADm.%20Ale%20vy%20jste%20%C3%BA%C5%99edn%C3%ADk%20nebo%20p%C5%99%C3%ADslu%C5%A1n%C3%ADk%20%C4%8Deskoslovensk%C3%A9%20bezpe%C4%8Dnosti%2C%20ta%20to%20p%C5%99ece%20ned%C4%9Bl%C3%A1%20jak%20gestapo!%E2%80%98%2C%E2%80%9C%20popisuje%20a%20dod%C3%A1v%C3%A1%3A%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%E2%80%9EOn%20byl%20tak%20zara%C5%BEen%C3%BD%2C%20%C5%BEe%20u%C5%BE%20mn%C4%9B%20nedal%20%C5%BE%C3%A1dnou%20facku.%20Lidi%20se%20jich%20b%C3%A1li.%20J%C3%A1%20jsem%20se%20neb%C3%A1la.%20Je%C5%A1t%C4%9B%20jsem%20ov%C5%A1em%20nebyla%20tak%20obezn%C3%A1mena%20s%20t%C3%ADm%2C%20jak%C3%A9%20hrubosti%20d%C4%9Blaj%C3%AD.%E2%80%9C%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120195%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120195%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Ch2%3E%3Cstrong%3EBili%20je%20bejkovcem%20po%20%C5%A1lapk%C3%A1ch%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fh2%3E%0A%3Cp%3EKv%C5%AFli%20protikomunistick%C3%BDm%20aktivit%C3%A1m%20v%20Bru%C5%A1t%C3%ADkov%C4%9B%20firm%C4%9B%20bylo%20zadr%C5%BEeno%20osmn%C3%A1ct%20lid%C3%AD%20a%20St%C3%A1tn%C3%AD%20bezpe%C4%8Dnost%20hodlala%20na%20z%C3%A1klad%C4%9B%20zji%C5%A1t%C4%9Bn%C3%BDch%20fakt%C5%AF%20i%20smy%C5%A1len%C3%BDch%20z%C3%A1minek%20p%C5%99ipravit%20monstrproces%2C%20stoj%C3%AD%20o%20p%C5%99%C3%ADpadu%20na%20str%C3%A1nk%C3%A1ch%20%C3%9ASTR.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EA%20Anna%20Honov%C3%A1%20v%20t%C3%A9%20souvislosti%20l%C3%AD%C4%8Dila%2C%20%C5%BEe%20%E2%80%9Eest%C3%A9b%C3%A1ci%20bili%20vysl%C3%BDchan%C3%A9%20po%20%C5%A1lapk%C3%A1ch%2C%20bejkovcem%E2%80%9C.%20Vy%C5%A1lo%20najevo%2C%20%C5%BEe%20pan%20Bru%C5%A1t%C3%ADk%20m%C4%9Bl%20vys%C3%ADla%C4%8Dku%20a%20vys%C3%ADlal%20reprezentantovi%20N%C3%A1rodn%C3%AD%20socialistick%C3%A9%20strany%20Barto%C5%A1ovi%20do%20emigrace.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%E2%80%9EZahrani%C4%8Dn%C3%AD%20korespondent%20Syne%C4%8Dek%2C%20d%C5%99%C3%ADve%20francouzsk%C3%BD%20p%C5%99ekladatel%20v%20Al%C5%BE%C3%ADru%20na%20%C4%8Deskoslovensk%C3%A9m%20velvyslanectv%C3%AD%2C%20po%20v%C3%BDprasku%20%C5%99ekl%2C%20%C5%BEe%20jsem%20opsala%20pro%20pana%20Bru%C5%A1t%C3%ADka%20t%C5%99i%20let%C3%A1ky%3A%20past%C3%BD%C5%99sk%C3%BD%20list%20arcibiskupa%20Berana%2C%20hanobn%C3%A9%20desatero%20proti%20KS%C4%8C%20a%20karikaturu%20proti%20vstupu%20do%20JZD.%20Za%20to%20jsem%20potom%20byla%20odsouzena.%20Po%20devaten%C3%A1ctim%C4%9Bs%C3%AD%C4%8Dn%C3%AD%20vy%C5%A1et%C5%99ovac%C3%AD%20vazb%C4%9B%20na%20m%C4%9B%20kone%C4%8Dn%C4%9B%20n%C4%9Bco%20m%C4%9Bli.%E2%80%9C%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EAnna%20Krmen%C4%8D%C3%ADkov%C3%A1%20byla%20odsouzena%20ve%20dvou%20procesech%3A%20prvn%C3%AD%20prob%C4%9Bhl%20v%20Uhersk%C3%A9m%20Brod%C4%9B%20a%20dostala%20trest%20%C4%8Dty%C5%99%20m%C4%9Bs%C3%ADc%C5%AF%20odn%C4%9Bt%C3%AD%20svobody%20za%20to%2C%20%C5%BEe%20se%20sna%C5%BEila%20odn%C3%A9st%20z%20firmy%20Bru%C5%A1t%C3%ADkovu%20soukromou%20korespondenci.%20Pot%C3%A9%20ji%20v%20prosinci%201951%20spolu%20s%20dal%C5%A1%C3%ADmi%20ob%C5%BEalovan%C3%BDmi%20soudil%20st%C3%A1tn%C3%AD%20soud%20v%20Brn%C4%9B%2C%20kde%20byl%20verdikt%20zp%C5%99%C3%ADsn%C4%9Bn%20o%20dal%C5%A1%C3%AD%20dva%20roky%20odn%C4%9Bt%C3%AD%20svobody.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120196%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120196%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Ch2%3E%3Cstrong%3EVyj%C3%AD%20psi%2C%20chyst%C3%A1%20se%20poprava%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fh2%3E%0A%3Cp%3ENa%20podzim%201950%20a%20v%20dubnu%201951%20prob%C4%9Bhlo%20v%20uherskohradi%C5%A1%C5%A5sk%C3%A9%20v%C4%9Bznici%20p%C4%9Bt%20poprav%3A%20%E2%80%9ENejd%C5%99%C3%ADv%20byli%20popraveni%20Lenhart%2C%20J%C3%A1no%C5%A1%C3%ADk%20a%20Mana%2C%20v%20dubnu%201951%20pak%20Z%C3%A1me%C4%8Dn%C3%ADk%20a%20%C5%A0imara%2C%E2%80%9C%20vypr%C3%A1v%C4%9Bla%20Anna%20Krmen%C4%8D%C3%ADkov%C3%A1%20(Honov%C3%A1)%3A%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%E2%80%9EDal%C5%A1%C3%AD%20popravy%20neprob%C4%9Bhly%2C%20proto%C5%BEe%20%C5%A1ibenice%20byla%20v%20t%C4%9Bsn%C3%A9%20bl%C3%ADzkosti%20frekventovan%C3%A9%20Velehradsk%C3%A9%20ulice%20a%20mezi%20lidmi%20se%20u%C5%BE%20%C5%A1eptalo%2C%20co%20se%20zde%20d%C4%9Bje.%20Tak%20to%20zarazili%20a%20popravovalo%20se%20v%20Brn%C4%9B.%20My%20jsme%20v%C5%BEdycky%20v%C4%9Bd%C4%9Bli%2C%20%C5%BEe%20se%20chystaj%C3%AD%20popravy%2C%20proto%C5%BEe%20za%C4%8Dali%20stra%C5%A1n%C4%9B%20v%C3%BDt%20psi.%20A%20pak%20jsme%20se%20od%20bacha%C5%99ek%20dozv%C4%9Bd%C4%9Bly%2C%20%C5%BEe%20popravy%20byly%20proveden%C3%A9.%E2%80%9C%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EV%C4%9Bzni%20ale%20neum%C3%ADrali%20jen%20na%20%C5%A1ibenici%3A%20%E2%80%9EJednoho%20mu%C5%BEe%20z%C5%99ejm%C4%9B%20ubili%20pa%C5%BEbou%20pu%C5%A1ky%2C%20vr%C3%A1tili%20ho%20mrtv%C3%A9ho%20rodin%C4%9B%20a%20tvrdili%2C%20%C5%BEe%20se%20ob%C4%9Bsil.%20Rodina%20ale%2C%20mysl%C3%ADm%2C%20nechala%20ud%C4%9Blat%20pitvu%2C%20kter%C3%A1%20ob%C4%9B%C5%A1en%C3%AD%20neprok%C3%A1zala.%20A%20on%20se%20nemohl%20ve%20v%C4%9Bznici%20ob%C4%9Bsit%2C%20nem%C4%9Bl%20opasek%2C%20nem%C4%9Bl%20na%20%C4%8Dem.%E2%80%9C%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EMezi%20nejkrut%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20a%20nejzn%C3%A1m%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20vy%C5%A1et%C5%99ovatele%20v%20Uhersk%C3%A9m%20Hradi%C5%A1ti%20pat%C5%99il%20Alois%20Greben%C3%AD%C4%8Dek%2C%20kter%C3%BD%20v%C5%A1ak%20podle%20Anny%20%C5%BEeny%20nevysl%C3%BDchal%3A%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%E2%80%9EPotk%C3%A1vala%20jsem%20ho%20na%20chodb%C4%9B.%20V%C5%BEdy%20ul%C3%ADzan%C3%BD%2C%20m%C4%9Bl%20%C5%A1kared%C3%A9%20nep%C5%99%C3%ADjemn%C3%A9%20o%C4%8Di%20a%20nale%C5%A1t%C4%9Bn%C3%A9%20hol%C3%ADnky.%20Nejhor%C5%A1%C3%ADm%20vy%C5%A1et%C5%99ovatelem%20po%20Greben%C3%AD%C4%8Dkovi%20byl%20Holub.%20Hlava%C4%8Dka%20zase%20zavedl%20ve%20v%C4%9Bznici%20mu%C4%8Den%C3%AD%20elektrick%C3%BDm%20proudem.%20D%C3%A1le%20vysl%C3%BDchali%20%C5%A0im%C4%8D%C3%A1k%2C%20Ondra%2C%20%C5%98%C3%ADha%2C%20%C4%8Ca%C5%88a.%20Bit%C3%AD%20bejkovcem%2C%20ml%C3%A1cen%C3%AD%20pendrekem%20p%C5%99es%20chodidla%2C%20elektrick%C3%BD%20proud%2C%20lid%C3%A9%20zakovan%C3%AD%20v%20okovech.%20To%20byly%20jejich%20metody%2C%20jak%20%C4%8Dlov%C4%9Bka%20zlomit%20na%20t%C4%9Ble%20i%20na%20duchu.%E2%80%9C%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EV%20l%C3%A9t%C4%9B%201952%20se%20Anna%20Krmen%C4%8D%C3%ADkov%C3%A1%20dostala%20na%20svobodu.%20Vr%C3%A1tila%20se%20do%20Uhersk%C3%A9ho%20Brodu%2C%20kde%20pom%C4%9Brn%C4%9B%20brzy%20z%C3%ADskala%20zam%C4%9Bstn%C3%A1n%C3%AD%20v%20prodejn%C4%9B%20textilu.