Topolánek se opřel do Babiše, ten se smál v publiku. 7 kandidátů bez Zemana odhalilo majetky

Mezi diváky usedli miliardáři Karel Janeček a Andrej Babiš (ANO), sedm kandidátů na prezidenta se setkalo při debatě na půdě Právnické fakulty v Praze. Nechyběl ani Mirek Topolánek, který se s Babišem rozhodně nemá v lásce. I další kandidáti tedy Jiří Drahoš, Michal Horáček a spol. - pak mluvili mj. i o tom, jak jsou na tom v současné době po finanční stránce.

Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Jiří Hynek, Michal Horáček, Pavel Fischer, Petr HannigMirek Topolánek – to byla sestava řečníků na půdě Právnické fakulty v Praze. „Mrzí mě, že mezi námi není ani jedna dáma,“ podotkl Horáček v průběhu debaty.

Pozvánka organizátorů přitom zamířila i na Hrad, ale dočkali se odmítnutí. „Byl pozván i prezident Miloš Zeman, který ale ústy tiskové mluvčí toto pozvání odmítl,“upozornila moderátorka prezidentské debaty. Zeman dnes zahájil návštěvu Olomouckého kraje, kde opět upozorňoval, že nedělá kampaň. Již dříve se nechal slyšet, že do debat s dalšími kandidáty nepůjde.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Zeman není nesmrtelný. Navzdory fanklubu. Komentář Zdeňka Šarapatky

Topolánek se opřel do Babiše

Topolánkovi též moderátorka předhodila, že v dubnu 2017 v rozhovoru pro Euractiv na dotaz, proč čeští voliči sympatizují s Andrejem Babišem (ANO), uvedl: „Jako bývalý politik, který se nechce vrátit zpátky do politiky na to můžu odpovědět upřímně: Protože jsou voliči hloupí“.

„Je to myšleno úplně jinak. Když tady kolega mluvil o tom, že na standartě je Pravda vítězí, tak my žijeme v době, kdy na té standartě by mohlo být napsáno Postpravda vítězí. A dneska ty věci hodnotíme podle toho, jaké se zdají být a nikoli podle toho, jaké skutečně jsou,“ podotkl Topolánek. „Nicméně pokud se mě ptáte, jestli je to pravda: Ano, je to pravda,“ dodal.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

SDÍLET
sinfin.digital