Předčasné volby nebudou, ČT manipuluje. Zemanovo vánoční poselství v 9 bodech

of

Kritika migračních kvót, kopanec do expremiéra Bohuslava Sobotky, obvinění veřejnoprávních médií z manipulování, ale také výzvy k vyšším investicím do dopravní infrastruktury nebo většímu sebevědomí. Takové bylo poselství prezidenta Miloše Zemana. 

Úspěchy Česka

Prezident v letošním poselství vyzdvihl, že Česko je šestá nejbezpečnější země na světě. Má nejnižší míru nezaměstnanosti v Evropské unii. Ekonomika roste, zadluženost je nízká, tak na co si máme stěžovat? Měli bychom být hrdí, vzkázal občanům.

České neúspěchy

Máme nedostatky v růstu investic, zejména do dopravní infrastruktury, řekl Zeman s tím, že je třeba omezit sociální dávky lidem, kteří odmítají nabízenou práci. Máme 150 tisíc státních úředníků, alespoň část z nich by se měla uvolnit, protože si jenom vymýšlejí práci, dodal.

Důchody

Protože je prezident Zeman sám starobní důchodce, chtěl by starobním důchodcům popřát výraznou valorizaci důchodů.

Evropská unie a NATO

Zeman uvedl, že jsme součástí EU a NATO a v obou organizacích bychom se měli chovat jako sebevědomý partner, kterému když se něco nelíbí, dá to najevo. EU dle jeho názoru nedokáže chránit své hranice. NATO by zase mělo být daleko aktivnější v boji proti islámskému terorismu.

Migrační kvóty

Nejbolavější problém jsou dle Zemana migrační kvóty. Prezident je přesvědčen, že naším národním zájmem je zachování suverenity, nikdo nám nesmí diktovat, koho umístíme na svém území. Migrační kvóty prý patří na smetiště dějin.

Vánoční poselství Miloše Zemana (26. 12. 2017)

3855227:article:true:true:true

Strany na kraji propasti

Povolební vyjednávání jsou dle Miloše Zemana vedena chybně, strany nemají sedět jako panenka v koutě, ale být iniciativní. Mají hledat kompromisy. Prezident míní, že ČSSD a KDU-ČSL jsou na kraji propasti.

Babišova vláda

Babišovu vládu Miloš Zeman jmenoval proto, aby tu měsíce nevládl Bohuslav Sobotka v demisi. Prezident uvedl, že vytvoří časový prostor pro jednání tak, aby se v únoru uskutečnil druhý pokus o ustavení vlády s důvěrou. Dle jeho názoru vznikne patrně menšinová vláda.

Předčasné volby? Nikdy!

Miloš Zeman nikdy nevypíše předčasné volby. Bylo by to prý výsměchem občanům, kteří šli k řádným volbám. Nepřeji nikomu být v opozici, ale demokracie určitou opozici potřebuje, řekl Zeman.

Kdo manipuluje

Tvrzení, že volby byly zmanipulovány zahraničními rozvědkami, je ubohé. Blbá nálada skončila, nemáme se za co stydět. Zdvihněme hlavu, buďme sebevědomí, spoléhejme na svůj rozum, nenechme se manipulovat Českou televizí, vzkázal prezident.

 

sinfin.digital