%20Roku%201964%20se%20provdala%20za%20Milana%20Hona%2C%20propu%C5%A1t%C4%9Bn%C3%A9ho%20politick%C3%A9ho%20v%C4%9Bzn%C4%9B%2C%20odsouzen%C3%A9ho%20na%2016%20let%2C%20z%20nich%C5%BE%20si%20odpracoval%20dev%C4%9Bt%2C%20p%C5%99ev%C3%A1%C5%BEn%C4%9B%20v%20dolech%20na%20J%C3%A1chymovsku.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120197%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120197%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Ch2%3E%3Cstrong%3E%C5%BDeny%20v%20dob%C3%A1ch%20temna%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fh2%3E%0A%3Cp%3ERoku%201968%20se%20Anna%20Honov%C3%A1%20stala%20spoluzakladatelkou%20region%C3%A1ln%C3%AD%20pobo%C4%8Dky%20sdru%C5%BEen%C3%AD%20K%20231%20%E2%80%93%20tedy%20spole%C4%8Denstv%C3%AD%20politick%C3%BDch%20v%C4%9Bz%C5%88%C5%AF%2C%20uv%C4%9Bzn%C4%9Bn%C3%BDch%20po%20%C3%BAnoru%201948%20(n%C3%A1zev%20se%20vztahuje%20k%20z%C3%A1konu%20%E2%80%9Ena%20ochranu%20lidov%C4%9B%20demokratick%C3%A9%20republiky%E2%80%9C%20%E2%80%93%20%C4%8D.%20231%2F1948%20Sb.%20%E2%80%93%20podle%20n%C4%9Bho%C5%BE%20byla%20odsouzena%20v%C4%9Bt%C5%A1ina%20%E2%80%9Emukl%C5%AF%E2%80%9C).%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EVystoupila%20tehdy%20na%20tribun%C4%9B%20v%20s%C3%A1le%20Reduta%20v%20Uhersk%C3%A9m%20Hradi%C5%A1ti%3A%20%E2%80%9EMluvila%20jsem%20na%20t%C3%A9ma%20%E2%80%9A%C5%BDeny%20v%20dob%C3%A1ch%20temna%E2%80%98.%20M%C4%9Bli%20jsme%20heslo%3A%20%E2%80%9AAby%20se%20to%20ji%C5%BE%20nikdy%20neopakovalo.%E2%80%98%20To%20heslo%20se%20v%20pr%C5%AFb%C4%9Bhu%20na%C5%A1eho%20jedn%C3%A1n%C3%AD%20utrhlo%20ze%20zdi%20a%20spadlo.%20A%20my%20jsme%20si%20%C5%99%C3%ADkali%3A%20%E2%80%9ATo%20je%20%C5%A1patn%C3%A9%20znamen%C3%AD.%E2%80%98%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EA%20%C5%A1patn%C3%A9%20znamen%C3%AD%20to%20taky%20bylo%2C%20za%20%C4%8Das%20m%C4%9B%20volali%20na%20StB.%20Byla%20ve%20mn%C4%9B%20tehdy%20mal%C3%A1%20du%C5%A1i%C4%8Dka%2C%20proto%C5%BEe%20dcera%20m%C4%9Bla%20p%C4%9Bt%20m%C4%9Bs%C3%ADc%C5%AF%2C%20j%C3%A1%20ji%20kojila%20%E2%80%93%20a%20te%C4%8F%20jsem%20se%20m%C4%9Bla%20ve%C4%8Der%20dostavit%20na%20vy%C5%A1et%C5%99ovnu.%E2%80%9C%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EAnna%20Honov%C3%A1%20tehdy%20absolvovala%20jen%20jeden%20v%C3%BDslech%20%E2%80%93%20a%20na%2020%20let%20se%20st%C3%A1hla%20do%20soukrom%C3%AD.%20Po%20listopadu%201989%20se%20anga%C5%BEovala%20v%20Konfederaci%20politick%C3%BDch%20v%C4%9Bz%C5%88%C5%AF%2C%20%C3%BA%C4%8Dastnila%20se%20v%C5%A1emo%C5%BEn%C3%BDch%20%E2%80%9Emuklovsk%C3%BDch%E2%80%9C%20akc%C3%AD%2C%20nav%C5%A1t%C4%9Bvovala%20%C5%A1koly.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20class%3D%22custom%20mGallery%22%20title%3D%22galleryObj%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22-1%22%20width%3D%22435%22%20height%3D%22335%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E', perex: '

1. dubna 2019 zemřela ve věku 92 let Anna Honová. V roce 1950 byla z politických důvodů zatčena, vyšetřována v Uherském Hradišti a poté odsouzena k pokutě, ztrátě občanských práv a dvouapůlleté trestu odnětí svobody. Roku 1968 spoluzakládala regionální sdružení politických vězňů K231 a začala se o ni znovu zajímat Státní bezpečnost. Teprve po dalších dvou dekádách se mohla svobodně veřejně angažovat a například vydat svědectví o poměrech v uherskohradišťské věznici. Vzpomínkám Anny Honové byly věnovány Příběhy 20. století vysílané na Českém rozhlase Plus, které vznikly ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů.

', image: 'https://img.cncenter.cz/img/12/normal1050/5665231-img-anna-honova-krmencikova-post-bellum-v0.jpg?v=0', views: 790, title: 'Mučení proudem, lidé v okovech. Vězeňkyně popsala zvěrstva komunistických vyšetřovatelů', imgCount: 5, type: 'wide gallery', url: 'https://www.info.cz/magazin/muceni-proudem-lide-v-okovech-vezenkyne-popsala-zverstva-komunistickych-vysetrovatelu-41353.html' }, { id: 41360, date: '2019-04-17 20:00:00', body: '%3Cp%3EDlouho%20o%C4%8Dek%C3%A1van%C3%BD%20projev%20francouzsk%C3%A9ho%20prezidenta%20Emmanuela%20Macrona%20se%20sice%20kv%C5%AFli%20po%C5%BE%C3%A1ru%20katedr%C3%A1ly%20Notre-Dame%20neuskute%C4%8Dnil%2C%20francouzsk%C3%A1%20m%C3%A9dia%20u%C5%BE%20ale%20maj%C3%AD%20seznam%20j%C3%ADm%20p%C5%99ipravovan%C3%BDch%20opat%C5%99en%C3%AD%20k%20dispozici.%20Krom%C4%9B%20t%C4%9Bch%20o%C4%8Dek%C3%A1van%C3%BDch%2C%20jako%20sn%C3%AD%C5%BEen%C3%AD%20dan%C3%AD%20st%C5%99edn%C3%AD%20t%C5%99%C3%ADd%C4%9B%2C%20fixace%20nejni%C5%BE%C5%A1%C3%ADch%20d%C5%AFchod%C5%AF%20na%20inflaci%20a%20usnadn%C4%9Bn%C3%AD%20referend%20si%20Elysejsk%C3%BD%20pal%C3%A1c%20p%C5%99ichystal%20i%20jedno%20p%C5%99ekvapen%C3%AD%20%E2%80%93%20zru%C5%A1en%C3%AD%20elitn%C3%AD%20vysok%C3%A9%20%C3%BA%C5%99ednick%C3%A9%20%C5%A1koly%20l%C2%B4ENA%20(v%20p%C5%99ekladu%20N%C3%A1rodn%C3%AD%20%C5%A1kola%20pro%20ve%C5%99ejnou%20spr%C3%A1vu).%20S%C3%A1m%20Macron%20p%C5%99itom%20pat%C5%99%C3%AD%20k%20jej%C3%ADm%20absolvent%C5%AFm.%3C%2Fp%3E%0A%3Ch2%3ED%C4%9Bdictv%C3%AD%20po%20gener%C3%A1lu%20de%20Gaullovi%3C%2Fh2%3E%0A%3Cp%3EL%C2%B4%C3%89NA%2C%20kterou%20zalo%C5%BEil%20v%20roce%201945%20gener%C3%A1l%20Charles%20de%20Gaulle%2C%20je%20nejpresti%C5%BEn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20francouzskou%20vysokou%20%C5%A1kolou%2C%20jej%C3%AD%C5%BE%20diplom%20m%C3%A1%20hned%20n%C4%9Bkolik%20prezident%C5%AF%20i%20premi%C3%A9r%C5%AF.%20%C5%A0kolu%20ale%20mnoz%C3%AD%20kritici%20v%C4%8Detn%C4%9B%20jej%C3%ADch%20b%C3%BDval%C3%BDch%20student%C5%AF%20obvi%C5%88uj%C3%AD%20z%20vytv%C3%A1%C5%99en%C3%AD%20elity.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%E2%80%9EGener%C3%A1l%20de%20Gaulle%20ji%20zalo%C5%BEil%20proto%2C%20aby%20pomohl%20modern%C3%AD%2C%20otev%C5%99en%C3%A9%20a%20demokratick%C3%A9%20st%C3%A1tn%C3%AD%20spr%C3%A1v%C4%9B%2C%20kter%C3%A1%20by%20umo%C5%BEnila%20i%20lidem%20z%20prost%C3%BDch%20kruh%C5%AF%20se%20dostat%20do%20nejvy%C5%A1%C5%A1%C3%ADch%20%C3%BA%C5%99ad%C5%AF%20v%20zemi.%20To%2C%20%C5%BEe%20se%20pozd%C4%9Bji%20stala%20v%20o%C4%8D%C3%ADch%20n%C4%9Bkter%C3%BDch%20elit%C3%A1%C5%99skou%20%C5%A1kolou%2C%20je%20paradoxem%20d%C4%9Bjin%2C%E2%80%9C%20%C5%99ekl%20INFO.CZ%20sen%C3%A1tor%20Pavel%20Fischer%2C%20kter%C3%BD%20ji%20absolvoval.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120234%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120234%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EZat%C3%ADmco%20ale%20v%20roce%201950%20studovalo%20na%20%C5%A1kole%2029%20procent%20lid%C3%AD%20z%20d%C4%9Blnick%C3%BDch%20rodin%2C%20na%20p%C5%99elomu%20tis%C3%ADcilet%C3%AD%20to%20bylo%20u%C5%BE%20jen%20dev%C4%9Bt%20procent.%20Rodi%C4%8De%20student%C5%AF%20se%20tak%20podle%20kritik%C5%AF%20%C4%8Dasto%20rekrutovali%20mezi%20%C5%A1%C3%A9fy%20velk%C3%BDch%20firem%20nebo%20vysok%C3%BDmi%20st%C3%A1tn%C3%ADmi%20%C3%BA%C5%99edn%C3%ADky.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EFischer%20m%C3%A1%20ale%20jinou%20zku%C5%A1enost%3A%20%E2%80%9EJsou%20tam%20i%20lid%C3%A9%2C%20kte%C5%99%C3%AD%20p%C5%99ich%C3%A1zej%C3%AD%20z%20byznysu%20nebo%20arm%C3%A1dy.%20M%C3%BDm%20spolu%C5%BE%C3%A1kem%20byl%20nap%C5%99%C3%ADklad%20vysok%C3%BD%20d%C5%AFstojn%C3%ADk%20arm%C3%A1dy%2C%20odbor%C3%A1%C5%99sk%C3%BD%20p%C5%99ed%C3%A1k%2C%20atd.%20To%20rozhodn%C4%9B%20nejsou%20d%C4%9Bti%20z%20rodin%2C%20kde%20se%20potomci%20rod%C3%AD%20s%20plnou%20l%C5%BEi%C4%8Dkou%20u%20pusy%2C%20jak%20se%20%C5%99%C3%ADk%C3%A1%20ve%20Francii.%E2%80%9C%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EO%20zru%C5%A1en%C3%AD%20%C5%A1koly%20se%20v%20minulosti%20v%20zemi%20opakovan%C4%9B%20mluvilo%2C%20dosud%20k%20n%C4%9Bmu%20ale%20nikdo%20nep%C5%99istoupil.%20Opakovan%C3%BD%20bonmot%20%C5%99%C3%ADk%C3%A1%2C%20%C5%BEe%20by%20ji%20ka%C5%BEd%C3%BD%20nejrad%C4%9Bji%20zru%C5%A1il%2C%20nejd%C5%99%C3%ADv%20by%20tam%20ale%20nechal%20vystudovat%20sv%C3%A9%20d%C4%9Bti.%20Mezi%20politiky%2C%20kte%C5%99%C3%AD%20tento%20krok%20navrhovali%2C%20byl%20nap%C5%99%C3%ADklad%20nyn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20ministr%20financ%C3%AD%20Bruno%20Le%20Maire%20nebo%20%C5%A1%C3%A9f%20centristick%C3%A9%20strany%20MoDem%20a%20Macron%C5%AFv%20spojenec%20Fran%C3%A7ois%20Bayrou.%3C%2Fp%3E%0A%3Ch2%3EP%C5%99esun%20z%20Pa%C5%99%C3%AD%C5%BEe%20do%20%C5%A0trasburku%3C%2Fh2%3E%0A%3Cp%3ELe%20Maire%2C%20kter%C3%BD%20se%20v%20roce%202016%20z%C3%BA%C4%8Dastnil%20prim%C3%A1rek%20mezi%20Republik%C3%A1ny%2C%20uvedl%20dva%20d%C5%AFvody%20ke%20zru%C5%A1en%C3%AD%20l%C2%B4%C3%89NA%20%E2%80%93%20%C5%A1kola%20podle%20n%C4%9Bj%20nevytv%C3%A1%C5%99%C3%AD%20odborn%C3%ADky%2C%20ale%20jen%20vysok%C3%A9%20%C3%BA%C5%99edn%C3%ADky%2C%20kte%C5%99%C3%AD%20projdou%20ministersk%C3%BDmi%20kabinety%2C%20aby%20pak%20bez%20pot%C5%99ebn%C3%BDch%20zku%C5%A1enost%C3%AD%20obsadili%20%C5%A1%C3%A9fovsk%C3%A1%20m%C3%ADsta%20v%20kl%C3%AD%C4%8Dov%C3%BDch%20st%C3%A1tn%C3%ADch%20podnic%C3%ADch%2C%20jako%20je%20Air%20France%2C%20SNCF%20nebo%20banka%20Cr%C3%A9dit%20lyonnais.%20Druh%C3%BDm%20d%C5%AFvodem%20byl%20n%C3%A1zor%2C%20%C5%BEe%20%C5%A1kola%20nejen%20%C5%BEe%20nepodporuje%20soci%C3%A1ln%C3%AD%20r%C5%AFznorodost%2C%20ale%20naopak%20ji%20je%C5%A1t%C4%9B%20potla%C4%8Duje.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120235%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120235%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%C5%A0kola%20nicm%C3%A9n%C4%9B%20v%20posledn%C3%ADch%20desetilet%C3%ADch%20pro%C5%A1la%20r%C5%AFzn%C3%BDmi%20reformami.%20Asi%20nejv%C3%BDrazn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20byl%20jej%C3%AD%20p%C5%99esun%20z%20Pa%C5%99%C3%AD%C5%BEe%20do%20%C5%A0trasburku%2C%20od%20roku%202007%20pak%20v%C3%BDuka%20klade%20v%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD%20d%C5%AFraz%20na%20legislativu%20Evropsk%C3%A9%20unie%20a%20%C5%A1kola%20spolupracuje%20s%20Centrem%20pro%20evropsk%C3%A1%20studia%2C%20s%20n%C3%ADm%C5%BE%20sd%C3%ADl%C3%AD%20budovu.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%C5%A0kola%20u%C5%BE%20b%C4%9Bhem%20sv%C3%A9%20existence%20p%C5%99ipravila%20podle%20sv%C3%BDch%20%C3%BAdaj%C5%AF%20na%206500%20vysok%C3%BDch%20francouzsk%C3%BDch%20%C4%8Dinitel%C5%AF%20a%203650%20cizinc%C5%AF.%20%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fwww.bfmtv.com%2Fsociete%2Fqu-est-ce-que-l-ena-cette-ecole-de-l-elite-que-macron-souhaite-supprimer-1674855.html%22%20target%3D%22_blank%22%3EKa%C5%BEd%C3%BD%20rok%20na%20n%C3%AD%20studuj%C3%AD%20cizinci%20z%20asi%20stovky%20zem%C3%AD%2C%20p%C3%AD%C5%A1e%20web%20televize%20BFM.%3C%2Fa%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EV%20dob%C4%9B%2C%20kdy%20ji%20vedla%20b%C3%BDval%C3%A1%20ministryn%C4%9B%20pro%20evropsk%C3%A9%20z%C3%A1le%C5%BEitosti%20a%20nyn%C3%AD%20l%C3%ADdryn%C4%9B%20kandid%C3%A1tky%20vl%C3%A1dn%C3%ADho%20hnut%C3%AD%20Republika%20vp%C5%99ed!%20do%20evropsk%C3%BDch%20voleb%20Nathalie%20Loiseauov%C3%A1%2C%20se%20%C5%A1kola%20i%20v%C3%BDrazn%C4%9B%20feminizovala%20a%20zm%C4%9Bnila%20syst%C3%A9m%20p%C5%99ij%C3%ADmac%C3%ADho%20%C5%99%C3%ADzen%C3%AD%20a%20stipendi%C3%AD.%20Navzdory%20reform%C3%A1m%20ale%20kritika%20%C5%A1koly%20neustala.%C2%A0%3Ca%20href%3D%22http%3A%2F%2Fwww.lefigaro.fr%2Factualite-france%2F2019%2F04%2F17%2F01016-20190417QCMWWW00030-tes-vous-pour-la-suppression-de-l-ena.php%22%20target%3D%22_blank%22%3EPravicov%C3%BD%20den%C3%ADk%20Le%20Figaro%2C%20jen%C5%BE%20je%20k%20Macronovi%20vesm%C4%9Bs%20kritick%C3%BD%2C%20um%C3%ADstil%20ve%20%C4%8Dtvrtek%20na%20sv%C3%A9%20str%C3%A1nky%20anketu%2C%20kde%20%C4%8Dten%C3%A1%C5%99i%20hlasuj%C3%AD%2C%20zda%20podporuj%C3%AD%20zru%C5%A1en%C3%AD.%3C%2Fa%3E%20Pro%20se%20vyslovilo%2062%20procent%20hlasuj%C3%ADc%C3%ADch.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120236%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120236%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Ch2%3EFrancii%20dr%C5%BE%C3%AD%20profesionalita%20%C3%BA%C5%99edn%C3%ADk%C5%AF%3C%2Fh2%3E%0A%3Cp%3ESen%C3%A1tor%20Fischer%20upozor%C5%88uje%20na%20to%2C%20%C5%BEe%20zru%C5%A1en%C3%AD%20by%20bylo%20z%C3%A1sahem%20do%20struktury%20vzd%C4%9Bl%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20nejvy%C5%A1%C5%A1%C3%ADch%20%C3%BAstavn%C3%ADch%20%C4%8Dinitel%C5%AF%20a%20%C3%BA%C5%99edn%C3%ADk%C5%AF.%20%E2%80%9EDomn%C3%ADv%C3%A1m%20se%2C%20%C5%BEe%20se%20op%C4%9Bt%20bude%20hledat%20cesta%2C%20jak%20poskytovat%20t%C4%9Bm%20nejvy%C5%A1%C5%A1%C3%ADm%20st%C3%A1tn%C3%ADm%20%C3%BA%C5%99edn%C3%ADk%C5%AFm%20profesion%C3%A1ln%C3%AD%20z%C3%A1klad%2C%20aby%20zemi%20dok%C3%A1zali%20spravovat%20s%20vysokou%20kulturou%20administrativy%20a%20pr%C3%A1va.%20Kdy%C5%BE%20n%C4%9Bkdy%20p%C5%99em%C3%BD%C5%A1l%C3%ADme%20o%20tom%2C%20jak%20je%20mo%C5%BEn%C3%A9%2C%20%C5%BEe%20se%20Francie%20dr%C5%BE%C3%AD%20a%20%C5%BEe%20m%C3%A1%20vysokou%20p%C5%99idanou%20hodnotu%2C%20tak%20je%20to%20i%20proto%2C%20%C5%BEe%20m%C3%A1%20velmi%20profesion%C3%A1ln%C3%AD%20%C3%BA%C5%99edn%C3%ADky%2C%E2%80%9C%20mysl%C3%AD%20si.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%E2%80%9EGener%C3%A1l%20de%20Gaulle%20ji%20budoval%20a%20prezident%20Macron%20nem%C5%AF%C5%BEe%20tuto%20%C5%A1kolu%20uzav%C5%99%C3%ADt%20bez%20n%C3%A1hrady%2C%E2%80%9C%20uzav%C3%ADr%C3%A1%20absolvent%20l%C2%B4ENA%2C%20kter%C3%BD%20m%C4%9Bl%20ned%C3%A1vno%20se%20sv%C3%BDmi%20spolu%C5%BE%C3%A1ky%20t%C5%99%C3%ADdn%C3%AD%20sraz.%20Z%20v%C4%9Bt%C5%A1iny%20p%C5%AFvodn%C4%9B%20velmi%20chytr%C3%BDch%20a%20sout%C4%9B%C5%BEiv%C3%BDch%20lid%C3%AD%20se%20podle%20n%C4%9Bj%20stali%20i%20lid%C3%A9%20moud%C5%99%C3%AD.%3C%2Fp%3E', perex: '

Pro mnohé Francouze představuje symbol nerovnosti a elitářskou školu, která nevychovává odborníky, ale nezkušené budoucí šéfy velkých státních firem. Prezident Emmanuel Macron proto chce školu, z níž má sám diplom, zrušit. Má to být jedna z reakcí na protesty hnutí žlutých vest.

', image: 'https://img.cncenter.cz/img/12/normal1050/5402888-img-zlute-vesty-grafika-pariz-francie-v0.jpg?v=0', views: 428, title: 'Elitní francouzská škola pro úředníky má skončit. Macron ji zruší v reakci na protesty žlutých vest', imgCount: 6, type: 'wide gallery', url: 'https://www.info.cz/svet/elitni-francouzska-skola-pro-uredniky-ma-skoncit-macron-ji-zrusi-v-reakci-na-protesty-zlutych-vest-41360.html' }, { id: 41361, date: '2019-04-17 16:01:00', body: '%3Cdiv%20class%3D%22gmail_quote%22%3E%0A%3Cdiv%20dir%3D%22ltr%22%3E%0A%3Cdiv%20dir%3D%22ltr%22%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3EA%20sv%C4%9Bte%20div%20se%2C%20samoz%C5%99ejm%C4%9B%20%C5%BEe%20je%20lep%C5%A1%C3%AD%20ne%C5%BE%20ta%20u%20n%C3%A1s%2C%20i%20kdy%C5%BE%20m%C5%AF%C5%BEe%20b%C3%BDt%20v%20klidn%C4%9B%20i%20levn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD.%20Tohle%20je%20to%20t%C3%A9ma%2C%20kter%C3%A9%20chci%20kone%C4%8Dn%C4%9B%20vy%C5%99e%C5%A1it.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3ESl%C3%ADbili%20jsme%2C%20%C5%BEe%20dot%C3%A1hneme%20do%20konce%20boj%20proti%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Edvoj%C3%AD%3C%2Fspan%3E%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Ekvalit%C4%9B%3C%2Fspan%3E%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Epotravin%3C%2Fspan%3E%C2%A0v%C2%A0EU%20a%20z%C2%A0toho%20neustoup%C3%ADme.%C2%A0%3Cspan%20id%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749%3Acgt.1%22%3E%3Cspan%20id%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611%3Ao7g.6%22%3EZ%C3%A1padoevropsk%C3%A9%20st%C3%A1ty%C2%A0%3C%2Fspan%3E%3C%2Fspan%3En%C3%A1s%20r%C3%A1dy%20pou%C4%8Duj%C3%AD%2C%20t%C5%99eba%20o%20solidarit%C4%9B%2C%20ale%20jejich%20firmy%20po%C5%99%C3%A1d%20rozd%C4%9Bluj%C3%AD%20evropsk%C3%A9%20ob%C4%8Dany%20na%20ty%20lep%C5%A1%C3%AD%20a%20hor%C5%A1%C3%AD.%20A%20co%20je%20skand%C3%A1ln%C3%AD%2C%20jejich%20politici%20nad%20nimi%20dr%C5%BE%C3%AD%20ochrannou%20ruku.%20H%C3%A1dejte%2C%20kam%20za%C5%99adili%20n%C3%A1s%3F%20No%20jist%C4%9B%2C%20jsme%20p%C5%99eci%20V%C3%BDchod.%20U%20m%C4%9B%20pak%20neobstoj%C3%AD%20ani%20jejich%20v%C3%BDmluvy%20na%20r%C5%AFznou%20%E2%80%9Echu%C5%A5%E2%80%9C%20a%20%E2%80%9Ezvyky%E2%80%9C%20v%C2%A0jednotliv%C3%BDch%20zem%C3%ADch.%C2%A0%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3EDvoj%C3%AD%3C%2Fspan%3E%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Ekvalitu%3C%2Fspan%3E%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Epotravin%3C%2Fspan%3E%C2%A0%C5%99e%C5%A1ila%20i%20na%C5%A1e%C2%A0%3Cspan%20id%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749%3Acgt.2%22%3E%3Cspan%20id%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611%3Ao7g.7%22%3Eeurokomisa%C5%99ka%3C%2Fspan%3E%3C%2Fspan%3E%C2%A0V%C4%9Bra%20Jourov%C3%A1%2C%20kter%C3%A1%20se%20up%C5%99%C3%ADmn%C4%9B%20sna%C5%BEila%20tuhle%20pro%20n%C3%A1s%20poni%C5%BEuj%C3%ADc%C3%AD%20praxi%20zak%C3%A1zat.%20Loni%20navrhla%20sm%C4%9Brnici%20v%20p%C5%99%C3%ADsn%C3%A9%20verzi.%20Ta%20pova%C5%BEovala%20rozd%C3%ADln%C3%A9%20slo%C5%BEen%C3%AD%20zbo%C5%BE%C3%AD%20stejn%C3%A9%20zna%C4%8Dky%20prost%C4%9B%20za%20nef%C3%A9rovou%20obchodn%C3%AD%20praktiku.%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120237%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120237%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3EJen%C5%BEe%20proti%20n%C3%AD%20se%20postavily%20velk%C3%A9%20evropsk%C3%A9%20st%C3%A1ty.%20Lobby%20byla%20siln%C3%A1%20a%20komisa%C5%99ka%20Jourov%C3%A1%20se%20rozhodla%20j%C3%ADt%20na%20kompromis.%20Necht%C4%9Bla%20tu%20bitvu%20%C3%BApln%C4%9B%20ztratit.%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3ETo%2C%20co%20nakonec%20pro%C5%A1lo%2C%20zakazuje%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Edvoj%C3%AD%3C%2Fspan%3E%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Ekvalitu%3C%2Fspan%3E%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Epotravin%3C%2Fspan%3E.%20Rozd%C3%ADly%20jsou%20mo%C5%BEn%C3%A9%20jen%2C%20pokud%20jsou%20objektivn%C3%AD%20a%20obhajiteln%C3%A9.%20Inspekce%20to%20jinak%20mus%C3%AD%20p%C5%99%C3%ADsn%C4%9B%20trestat.%20Nem%C4%9Bly%20by%20se%20br%C3%A1t%20v%20potaz%20v%C3%BDmluvy%20na%20n%C4%9Bjak%C3%A9%20n%C3%A1rodn%C3%AD%20chu%C5%A5ov%C3%A9%20preference.%20S%3C%2Fspan%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3E%3Cspan%20id%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749%3Acgt.3%22%3E%3Cspan%20id%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611%3Ao7g.8%22%3Epot%C5%99ebitel%3C%2Fspan%3E%3C%2Fspan%3E%C2%A0nav%C3%ADc%20bude%20m%C3%ADt%20nov%C4%9B%20informace%20o%20tom%2C%20zda%20se%20produkt%20vyr%C3%A1b%C3%AD%20s%C2%A0odli%C5%A1n%C3%BDm%20slo%C5%BEen%C3%ADm%20a%20pro%C4%8D.%20Nen%C3%AD%20to%20tedy%20legalizace%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Edvoj%C3%AD%3C%2Fspan%3E%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Ekvality%3C%2Fspan%3E%2C%20jak%20n%C4%9Bkte%C5%99%C3%AD%20tvrd%C3%AD.%20To%20je%20le%C5%BE.%C2%A0%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3EP%C5%99esto%20mi%20to%20nesta%C4%8D%C3%AD.%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120238%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120238%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3EA%20je%20mi%20jedno%2C%20jak%C3%BD%20za%20t%C3%ADm%20je%20a%20nen%C3%AD%20lobbing.%20Za%20sv%C5%AFj%20reverse%20charg%C3%A9%20jsem%20bojoval%20p%C5%99es%20%C4%8Dty%C5%99i%20roky%20a%20tohle%20vyv%C3%A1l%C4%8D%C3%ADm%20taky.%20Bez%20kompromis%C5%AF%20a%20%C3%BAlev.%20Jak%3F%20Budu%20d%C3%A1l%20tla%C4%8Dit%20na%20ostatn%C3%AD%20premi%C3%A9ry%2C%20%C5%BEe%20to%20je%20pro%20n%C3%A1s%20naprosto%20nep%C5%99ijateln%C3%A9%2C%20proto%C5%BEe%20nejsme%20%C5%BE%C3%A1dn%C3%AD%20ob%C4%8Dan%C3%A9%20druh%C3%A9%20a%20levn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20kategorie.%20Ohl%C3%ADd%C3%A1m%20si%2C%20aby%20tohle%20t%C3%A9ma%20d%C3%A1l%20%C5%99e%C5%A1ila%20nov%C3%A1%20Evropsk%C3%A1%20komise%20i%20Evropsk%C3%BD%20parlament.%20A%20budu%20na%20tom%20pracovat%20i%20doma.%20Sejdu%20se%20s%C2%A0p%C5%99%C3%ADslu%C5%A1n%C3%BDmi%20prodejci%20a%20po%C5%BE%C3%A1d%C3%A1m%20je%2C%20aby%20zbo%C5%BE%C3%AD%20od%20v%C3%BDrobc%C5%AF%2C%20kte%C5%99%C3%AD%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Edvoj%C3%AD%3C%2Fspan%3E%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Ekvalitu%3C%2Fspan%3E%C2%A0p%C5%99ipou%C5%A1t%C4%9Bj%C3%AD%2C%20prost%C4%9B%20nepou%C5%A1t%C4%9Bli%20na%20n%C3%A1%C5%A1%20trh.%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3EChci%2C%20abyste%20to%20v%C2%A0na%C5%A1ich%20obchodech%20poc%C3%ADtili%20co%20nejd%C5%99%C3%ADv.%20Prodej%20%C5%A1untu%20v%C2%A0%C4%8Cesk%C3%A9%20republice%2C%20kter%C3%BD%20se%20tv%C3%A1%C5%99%C3%AD%20stejn%C4%9B%20jako%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Ekvalitn%C3%AD%3C%2Fspan%3E%C2%A0v%C3%BDrobky%20na%20%E2%80%9EZ%C3%A1pad%C4%9B%E2%80%9C%2C%20prost%C4%9B%20mus%C3%AD%20skon%C4%8Dit.%20I%20%C4%8Ce%C5%A1i%20si%20p%C5%99ece%20zaslou%C5%BE%C3%AD%20stejn%C4%9B%C2%A0%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-il%22%3Ekvalitn%C3%AD%3C%2Fspan%3E%C2%A0zbo%C5%BE%C3%AD%20jako%20Francouzi%2C%20N%C4%9Bmci%20nebo%20Raku%C5%A1an%C3%A9.%C2%A0%C2%A0%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Chr%20%2F%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3E%3Cem%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3EAutor%20je%20p%C5%99edseda%20vl%C3%A1dy%20%C4%8CR%3C%2Fspan%3E%3C%2Fem%3E%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604s3%22%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3E%3Cem%3E%3Cspan%20class%3D%22m_5363796865946186337gmail-m_4165796409219238611gmail-m_9761434874821749gmail-m_3570228103526150604bumpedfont15%22%3E%3Cimg%20class%3D%22custom%20mGallery%22%20title%3D%22galleryObj%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22-1%22%20width%3D%22435%22%20height%3D%22335%22%20%2F%3E%3C%2Fspan%3E%3C%2Fem%3E%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3C%2Fdiv%3E%0A%3C%2Fdiv%3E%0A%3C%2Fdiv%3E', perex: '

KOMENTÁŘ ANDREJE BABIŠE | Blíží se volby do Evropského parlamentu a já mám jedno téma, které mě už dlouho fakt štve. Jak je možné, že když vyjedete třeba do Německa nebo Rakouska, najdete tam na benzínce i v obchodech například zmrzlinu, která je stejně označená jako u nás, ale má jiné složení?

', image: 'https://img.cncenter.cz/img/12/normal1050/5666231-img-andrej-babis-volebni-snem-ano-v0.jpg?v=0', views: 258, title: 'Babiš: Nechci dvojí kvalitu potravin!', imgCount: 1, type: 'wide image', url: 'https://www.info.cz/evropska-unie/babis-nechci-dvoji-kvalitu-potravin-41361.html' }, { id: 41322, date: '2019-04-17 06:00:00', body: '%3Cdiv%3E%0A%3Cp%3ESeri%C3%A1l%20m%C3%A1%20za%20sebou%20sedm%20ukon%C4%8Den%C3%BDch%20s%C3%A9ri%C3%AD%2C%20do%20konce%20mu%20zb%C3%BDv%C3%A1%20u%C5%BE%20jen%20p%C3%A1r%20d%C3%ADl%C5%AF%20a%20%3Cstrong%3E%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Do4_GQ9-z3NY%26amp%3Bfeature%3Dyoutu.be%22%20target%3D%22_blank%22%3Eport%C3%A1l%20IMDb%3C%2Fa%3E%3C%2Fstrong%3E%20se%20ho%20proto%20rozhodl%20podrobn%C4%9B%20rozebrat.%20Spo%C4%8D%C3%ADtal%20nap%C5%99%C3%ADklad%20po%C4%8Det%20odhalen%C3%BDch%20intimn%C3%ADch%20parti%C3%AD%2C%20nebo%20po%C4%8Det%20ob%C4%9Bt%C3%AD%20trojice%20hr%C5%AFzostra%C5%A1n%C3%BDch%20drak%C5%AF%3A%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120027%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120027%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3C%2Fdiv%3E%0A%3Cul%3E%0A%3Cli%3ENejn%C3%A1kladn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20epizodou%2C%20pokud%20pomineme%20osmou%20s%C3%A9rii%2C%20byla%20%3Cstrong%3E%3Cspan%20style%3D%22text-decoration%3A%20underline%3B%22%3E%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fgameofthrones.fandom.com%2Fwiki%2FBattle_of_the_Bastards%22%20target%3D%22_blank%22%3E%E2%80%9E%3C%2Fa%3E%3C%2Fspan%3E%3Cspan%20style%3D%22text-decoration%3A%20underline%3B%22%3E%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fgameofthrones.fandom.com%2Fwiki%2FBattle_of_the_Bastards%22%20target%3D%22_blank%22%3EBitva%20bastard%C5%AF%E2%80%9C%3C%2Fa%3E%3C%2Fspan%3E%3C%2Fstrong%3E.%20Tv%C5%AFrce%20st%C3%A1la%2011%20milion%C5%AF%20dolar%C5%AF%2C%20v%20p%C5%99epo%C4%8Dtu%20tedy%20t%C3%A9m%C4%9B%C5%99%20p%C5%AFl%20miliardy%20korun.%C2%A0%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3ESeri%C3%A1l%20do%20konce%20sedm%C3%A9%20s%C3%A9rie%20detailn%C4%9B%20vyobrazil%201211%20smrt%C3%AD%20a%20Joffreymu%20u%C5%A1t%C4%9Bd%C5%99il%20celkem%20p%C4%9Bt%20facek.%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3E83%20postav%20sp%C3%A1lil%20dra%C4%8D%C3%AD%20ohe%C5%88%2C%2051%20postav%20podlehlo%20jedu%20a%2013%20postav%C3%A1m%20nechali%20tv%C5%AFrci%20setnout%20hlavu.%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3E%3Cstrong%3E%3Cspan%20style%3D%22text-decoration%3A%20underline%3B%22%3E%3Ca%20href%3D%22http%3A%2F%2Fhra-o-truny.4fan.cz%2Findex.php%3Fstranka%3Drody%26amp%3Brod%3Dlannister%22%20target%3D%22_blank%22%3E%E2%80%9ELannister%20v%C5%BEdy%20plat%C3%AD%20sv%C3%A9%20dluhy%E2%80%9C%3C%2Fa%3E%3C%2Fspan%3E%3C%2Fstrong%3E%20zazn%C4%9Blo%20v%C2%A0seri%C3%A1lu%206kr%C3%A1t.%20Stejn%C4%9B%20jako%20hl%C3%A1%C5%A1ka%20%E2%80%9ENic%20nev%C3%AD%C5%A1%2C%20Jone%20Sn%C4%9Bhu%E2%80%9C.%3C%2Fli%3E%0A%3C%2Ful%3E%0A%3Cp%3E%3Ciframe%20frameborder%3D%220%22%20height%3D%22315%22%20src%3D%22https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fembed%2FfKgCgnLl8k8%22%20width%3D%22560%22%3E%3C%2Fiframe%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cul%3E%0A%3Cli%3ESlova%20%E2%80%9EZima%20se%20bl%C3%AD%C5%BE%C3%AD%E2%80%9C%20zazn%C4%9Bla%20v%C2%A0seri%C3%A1lu%20jen%2015kr%C3%A1t%2C%20%E2%80%9EKr%C3%A1l%20Severu%E2%80%9C%20pak%20postavy%20pronesly%20celkem%2088kr%C3%A1t.%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3EIkonick%C3%A9%20hl%C3%A1%C5%A1ky%20ale%20zasti%C5%88uje%20%E2%80%9EHodor%E2%80%9C.%20Toto%20jm%C3%A9no%20se%20v%C2%A0seri%C3%A1lu%20vyskytlo%20101kr%C3%A1t.%3C%2Fli%3E%0A%3C%2Ful%3E%0A%3Cp%3E%3Ciframe%20frameborder%3D%220%22%20height%3D%22315%22%20src%3D%22https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fembed%2F5DoBY8M_bCg%22%20width%3D%22560%22%3E%3C%2Fiframe%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cul%3E%0A%3Cli%3ENa%20%C5%BDelezn%C3%A9m%20tr%C5%AFnu%20viditeln%C4%9B%20usedlo%20jen%206%20postav.%20Krom%C4%9B%20Cersei%20a%20Joffreyho%20se%20na%20n%C4%9Bm%20vyst%C5%99%C3%ADdal%20je%C5%A1t%C4%9B%20Tommen%2C%20Tywin%20Lannister%2C%20%3Cstrong%3E%3Cspan%20style%3D%22text-decoration%3A%20underline%3B%22%3E%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fawoiaf.westeros.org%2Findex.php%2FAerys_II_Targaryen%22%20target%3D%22_blank%22%3EAerys%20II.%20Targaryen%3C%2Fa%3E%3C%2Fspan%3E%3C%2Fstrong%3E%20a%20dokonce%20i%20Eddard%20Stark.%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3EKrom%C4%9B%20%3Cspan%20style%3D%22text-decoration%3A%20underline%3B%22%3E%3Cstrong%3E%3Ca%20href%3D%22http%3A%2F%2Fwww.icefire.cz%2Fsvet%2Forganizace%2Fneposkvrneni%2F%22%20target%3D%22_blank%22%3Earm%C3%A1dy%20Neposkvrn%C4%9Bn%C3%BDch%3C%2Fa%3E%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fspan%3E%20se%20v%C2%A0seri%C3%A1lu%20objevuj%C3%AD%20dv%C4%9B%20vykastrovan%C3%A9%20postavy%20%E2%80%93%20Varys%20a%20Theon%20Greyjoy.%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3ETyrion%20pop%C3%ADjel%20nebo%20minim%C3%A1ln%C4%9B%20dr%C5%BEel%20v%C2%A0ruce%20alkoholick%C3%BD%20n%C3%A1poj%20v%C3%ADce%20ne%C5%BE%202%20hodiny%20a%2024%20minut.%20Tedy%20v%C2%A0t%C3%A9m%C4%9B%C5%99%20polovin%C4%9B%20sv%C3%BDch%20sc%C3%A9n.%3C%2Fli%3E%0A%3C%2Ful%3E%0A%3Cp%3E%3Ciframe%20frameborder%3D%220%22%20height%3D%22315%22%20src%3D%22https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fembed%2F2segM3PA6AI%22%20width%3D%22560%22%3E%3C%2Fiframe%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cul%3E%0A%3Cli%3ESeri%C3%A1l%20%C5%BEensk%C3%A1%20%C5%88adra%20odhalil%2099kr%C3%A1t.%20Penis%C5%AF%20se%20ale%20b%C4%9Bhem%20sedmi%20s%C3%A9ri%C3%AD%20objevilo%20jen%209.%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3EK%C2%A0vysloven%C3%AD%20cel%C3%A9ho%20jm%C3%A9na%20Daenerys%20v%C2%A0origin%C3%A1ln%C3%AD%20zn%C4%9Bn%C3%AD%20je%20pot%C5%99eba%2032%20slov.%20V%C2%A0p%C5%99ekladu%20se%20p%C5%99edstavuje%20jako%20%3Cspan%20style%3D%22text-decoration%3A%20underline%3B%22%3E%3Cstrong%3E%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fgameofthrones.fandom.com%2Fwiki%2FDaenerys_Targaryen%22%20target%3D%22_blank%22%3EDaenerys%20za%20bou%C5%99e%20zrozen%C3%A1%20z%20rodu%20Targaryen%3C%2Fa%3E%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fspan%3E%2C%20Prvn%C3%AD%20sv%C3%A9ho%20jm%C3%A9na%2C%20Nesp%C3%A1len%C3%A1%2C%20Kr%C3%A1lovna%20Meereenu%2C%20Kr%C3%A1lovna%20Andalsu%2C%20Rhoynaru%20a%20Prvn%C3%ADch%20lid%C3%AD%2C%20Khaleesi%20Velk%C3%A9ho%20mo%C5%99e%20tr%C3%A1vy%2C%20Ni%C4%8Ditelka%20%C5%99et%C4%9Bz%C5%AF%20a%20Matka%20Drak%C5%AF.%3C%2Fli%3E%0A%3C%2Ful%3E%0A%3Cp%3E%3Cimg%20id%3D%22AO_120028%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_LINK%22%20title%3D%22Link%20120028%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22Link%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Ch2%3ETitulky%20k%208.%20s%C3%A9rii%20ke%C2%A0%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fwww.edna.cz%2Fgame-of-thrones%2Ftitulky%2F%3Fseason%3D8%22%20target%3D%22_blank%22%3Esta%C5%BEen%C3%AD%20zde%3C%2Fa%3E%3A%3C%2Fh2%3E%0A%3Cul%3E%0A%3Cli%3E%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fwww.edna.cz%2Fgame-of-thrones%2Fepizody%2Fs08e01-winterfell%2F%22%20target%3D%22_blank%22%3E%3Cstrong%3ES08E01%3A%20Winterfell%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fa%3E%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3ES08E02%20-%2022.%20dubna%202019%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3ES08E03%20-%2029.%20dubna%202019%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3ES08E04%20-%206.%20kv%C4%9Btna%202019%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3ES08E05%20-%2013.%20kv%C4%9Btna%202019%3C%2Fli%3E%0A%3Cli%3ES08E06%20-%2020.%20kv%C4%9Btna%202019%3C%2Fli%3E%0A%3C%2Ful%3E', perex: '

Čekání je u konce a drtivá většina skalních fanoušků už se ocitla zpátky ze Zápodozemí. HBO vypustila do světa dlouho očekávaný první díl osmé série a seriál plný intrik, zvratů a smrti se tak chýlí ke konci. Jakých zajímavostí si ale během sedmi sérií nemuseli všimnout ani ti, kteří Hru o trůny sledují poctivě už od roku 2011?

', image: 'https://img.cncenter.cz/img/12/normal1050/5661310-img-hra-o-truny-rx142019-v0.jpg?v=0', views: 224, title: 'Hra o trůny: Kolikrát zaznělo jméno Hodor a kolik postav se v seriálu posadilo na Železný trůn?', imgCount: 6, type: 'wide gallery', url: 'https://www.info.cz/hra-o-truny/hra-o-truny-kolikrat-zaznelo-jmeno-hodor-a-kolik-postav-se-v-serialu-posadilo-na-zelezny-trun-41322.html' }, { id: 41293, date: '2019-04-17 00:00:00', body: '%3Cp%3E%3Cstrong%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3E%3Cspan%20style%3D%22text-decoration-line%3A%20underline%3B%22%3EZ%C3%81BAVA%20PRO%20MAL%C3%89%20I%20VELK%C3%89%3C%2Fspan%3E%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cspan%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3EPro%20nejmen%C5%A1%C3%AD%20budou%20p%C5%99ipraveny%20sk%C3%A1kac%C3%AD%20hrady%2C%20skluzavky%2C%20trampol%C3%ADny%2C%20malov%C3%A1n%C3%AD%20na%20obli%C4%8Dej%2C%20tvarov%C3%A1n%C3%AD%20bal%C3%B3nk%C5%AF%2C%20d%C4%9Btsk%C3%A1%20auto%C5%A1kola%2C%20mini%20ZOO%20a%20dal%C5%A1%C3%AD%20atrakce.%20Pro%20v%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD%20d%C4%9Bti%20a%20dosp%C4%9Bl%C3%A9%20bude%20tradi%C4%8Dn%C4%9B%20p%C5%99ichyst%C3%A1n%20offroadov%C3%BD%20polygon%2C%20kde%20budou%20moct%20vyzkou%C5%A1et%20j%C3%ADzdu%20na%20dvoukolk%C3%A1ch%20Segway%20nebo%20elektrick%C3%BDch%20voz%C3%ADtk%C3%A1ch.%20D%C3%A1le%20jen%20napl%C3%A1nov%C3%A1na%20exhibice%20na%20U-ramp%C4%9B%2C%20freestyle%20exhibice%20na%20kole%20Martina%20%C5%A0im%C5%AFnka.%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cspan%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3EN%C3%A1v%C5%A1t%C4%9Bvn%C3%ADci%20se%20mohou%20t%C4%9B%C5%A1it%20na%20uk%C3%A1zku%20nejmodern%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20techniky%2C%20kterou%20Pra%C5%BEsk%C3%A9%20slu%C5%BEby%20vyu%C5%BE%C3%ADvaj%C3%AD%20ke%20svozu%20odpadu%20nebo%20%C3%BAklidu%20a%20%C3%BAdr%C5%BEb%C4%9B%20komunikac%C3%AD.%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cspan%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3E%3Cimg%20id%3D%22obj_5655420%22%20class%3D%22custom%22%20title%3D%22IMAGE%22%20src%3D%22%2Fras-cz%2F12-article-5655420.jpg%3FPra%25C5%25BEsk%25C3%25A9%2520slu%25C5%25BEby%2C%2520a.s.%5EPrazske%2520sluzby%2C%2520a.s.%22%20alt%3D%225655420%3Aarticle%3Atrue%3Atrue%3Atrue%22%20width%3D%22690%22%20height%3D%22388%22%20%2F%3E%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20style%3D%22text-align%3A%20start%3B%22%3E%3Cspan%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3ENa%20p%C3%B3diu%20se%20jako%20prvn%C3%AD%20p%C5%99edstav%C3%AD%20kapela%C2%A0%3C%2Fspan%3E%3Cstrong%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3ESabrage%3C%2Fstrong%3E%3Cspan%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3E%C2%A0(10.35%20a%2012.30)%2C%20d%C3%A1le%20pak%20zazp%C3%ADv%C3%A1%20a%20zahraje%20kapela%C2%A0%3C%2Fspan%3E%3Cstrong%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3EJoybox%3C%2Fstrong%3E%3Cspan%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3E%C2%A0(cca%2011.35).%20O%20velkolep%C3%A9%20fin%C3%A1le%20se%20postar%C3%A1%20%3C%2Fspan%3E%3Cstrong%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3EMichal%20Hr%C5%AFza%20%3C%2Fstrong%3E%3Cspan%20style%3D%22mso-bidi-font-weight%3A%20bold%3B%22%3Ea%20jeho%20kapela%20Hr%C5%AFzy%C2%A0%3C%2Fspan%3E%3Cspan%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3E(cca%2015.15).%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cstrong%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3E%3Cspan%20style%3D%22text-decoration%3A%20underline%3B%22%3EDAL%C5%A0%C3%8D%20INFORMACE%3A%3C%2Fspan%3E%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cspan%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3EBudeme%20losovat%20v%C3%BDherce%20hodnotn%C3%BDch%20cen.%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cspan%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3EZ%C3%A1jemci%20si%20mohou%20zakoupit%20ob%C4%8Derstven%C3%AD.%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%3Cspan%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3EParkov%C3%A1n%C3%AD%20v%C2%A0okol%C3%AD%20are%C3%A1lu%20je%20omezeno%2C%20doporu%C4%8Dujeme%20vyu%C5%BE%C3%ADt%20MHD%2C%20konkr%C3%A9tn%C4%9B%20autobusov%C3%A9%20linky%20109%2C%20177%2C%20182%2C%20183%20a%20195.%3C%2Fspan%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22MsoNormal%22%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3EOfici%C3%A1ln%C3%AD%20start%20akce%20je%20v%C2%A010.30%20hodin.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%20class%3D%22MsoNormal%22%20style%3D%22text-align%3A%20justify%3B%22%3E%C2%A0%3Cstrong%3EVstup%20je%20zdarma!%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%C2%A0%3Cimg%20id%3D%22AO_119678%22%20class%3D%22artobjrimage%20artobjrimage_HTML%22%20title%3D%22HTML%20box%20119678%22%20src%3D%22%2Fimages%2Fspacer.gif%22%20alt%3D%22HTML%20box%22%20width%3D%22445%22%20height%3D%2235%22%20%2F%3E%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3E%C2%A0%3C%2Fp%3E', perex: '

V sobotu 20. dubna se uskuteční Den otevřených dveří Pražských služeb. Stejně jako v loňském roce se akce bude konat v areálu v ulici Pod Šancemi 444/1 v Praze 9. Návštěvníci si budou moci prohlédnout třídící linku nebo sběrný dvůr. Vystavena bude nejmodernější technika a připraven bude také bohatý doprovodný program, jehož zlatým hřeben bude vystoupení Michala Hrůzy. Celým dnem vás provede moderátor Jakub Prachař.

', image: 'https://img.cncenter.cz/img/12/normal1050/5655423-img-prazske-sluzby-a-s-v0.jpg?v=0', views: 103, title: 'Den otevřených dveří Pražských služeb opět v areálu ve Vysočanech', imgCount: 4, type: 'normal', url: 'https://www.info.cz/magazin/den-otevrenych-dveri-prazskych-sluzeb-opet-v-arealu-ve-vysocanech-41293.html' }, { id: 41367, date: '2019-04-17 17:23:00', body: '%3Cp%3EFinan%C4%8Dn%C3%AD%20%C5%99editel%20hn%C4%9Bdouheln%C3%A9%20skupiny%20Sev.en%20Energy%C2%A0%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fwww.info.cz%2Fbyznys%2Fomezeni-financovani-tezby-uhli-je-vysledkem-natlaku-rika-financni-reditel-tykacovy-skupiny-41128.html%22%20target%3D%22_blank%22%3E%3Cstrong%3EJi%C5%99%C3%AD%20Postolka%20se%20v%20rozhovoru%20pro%20INFO.CZ%20op%C5%99el%20do%20Hnut%C3%AD%20DUHA%3C%2Fstrong%3E%3C%2Fa%3E%C2%A0kv%C5%AFli%20odhalen%C3%AD%20nespravedliv%C3%A9ho%20rozd%C4%9Blen%C3%AD%20tr%C5%BEeb%20z%20vyt%C4%9B%C5%BEen%C3%A9ho%20uhl%C3%AD%20mezi%20st%C3%A1t%20a%20jeho%20%C5%A1%C3%A9fa%20Pavla%20Tyka%C4%8De.%20P%C5%99ipome%C5%88me%20si%2C%20%C5%BEe%20kv%C5%AFli%20n%C3%ADzk%C3%BDm%20t%C4%9B%C5%BEebn%C3%ADm%20poplatk%C5%AFm%20poslaly%20Tyka%C4%8Dovy%20firmy%20za%20posledn%C3%ADch%20dev%C4%9Bt%20let%20st%C3%A1tu%20za%20uhl%C3%AD%2C%20kter%C3%A9%20pat%C5%99%C3%AD%20st%C3%A1tu%2C%20jen%20800%20milion%C5%AF%20korun.%20Z%C3%A1rove%C5%88%20ale%20t%C3%A9m%C4%9B%C5%99%20t%C5%99icetkr%C3%A1t%20tolik%20pen%C4%9Bz%20vyplatily%20na%20dividend%C3%A1ch%20Pavlu%20Tyka%C4%8Dovi%20do%20jeho%20mate%C5%99sk%C3%A9%20firmy%2C%20kter%C3%A1%20s%C3%ADdl%C3%AD%20v%20kypersk%C3%A9m%20da%C5%88ov%C3%A9m%20r%C3%A1ji.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EOt%C3%A1zka%20redaktora%20na%20tato%20%C4%8D%C3%ADsla%20jist%C4%9B%20nebyla%20panu%20Postolkovi%20p%C5%99%C3%ADjemn%C3%A1.%20A%20proto%C5%BEe%20%C4%8D%C3%ADsla%20nem%C5%AF%C5%BEe%20zpochybnit%20-%20jsou%20z%C5%99ejm%C3%A1%20ze%20zve%C5%99ejn%C4%9Bn%C3%BDch%20v%C3%BDro%C4%8Dn%C3%ADch%20zpr%C3%A1v%20-%20tak%20vyt%C3%A1hl%20ji%C5%BE%20notn%C4%9B%20ot%C5%99epan%C3%BD%20argument%20z%C3%A1stupc%C5%AF%20Sevenu%3A%20kolik%20zaplatili%20za%20tu%20dobu%20na%20dan%C3%ADch%20a%20investovali%20do%20sn%C3%AD%C5%BEen%C3%AD%20emis%C3%AD.%20To%20toti%C5%BE%20pova%C5%BEuje%20za%20skute%C4%8Dn%C3%BD%20finan%C4%8Dn%C3%AD%20p%C5%99%C3%ADnos%20Sev.en%20Energy%20cel%C3%A9%20%C4%8Cesk%C3%A9%20republice.%20A%20pt%C3%A1%20se%3A%20%E2%80%9E%C4%8C%C3%ADm%20pros%C3%ADm%20p%C5%99isp%C4%9Blo%20na%C5%A1%C3%AD%20spole%C4%8Dnosti%20za%20stejn%C3%A9%20obdob%C3%AD%20Hnut%C3%AD%20DUHA%3F%20A%20nemus%C3%AD%20to%20b%C3%BDt%20jen%20o%20pen%C4%9Bz%C3%ADch.%E2%80%9C%20Zde%20jsou%20odpov%C4%9Bdi%20na%20ob%C4%9B%20v%C4%9Bci%20-%20tvrzen%C3%AD%20o%20p%C5%99%C3%ADnosu%20t%C4%9B%C5%BEby%20a%20spalov%C3%A1n%C3%AD%20uhl%C3%AD%20pro%20spole%C4%8Dnost%20i%20prosp%C4%9B%C5%A1nost%20pr%C3%A1ce%20ekologick%C3%A9%20organizace.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3ET%C4%9B%C5%BEba%20a%20spalov%C3%A1n%C3%AD%20uhl%C3%AD%20zp%C5%AFsobuje%20%C5%A1kody%2C%20kter%C3%A9%20mus%C3%AD%20spole%C4%8Dnost%20platit.%20Pokud%20se%20pod%C3%ADv%C3%A1me%20do%20studie%20ekonom%C5%AF%20z%20Univerzity%20Karlovy%2C%20zjist%C3%ADme%2C%20%C5%BEe%20spalov%C3%A1n%C3%AD%20uhl%C3%AD%20z%20velkolom%C5%AF%20Vr%C5%A1any%20a%20%C4%8Ceskoslovensk%C3%A9%20arm%C3%A1dy%20(kter%C3%A9%20t%C4%9B%C5%BE%C3%AD%20a%20prod%C3%A1vaj%C3%AD%20firmy%20skupiny%20Sev.en%20Energy)%20zp%C5%AFsobuje%20ka%C5%BEdoro%C4%8Dn%C4%9B%20zne%C4%8Di%C5%A1t%C4%9Bn%C3%ADm%20ovzdu%C5%A1%C3%AD%20%C5%A1kody%20jen%20na%20lidsk%C3%A9m%20zdrav%C3%AD%20za%206%2C7%20miliard%20korun.%20A%20to%20se%20nebav%C3%ADme%20o%20ve%C5%A1ker%C3%A9m%20vyt%C4%9B%C5%BEen%C3%A9m%20uhl%C3%AD%2C%20ale%20jen%20o%20tom%2C%20kter%C3%A9%20sp%C3%A1l%C3%AD%20elektr%C3%A1rny%20Po%C4%8Derady%20a%20Chvaletice%2C%20nepo%C4%8D%C3%ADt%C3%A1me%20%C5%A1kodlivost%20dopad%C5%AF%20samotn%C3%A9%20t%C4%9B%C5%BEby%20a%20hlavn%C4%9B%20nepo%C4%8D%C3%ADt%C3%A1me%20%C5%A1kody%20na%20p%C5%99%C3%ADrod%C4%9B%20a%20%C5%BEivotn%C3%ADm%20prost%C5%99ed%C3%AD.%20Zm%C3%ADn%C4%9Bn%C3%A9%20%C5%A1kody%20vyjad%C5%99uj%C3%AD%20jen%20n%C3%A1klady%20spole%C4%8Dnosti%20(st%C3%A1tu%2C%20jin%C3%BDch%20firem%2C%20obc%C3%AD%20i%20dom%C3%A1cnost%C3%AD)%20na%20zdravotn%C3%AD%20a%20nemocensk%C3%A9%20poji%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD%2C%20ztr%C3%A1ty%20zp%C5%AFsoben%C3%A9%20pracovn%C3%AD%20neschopnost%C3%AD%20a%20tak%20podobn%C4%9B.%20Za%20deset%20let%20je%20to%2067%20miliard%20korun%2C%20kter%C3%A9%20plat%C3%ADme%20my%20v%C5%A1ichni.%20Jen%20toto%20je%20dvojn%C3%A1sobn%C3%A1%20%C4%8D%C3%A1stka%20ne%C5%BE%20p%C5%99%C3%ADnos%2C%20j%C3%ADm%C5%BE%20se%20chlub%C3%AD%20pan%20%C5%99editel%20Postolka.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EHnut%C3%AD%20DUHA%20za%20tuto%20dobu%20samoz%C5%99ejm%C4%9B%20tak%C3%A9%20platilo%20dan%C4%9B%20a%20odvody%20za%20sv%C3%A9%20zam%C4%9Bstnankyn%C4%9B%20a%20zam%C4%9Bstnance.%20Vzhledem%20k%20tomu%2C%20%C5%BEe%20se%20z%20v%C3%ADce%20ne%C5%BE%20devades%C3%A1ti%20procent%20jedn%C3%A1%20o%20pen%C3%ADze%20nepoch%C3%A1zej%C3%ADc%C3%AD%20ze%20st%C3%A1tn%C3%ADho%20rozpo%C4%8Dtu%20(v%C4%9Bt%C5%A1ina%20je%20od%20tis%C3%ADc%C5%AF%20drobn%C3%BDch%20d%C3%A1rky%C5%88%20a%20d%C3%A1rc%C5%AF)%2C%20je%20to%20re%C3%A1ln%C3%BD%20p%C5%99%C3%ADsp%C4%9Bvek%20%C4%8Desk%C3%A9%20ekonomice.%20N%C3%A1%C5%A1%20hlavn%C3%AD%20p%C5%99%C3%ADnos%20ov%C5%A1em%20je%20-%20jak%20nejen%20pan%20%C5%99editel%20Postolka%20spr%C3%A1vn%C4%9B%20tu%C5%A1%C3%AD%20-%20%C3%BApln%C4%9B%20jinde.%20Za%20posledn%C3%ADch%20deset%20let%20jsme%20nap%C5%99%C3%ADklad%20spolu%20s%20partnery%20prosadili%20investov%C3%A1n%C3%AD%20pen%C4%9Bz%20z%20emisn%C3%ADch%20povolenek%20do%20zateplov%C3%A1n%C3%AD%20dom%C5%AF.%20D%C3%ADky%20zapojen%C3%AD%20des%C3%ADtek%20tis%C3%ADc%20lid%C3%AD%20i%20pr%C3%A1ci%20na%C5%A1ich%20expert%C5%AF%20a%20expertek%20schv%C3%A1lil%20Parlament%20novelu%20z%C3%A1kona%2C%20kter%C3%A1%20v%C3%BDrazn%C4%9B%20l%C3%A9pe%20chr%C3%A1n%C3%AD%20n%C3%A1rodn%C3%AD%20parky%2C%20klenoty%20%C4%8Desk%C3%A9%20krajiny.%20Lidem%20jsme%20tak%C3%A9%20u%C5%A1et%C5%99ili%20pen%C3%ADze%2C%20kdy%C5%BE%20jsme%20zastavili%20nespravedliv%C3%BD%20a%20neekologick%C3%BD%20n%C3%A1vrh%20%C3%BA%C4%8Dtov%C3%A1n%C3%AD%20elekt%C5%99iny%20a%20p%C5%99esv%C4%9Bd%C4%8Dili%20Evropskou%20komisi%2C%20%C5%BEe%20nem%C3%A1%20podporovat%20stavbu%20drah%C3%BDch%20spaloven%20odpad%C5%AF.%20Do%20pomoci%20%C4%8Desk%C3%BDm%20les%C5%AFm%20se%20p%C5%99%C3%ADmo%20v%20ter%C3%A9nu%20d%C3%ADky%20n%C3%A1m%20zapojilo%20za%20deset%20let%20tis%C3%ADc%20lid%C3%AD%20a%20spole%C4%8Dn%C4%9B%20jsme%20odpracovali%20t%C3%A9m%C4%9B%C5%99%2035%20000%20hodin.%20A%20tak%C3%A9%20jsme%20jako%20sou%C4%8D%C3%A1st%20hnut%C3%AD%20ekologick%C3%BDch%20organizac%C3%AD%2C%20m%C3%ADstn%C3%ADch%20lid%C3%AD%2C%20l%C3%A9ka%C5%99%C5%AF%2C%20v%C4%9Bdc%C5%AF%20a%20dal%C5%A1%C3%ADch%20spole%C4%8Dn%C4%9B%20zastavili%20n%C4%9Bkolik%20pokus%C5%AF%20prolomit%20t%C4%9B%C5%BEebn%C3%AD%20limity%20na%20velkolomu%20%C4%8Ceskoslovensk%C3%A9%20arm%C3%A1dy.%20Kdyby%20se%20tento%20%C5%A1kodliv%C3%BD%20z%C3%A1m%C4%9Br%20firmy%20Sev.en%20Energy%20povedl%2C%20p%C5%99i%C5%A1ly%20by%20tis%C3%ADce%20lid%C3%AD%20o%20domov%20a%20dal%C5%A1%C3%AD%20desetitis%C3%ADce%20by%20desetilet%C3%AD%20%C5%BEily%20na%20dohled%20od%20rypadel.%20A%20jakkoliv%20%C5%BE%C3%A1dn%C3%A9%20pen%C3%ADze%20nevyrovnaj%C3%AD%20lidsk%C3%A9%20ne%C5%A1t%C4%9Bst%C3%AD%20a%20nespravedlnost%2C%20ani%20nenahraditeln%C3%A9%20ztr%C3%A1ty%20p%C5%99%C3%ADrodn%C3%AD%20a%20kulturn%C3%AD%2C%20finan%C4%8Dn%C3%AD%20%C3%BAdaje%20jsou%20k%20dispozici%20tak%C3%A9.%20Podle%20studie%2C%20kterou%20si%20nechalo%20zpracovat%20Ministerstvo%20pr%C5%AFmyslu%20a%20obchodu%20p%C5%99ed%20rozhodnut%C3%ADm%20vl%C3%A1dy%20o%20limitech%20v%20roce%202015%2C%20plyne%2C%20%C5%BEe%20pokra%C4%8Dov%C3%A1n%C3%AD%20t%C4%9B%C5%BEby%20za%20limity%20na%20tomto%20velkolomu%20by%20zp%C5%AFsobilo%20zv%C3%BD%C5%A1en%C3%AD%20%C5%A1kod%20z%20uhl%C3%AD%20o%20200%20miliard%20korun%2C%20kter%C3%A9%20bychom%20my%20a%20na%C5%A1i%20evrop%C5%A1t%C3%AD%20soused%C3%A9%20zaplatili%20v%20p%C5%99%C3%AD%C5%A1t%C3%ADch%20t%C5%99iceti%20letech.%3C%2Fp%3E%0A%3Cp%3EJe-li%20ze%20strany%20Sevenu%20z%C3%A1jem%20diskutovat%20o%20celkov%C3%A9%20ekonomice%20uhl%C3%AD%2C%20pak%20to%20jednozna%C4%8Dn%C4%9B%20v%C3%ADt%C3%A1m.%20T%C4%9B%C5%BEba%20uhl%C3%AD%20je%20velmi%20lukrativn%C3%AD%20pro%20majitele%20t%C4%9B%C5%BEebn%C3%AD%20firmy%2C%20kter%C3%A1%20plat%C3%AD%20n%C3%ADzk%C3%A9%20t%C4%9B%C5%BEebn%C3%AD%20poplatky%2C%20ale%20st%C3%A1t%20a%20rodiny%20jsou%20jednozna%C4%8Dn%C4%9B%20a%20hluboko%20v%20%C4%8Derven%C3%BDch%20%C4%8D%C3%ADslech.%20A%20to%20st%C3%A1le%20mluv%C3%ADme%20jen%20o%20financ%C3%ADch%2C%20p%C5%99i%C4%8Dem%C5%BE%20to%20nejd%C5%AFle%C5%BEit%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20v%20lidsk%C3%A9m%20%C5%BEivot%C4%9B%20i%20p%C5%99%C3%ADrod%C4%9B%20je%20pen%C4%9Bzi%20nenahraditeln%C3%A9.%20Je%20tedy%20v%20z%C3%A1jmu%20spole%C4%8Dnosti%20opustit%20postupn%C4%9B%20uhl%C3%AD%20jako%20zdroj%20energie%20a%20nyn%C3%AD%20aktu%C3%A1ln%C4%9B%20zru%C5%A1it%20v%20novele%20horn%C3%ADho%20z%C3%A1kona%20moratorium%20na%20zvy%C5%A1ov%C3%A1n%C3%AD%20t%C4%9B%C5%BEebn%C3%ADch%20poplatk%C5%AF%20a%20n%C3%A1sledn%C4%9B%20tyto%20poplatky%20v%C3%BDrazn%C4%9B%20zv%C3%BD%C5%A1it.%3C%2Fp%3E%0A%3Chr%20%2F%3E%0A%3Cp%3E%3Cem%3EAutor%20je%20programov%C3%BD%20%C5%99editel%20Hnut%C3%AD%20DUHA%3C%2Fem%3E%3C%2Fp%3E', perex: '

REAKCE JIŘÍHO KOŽELOUHA | V březnovém rozhovoru pro INFO.CZ zmínil nový finanční ředitel skupiny Sev.en Energy Jiří Postolka v jedné z odpovědí i aktivity Hnutí DUHA. Níže zveřejňujeme reakci programového ředitele hnutí Jiřího Koželouha.

 
 
', image: 'https://img.cncenter.cz/img/12/normal1050/5666543-img-tezba-hnedeho-uhli-v0.jpg?v=0', views: 92, title: 'Koželouh: Hnědé uhlí přináší červená čísla', imgCount: 1, type: 'wide image', url: 'https://www.info.cz/nazory/kozelouh-hnede-uhli-prinasi-cervena-cisla-41367.html' }, ]; // Spust controller $('.main-article.next-article').nextArticleController({ articles: articles, mainArticleId: mainArticleId, nextArticleRenderer: { element: '.main-article.next-article', options: { renderCallbacks: [function(selectedArticle) { if (selectedArticle.type.indexOf('normal') < 0) $('.four-col.left.second').css({marginTop: 776}); }] } }, nextArticleLoader: { element: loaderSelector, options: { duration: 10 } }, scrollTarget: { element: loaderSelector, options: { tolerance: 200 } } }); }); })(jQuery);